2021-09-21

SKÓRA po lecie

Często stosowanie filtrów UV i kremów nawilżających jest niewystarczające, aby po okresie wakacyjnym nie zauważyć na twarzy przesuszenia, przebarwień czy drobnych zmarszczek...

Często stosowanie filtrów UV i kremów nawilżających jest niewystarczające, aby po okresie wakacyjnym nie zauważyć na twarzy przesuszenia, przebarwień czy drobnych zmarszczek. Kiedy pielęgnacja domowa przestaje działać, a spoglądając w lustro widzimy, że nasza skóra potrzebuje wsparcia specjalisty pamiętajmy, że jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie serii terapii w gabinecie medycyny estetycznej.

KROK I – USUNIĘCIE PRZEBARWIEŃ I WYRÓWNANIE KOLORYTU SKÓRY

Najczęstszym problemem wynikającym z nadmiernej ekspozycji na słońce, są zmiany koloru skóry, w tym pojawianie się przebarwień takich jak piegi czy melazma.

Peelingi medyczne są powszechnie stosowane w leczeniu przebarwień. Jednak nie zawsze dają zadawalające efekty. Najskuteczniejszym i dającym spektakularne efekty zabiegiem jest Cosmelan / Dermamelan. Poddanie się terapii wiąże się z silnym złuszczaniem skóry twarzy oraz stosowanie odpowiedniej kuracji domowej. Wielomiesięczna kuracja zmniejsza przebarwienia w ok. 95-99% przypadków.

W okresie jesiennym warto również pomyśleć o kuracji laserem frakcyjnym celem pobudzenia odnowy kolagenu, wyrównania kolorytu oraz rozjaśnienia skóry.

Dla pacjentów, którzy nie potrzebują intensywnego złuszczania się skóry ciekawą propozycją jest zabieg GENEO® z zastosowaniem kapsułki NeoBright. Zabieg ten jest idealnym zabiegiem przed tzw. „wielkim wyjściem”, ponieważ pozwala skórę rozjaśnić, nawilzyć, dodać jej promiennego wyglądu co wzmacnia efekt makijażu. Działanie GENEO® obejmuje 3 etapy: dotlenienie, złuszczenie oraz odżywienie skóry w krótkim czasie.

KROK II INTENSYWNE NAWILŻENIE I ODŻYWIENIE

Następnym krokiem w procesie rewitalizacji jest intensywne nawilżenie i odżywienie naszej skóry – w efekcie nadanie jej blasku i sprężystości. W tym celu dr Stawowska zaleca pacjentom wykonanie serii zabiegów MEZOTERAPII. Mezoterapia jest metodą biorewitalizacji skóry poprzez śródskórne podawanie „koktajli odżywczych” zawierających witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy i substancje rozjaśniające. Poprzez wprowadzenie do skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego, dochodzi do związania wody w wyniku czego następuje proces bardzo głębokiego nawilżenia – nieporównywalnego w przypadku terapii powierzchownych.

Do zabiegów regeneracyjnych skóry można zaliczyć mezoterapię igłową osoczem bogatopłytkowym – bardzo ostatnio popularne wśród celebrytów – „wampirzy lifting”. Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, następnie odwirowaniu jej w specjalnej wirówce, co pozwala uzyskać osocze bogate w czynniki wzrostu.

KROK III – LIKWIDACJA ZMARSZCZEK

Ostatnim krokiem w procesie odnowy naszej skóry po lecie jest pozbycie się niechcianych zmarszczek i bruzd. Po tym okresie często zauważamy wyraźniejsze kurze łapki, lwią zmarszczkę, głębokie bruzdy nosowo-wargowe lub przesuszone usta. W tym celu zastosowanie znajdą preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyna botulinowa. Botoks najlepiej sprawdzi się w przypadku zmarszczek mimicznych, a wypełniacze zawierające kwas hialuronowy w przypadku utrwalonych, głębokich zmarszczek grawitacyjnych.

Innowacyjną alternatywą dla klasycznego wypełnienia zmarszczek, jest zabieg CGF Harmony. Zabieg regeneracyjny wykorzystuje własne zasoby pacjenta (komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdujące się w naszej krwi). Dzięki odwirowaniu w specjalistycznym separatorze komórkowym pozyskujemy NATURALNY WYPEŁNIACZ!

Kolejnym autorskim zabiegiem firmy Neauvia jest Stimulate & Lift. To innowacyjne niechirurgiczne stymulowanie skóry z widocznym efektem liftingu.

Zabieg składa się z 3 etapów.

Na pierwszej wizycie aplikuje się kompozycję usieciowanego kwasu hialuronowego oraz nieuscieciowanego kwasu hialuronowego. Następnie po upływie odpowiednio 4 i 8 tygodni, wskazane są kolejne dwie aplikacje nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Satysfakcjonujący efekt jest zauważalny po pełnym protokole zabiegu.

Widoczne efekty zabiegu to:

- Długotrwałe nawilżenie i rozświetlenie skóry,
- poprawa gęstości tkanki,
- widoczna poprawa napięcia skóry twarzy,
- widoczny efekt uniesienia owalu.

Warto spojrzeć na skórę po lecie, gdyż odpowiednie zadbanie o nią w okresie jesienno-zimowym pozwoli nam cieszyć się pięknym wyglądem na Święta i Sylwestra.

Sprawdź również inne artykuły:

No items found.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.