Medycyna estetyczna

Cosmelan / Dermamelan

Zabieg już od: 1600pln

Cosmelan / Dermamelan są to preparaty nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.  Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z 2 etapów:
Etap 1 - w gabinecie: Osoba przeprowadzająca zabieg oczyszcza i odtłuszczaj skórę.Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan lub Dermamelan. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam.

Etap 2 - w domu: Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach - czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg oraz krem nawilżający.

Terapia Dermamelan zawiera więcej składników aktywnych od Cosmelanu oraz dodatkowo kwas salicylowy, którego nie ma w Cosmelanie.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

 • Przebarwienia skóry o różnej etiologii i lokalizacji.
 • Ostuda (przebarwienia hormonalne).
 • Piegi.
 • Plamy starcze.
 • Wyrównanie kolorytu skóry.
 • Leczenie skóry łojotokowej (regulacja wydzielania łoju, zwężenie porów skóry).
 • Poprawa jakości skóry dojrzałej (wzrost napięcia, elastyczności, biorewitalizacja)

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • Ciąża
 • Depilacja
 • Depilacja laserowa (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu)
 • Trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne)
 • Słońce/ekspozycja na promieniowanie UV
 • Opryszczka w fazie aktywnej
 • Aktywne stany zapalne
 • Peelingi chemiczny (należy odczekać 1 tydzień po zabiegu)
 • Roacutan (należy odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji)
 • Pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu)

Jakie są efekty pozabiegowe?

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

W trakcie  pierwszych dni po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona, następuje też silne złuszczanie naskórka. Może wystąpić uczucie napięcia, pieczenia i wzmożonej tkliwości skóry. U osób, które nie przestrzegają ochrony przeciwsłonecznej,  mogą pojawić się  przebarwienia.

Terapia depigmentacyjna Dermamelan/Cosmelan jest zabiegiem lekarskim. Bardzo istotne jest prawidłowe zaplanowanie i przeprowadzenie terapii oraz indywidualnego programu leczniczego i pielęgnacyjnego. Warunkuje to brak działań niepożądanych oraz skuteczność leczenia przebarwień. Terapia Dermamelan/Cosmelan jest całkowicie bezpieczna.

Cennik:

Terapia depigmentacyjna - Cosmelan, Dermamelan

Zabieg Cosmelan / Dermamelan + krem Cosmelan /Dermamelan do kuracji domowej

1600zł

Zabieg Cosmelan / Dermamelan + krem Cosmelan / Dermamelan do kuracji domowej + Melan recovery cream + Melan pigment control

2000zł

Zabieg Dermamelan (nowa procedura)

2200zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward