Medycyna estetyczna

Nici liftingujące PDO

Zabieg już od: 500pln

Klasyczny lifting twarzy z użyciem skalpela powoli odchodzi w przeszłość. Na polskim rynku medycyny estetycznej pojawiła się alternatywa - bezpieczny, komfortowy i przede wszystkim bardzo skuteczny lifting wchłanialnymi nićmi PDO.

Zabieg przynoszący spektakularne efekty jest praktycznie bezinwazyjny i bezbolesny. Aplikacja nici trwa około pół godziny, nie pozostawia blizn i nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w kilka dni.

Czym jest nić PDO?

PDO (polidioksanon) to syntetyczne włókno powszechnie stosowane w medycynie (m.in. w chirurgii ogólnej i plastycznej, ginekologii i okulistyce), które po 6-8 miesiącach samoistnie rozpuszcza się w tkance.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach produkcję nowego kolagenu (białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry) oraz syntezę elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry).

W badaniach stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

Czy lifting nićmi PDO jest bezpieczny?

Nici PDO otrzymały certyfikat bezpieczeństwa CE i są dopuszczone do stosowania na terenie całej Unii Europejskiej. Metoda od lat cieszy się zaufaniem w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Materiał, z których wykonane są nici PDO spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA - urzędowy spis leków klasyfikujących lek i materiały medyczne.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj około 45 minut. Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry (zgodnie z liniami jej napięcia).

Jakie są efekty pozabiegowe?

Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 6-8 miesięcy ). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.

  • Widoczne odmłodzenie, rozjaśnienie i rewitalizacja skóry
  • Ograniczenie siły mięśni mimicznych
  • Zwężenie porów
  • Wygładzenie blizn i zmarszczek
  • Naturalny lifting

Cennik:

Nici liftingujące PDO - Barb II 4 D

3 nitki x2

2000zł

4 nitki x2

2500zł

Nici liftingujące PDO - Basic

Okolice oka

500zł

Inna okolica

Cena uzależniona od ilości zużytego preparatu

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward