Medycyna estetyczna

Nici liftingujące PDO

Zabieg już od: 500pln

Nici PDO

Tradycyjny lifting twarzy z użyciem narzędzi chirurgicznych stopniowo ustępuje miejsca nowocześniejszym metodom. Na arenie polskiej medycyny estetycznej popularność zyskuje alternatywa – bezpieczne i dające dobre rezultaty nici PDO. 

Nici liftingujące charakteryzują się niewielką inwazyjnością, ponadto ich wprowadzenie jest w zasadzie bezbolesne. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, nie wymaga wykonywania dużych nacięć, nie powoduje powstawania blizn, a ewentualne lekkie zaczerwienienie ustępuje w ciągu kilku dni.

Nici liftingujące – co to takiego?

Zabieg liftingu twarzy za pomocą nici PDO to niechirurgiczna metoda liftingu skóry. Nici PDO to rozpuszczalne szwy, które stosuje się m.in. w chirurgii. W kosmetologii wykorzystuje się je do delikatnego podnoszenia i napinania skóry twarzy, szyi, dekoltu czy nawet części ciała. Metoda ta pozwala na ujędrnienie, lifting i poprawę ogólnej kondycji skóry bez konieczności przeprowadzania inwazyjnej operacji.

PDO (polidioksanon) to włókno syntetyczne, które wykorzystuje się w różnych dziedzinach medycyny, takich jak chirurgia ogólna i plastyczna, ginekologia czy okulistyka. Jest to substancja, która naturalnie ulega resorpcji w tkankach po około 6-8 miesiącach.

Jak działają nici liftingujące?

Obserwacje kliniczne wykazały, że PDO stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych w tkankach, czyli białka kluczowego dla napięcia i jędrności skóry. Ponadto wspiera syntezę elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Badania potwierdziły również, że polidioksanon stymuluje produkcję naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie.

Nici PDO – efekty i wskazania

Nici liftingujące znajdują zastosowanie do niechirurgicznej korekcji zarówno twarzy, jak i ciała. W przypadku zabiegów na twarz wskazaniami mogą być np.:
- opadające powieki i worki pod oczami,
- opadające policzki,
- podwójny podbródek,
- zmarszczki na czole,
- wyraźne fałdy nosowo-wargowe,
- fałd marionetkowy,
- niewyraźny kontur twarzy.

Tym samym stosuje się:
- nici PDO na wyszczuplenie twarzy,
- nici liftingujące na czoło,
- nici liftingujące na brwi,
- nici PDO pod oczy,
- nici PDO na opadające powieki,
- nici PDO chomiki,
- nici PDO na usta,
- nici liftingujące na podbródek.

Wśród zabiegów wykonywanych na ciało można wymienić przede wszystkim: 
- nici liftingujące na szyję, 
- nici liftingujące na piersi,
- nici PDO na brzuch.

Nici liftingujące Białystok – jak wygląda zabieg? 

Zabieg przeprowadzany w naszym Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku, jak każdą procedurę medyczną, zawsze poprzedza szczegółowa konsultacja lekarska. Pozwala to na sprawdzenie wskazań i potencjalnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, a także omówienie zaleceń pozabiegowych. 

To, czy zabieg wykonuje się ze znieczuleniem, czy bez zależy m.in. od obszaru zabiegu, ale także od grubości nici. Dla cieńszych nici stosuje się zazwyczaj maść znieczulającą, natomiast dla nici liftingujących znieczulenie jest podawane iniekcyjnie. W zależności od rodzaju zabiegu liftingującego lekarz specjalista medycyny estetycznej dobiera odpowiednią grubość igieł oraz liczbę nici. Następnie umieszcza nici pod skórą. Trwa to przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Jakie są efekty po niciach liftingujących?

Efekty po zabiegu z nićmi PDO są widoczne po 2-3 tygodniach, wtedy rozpoczyna się proces syntezy kolagenu i elastyny. Poprawę obserwuje się z kolei po 2-3 miesiącach, kiedy to organizm produkuje nowy kolagen. Proces ten trwa nieustannie przez 6-8 miesięcy, czyli dopóki nici PDO nie wchłoną się całkowicie. Efekty estetyczne powinny być długotrwałe i utrzymywać się nawet przez 2 lata. 

Efekty, jakie można zaobserwować, to:
- rewitalizacja skóry,
- spowolnienie powstawania nowych zmarszczek,
- wygładzenie blizn itp.

Przeciwskazania do zabiegu 

Podobnie jak każda inna procedura, także ta wykorzystująca nici PDO nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta. Podstawowe przeciwwskazania to:
- reakcje alergiczne,
- choroba nowotworowa, 
- schorzenia autoimmunologiczne (np. Hashimoto),
- infekcje bakteryjne (w tym opryszczka), grzybicze lub wirusowe,
- okres ciąży i karmienia piersią,
- zaburzenia psychiczne, w tym zaburzenia osobowości u pacjentów,
- leki obniżające krzepliwość krwi,
- epilepsja,
- skłonność do tworzenia bliznowców;
- stany zapalne skóry.

Nici liftingujące – powikłania

Zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań. Należy wymienić przede wszystkim:
- powstanie nierówności – zazwyczaj są wynikiem wprowadzenia zbyt małej liczby nici w stosunku do objętości tkanki,
- zakażenie – w takiej sytuacji konieczne jest usunięcie nici,
- przesunięcie nici – zwykle jest wynikiem nieprawidłowo wprowadzonych, umiejscowionych nici lub założenie ich na nieodpowiedniej głębokości,
- prześwitująca nić – gdy nić wprowadzona jest zbyt płytko,
- siniaki, obrzęk, wybroczyny – jednak nie powinno się ich klasyfikować jako powikłań, ponieważ są normalnym efektem po każdym zabiegu.

Nici PDO Białystok

Szukasz zabiegu liftingującego z zastosowaniem nici liftingujących w Białymstoku? Możesz go wykonać w Instytucie Dr Stawowskiej. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem medycznym oraz rozmową, podczas której lekarz przedstawi Ci również zalecenia po zabiegu z nićmi PDO. 

Nici liftingujące PDO - cena:

Nici liftingujące PDO - Barb II 4 D

3 nitki x2

2000zł

4 nitki x2

2500zł

Nici liftingujące PDO - Basic

Okolice oka

500zł

Inna okolica

Cena uzależniona od ilości zużytego preparatu

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward