2021-09-27

JESIEŃ zabiegi

Przebarwienia to jedna z głównych problemów skórnych, z jakimi mierzymy się w gabinetach medycyny estetycznej. Wybór metody...

Przebarwienia to jedna z głównych problemów skórnych, z jakimi mierzymy się w gabinetach medycyny estetycznej. Wybór metody likwidowania zmian hiperpigmentacyjnych jest uzależniony od ich rodzaju i etiopatogenezy. Kluczową rolę odgrywa odpowiednia diagnostyka ustalająca rodzaj zmiany oraz jej głębokość.

Dlaczego powstają przebarwienia?

Barwniki takie jak: melanina, hemoglobina, oksyhemoglobina oraz karoten mają wpływ na kolor skóry. Wzmożona fizjologiczna zawartość barwników prowadzi do zaburzeń kolorytu, w tym przebarwień. Wynikają one przede wszystkim ze wzmożonej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Do najpopularniejszych przebarwień nalezą piegi (pojawiając się u osób o bardzo jasnej karnacji), plamy soczewicowate (starcze), ostuda (melasma) oraz przebarwienia pozapalne, wsytępujące w miejscu wcześniejszych zmian trądzikowych bądź pojawiające się w wyniku zabiegów kosmetyczno-medycznych. Podobne plamy mogą także być skutkiem wsytępowania zaburzeń endokrynologicznych - chorób tarczycy czy niedoczynności nadnerczy. Pojawiają się także u kobiet w ciąży, stosujących antykoncepcję hormonalną lub w okresie menopauzy. Bywają również reakcją na niektóre leki i zioła.

Jakie zabiegi proponujemy w walce z przebarwieniami?

Cosmelan/ Dermamelan

Cosmelan/ Dermamelan są to preparaty nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask. Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.
Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg składa się z 2 etapów:

Etap 1 - w gabinecie: Lekarz przeprowadzający zabieg oczyszcza i odtłuszczaj skórę.
Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan lub Dermamelan. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam.

Etap 2 - w domu: Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach - czas trzymania maski ustala lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg oraz krem nawilżający.
Terapia Dermamelan zawiera więcej składników aktywnych od Cosmelanu oraz dodatkowo kwas salicylowy, którego nie ma w Cosmelanie.

Laser Alma Harmony

Głowica DYE-VL to opatentowana przez firmę Alma technologia laserowa emitującą światło z zakresu 450-600 nm, które wychwytuje melaninę i oksyhemoglobinę.

Głowica DYE-VL posiada wbudowane trzy filtry, które selekcjonują światło działające na problemy skórne podczas wykonywania zabiegu.
Ciągły ruch głowicy zapewnia dynamiczne naświetlenie skóry, umożliwiając wykonanie zabiegu szybko i bezboleśnie.
W trakcie zabiegu skóra pacjenta jest również stymulowana do produkcji kolagenu, dzięki czemu dodatkowo uzyskujemy efekt poprawy napięcia odmłodzenia i widocznego liftingu.

Ilość zabiegów ustalana jest z lekarzem indywidulanie jednak dla uzyskania maksymalnego efektu rekomendowana jest seria 3-4 zabiegów.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na ostrzykiwaniu cieniutką igłą konkretnych partii skóry, np twarzy pokrytej przebarwieniami. Za pomocą cieniutkiej igły wprowadza się do skóry właściwej lub tkanki podskórnej odpowiednio dobrane preparaty, które w zależności od potrzeb mają odpowiednie działanie lecznicze.

Prostrolane Blanc-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do peptydowej terapii skóry twarzy, przeznaczony jest do terapii depigmentacyjnej. Redukuje przebarwienia i rozjaśnia skórę. Idealny dla osób, które nadmiernie eksponują skórę na działanie promieni słonecznych – cofa oznaki fotostarzenia i regeneruje skórę.

Redukuje drobne zmarszczki, zachowując naturalny wygląd twarzy.
Za sprawą zastosowania technologii powolnego uwalniania peptydów, działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu, peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry, a zawarty w preparacie kwas hialuronowy głęboko ją nawilża. Prostrolane Blanc-B jest produktem bezpiecznym, a zarazem o wysokiej skuteczności.

Ilość sesji: 2 zabiegi
Odstępy między zabiegami: 2 tygodnie

Dermapen

Mikronakłuwanie skóry (microneedling) jest zabiegiem polegającym na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń, za pomocą urządzenia wyposażonego w kilkanaście igieł różnej długości. Pozwala to na wywołanie silnej regeneracji skóry poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych skóry. Zabieg stanowi alternatywę dla mezoterapii igłowej, rollera czy lasera frakcyjnego, lecz dzięki swoim możliwościom ma szersze zastosowanie niż wymienione techniki zabiegowe i jest zadecydowanie bardziej komfortowy w odczuciach.

Mechanizm działania jest dwuetapowy. Po pierwsze – ułatwienie transportu substancji aktywnych w głąb skóry, dzięki wytwarzaniu mikrootworów. Mikronakłuwanie jest promotorem przejścia transepidermalnego, dzięki czemu ułatwia i polepsza penetrację substancji aplikowanych na skórę. Po drugie – wywołanie naturalnej reakcji obronnej i indukowanie procesów naprawczych prowadzących do uwolnienia czynników wzrostu – biorących udział w procesie gojenia ran oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji białek.

W efekcie następuje przebudowa głębokich struktur skóry, stymulowany do produkcji zostaje kolagen, elastyna i glikozaminoglikany (w tym kwas hialuronowy) powodując zmianę składu chemicznego i sposób aranżacji komórek tworzących podścielisko łącznotkankowe. Dochodzi również do zwiększenia migracji i namnażania keratynocytów, co powoduje zwiększenie grubości skóry i wzmocnienie jej warstwy ochronnej. Wszystkie te czynniki powodują poprawę gęstości skóry, jej elastyczności i wytrzymałości dając na skórze efekt przebudowy, pojędrnienia i odmłodzenia.

Peeling chemiczny

Reverse Peel jest to nowa procedura mająca na celu usunięcia zmian hiperpigmentacyjnych typu melasmy. Jest to ciężki problem, ponieważ jest to przebarwienie hormonalno – pozapalno – naczyniowe, może powstać np. po okresie ciąży, po okresie karmienia piersią, po opalaniu czy też np. może to być stan zapalny spowodowany zażywaniem różnego rodzaju substancji aktywnych, które mają właściwości fotouczulające.

Faza 1
Na początek nakładamy substancję o właściwościach przebudowujących skórę, ujędrniających i zwiększających penetracje.

Faza 2
Następnie nakładamy środki redukujące przebarwienia min. modny ostatnio kwas traneksamowy, który ma właściwości redukujące przebarwiania, szczególnie pozapalne i naczyniowe, poza tym ma również właściwości antyoksydacyjne.

Faza 3
I trzecia faza – jest to mieszanina alfa-hydroksykwasów, gównie kwasu mlekowego, który posiada właściwości wybielające. Ma on za zadanie usuwać zmiany powierzchowne.
Zaczynamy od czegoś, co działa głęboko w środku, po to, żeby reszta mogła głęboko penetrować.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.