Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Trwałe usunięcie niechcianego owłosienia bez podrażnień i wrastających włosków to marzenie wielu osób. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na nadanie skórze gładkości było częste golenie lub bolesne metody depilacji, mogące powodować znaczny dyskomfort. Dzięki rozwojowi kosmetologii i medycyny estetycznej dziś możliwe jest pozbycie się niepożądanych włosów niemal na zawsze.

Zabieg depilacji laserowej zapewnia dużą skuteczność i długotrwałe efekty. Dzięki tzw. epilacji możliwe jest niemal bezbolesne pozbycie się wszystkich niepożądanych włosków, nawet z bardzo delikatnych obszarów ciała. Przeprowadzenie zabiegu redukuje ryzyko wrastania włosów i powstawania podrażnień, pozostawiając Twoją skórę wyjątkowo gładką.

Depilacja laserowa w Białymstoku

Depilacja laserowa, czyli usuwanie włosów laserem, to zabieg który zapewnia długotrwałą gładkość wybranych obszarów ciała. W wyniku oddziaływania wiązki światła na włosy dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych, dzięki czemu włosy odrastają znacznie wolniej. Przeprowadzenie serii zabiegów często pozwala na osiągniecie trwałej gładkości. Zabieg wykonywany w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej, takich jak Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku, jest bezpieczny dla skóry i pozwala osiągać wysoką skuteczność bez bólu i podrażnień.

Ile kosztuje depilacja laserowa - cena

Cena depilacji laserowej zależy przede wszystkim od obszaru zabiegowego. W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku koszt usunięcia wąsika wynosi 110 zł, a w przypadku depilacji laserowej całych nóg cena wynosi od 700 do 750 zł. W cenniku na stronie internetowej można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące kosztów zabiegu na poszczególnych obszarach ciała.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda trwałego usuwania owłosienia. Wykorzystanie wiązki lasera umożliwia uszkodzenie mieszków włosowych i efektywne pozbycie się włosów z różnych części ciała. Skuteczność depilacji laserowej jest najwyższa w fazie wzrostu włosa. Zależy również od koloru skóry i włosów (chociaż nowoczesne lasery działają również w przypadku jasnych włosów). Zabieg jest niemal bezbolesny, dlatego może być stosowany również we wrażliwych obszarach.

Jak działa laser depilacyjny.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na użyciu skoncentrowanego światła lasera, które dociera do cebulki włosa. Energia lasera jest pochłaniana przez zawartą w niej melaninę (barwnik) i uszkadza mieszek włosowy. Proces jest szczególnie skuteczny w fazie aktywnego wzrostu włosa (fazie anagenu). Dlatego aby osiągnąć najlepsze rezultaty, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja laserowa - wskazania

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza z metod depilacji. Zabieg pozwala usunąć nadmierne owłosienie na długi czas, dlatego polecany jest osobom, którym zależy na długotrwałej gładkości skóry. Laserowe usuwanie włosów jest szczególnie polecane osobom z predyspozycjami do wrastania włosków po innych metodach depilacji (np. depilacji woskiem lub depilatorem) lub powstawania podrażnień po goleniu. Ponieważ zabieg laserowej depilacji jest niemal bezbolesny znajduje zastosowanie przy usuwaniu nadmiernego owłosienia u osób o niskim progu bólu oraz ze szczególnie wrażliwych obszarów ciała.

Depilacja laserowa - efekty zabiegu

Korzystanie z zabiegów depilacji laserowej umożliwia zachowanie długotrwałej gładkości skóry przy jednoczesnej redukcji ryzyka podrażnień i wrastania włosków.

Na jakich partiach ciała można przeprowadzić depilowanie laserowe?

W Instytucie Dr Stawowskiej, w Białymstoku, możliwa jest:

 • depilacja laserowa nóg i rąk,
 • laserowa depilacja bikini (również bikini głębokie),
 • depilacja laserowa pach,
 • depilacja laserowa twarzy (wąsik, policzki, baki, broda),
 • depilacja laserowa pleców, torsu, karku,
 • depilacja laserowa szpary pośladkowej.

Zalety zabiegu depilacji laserowej

Zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera ma wielu zwolenników ze względu na swoją skuteczność. Wśród najważniejszych zalet wyróżnia się:

 • długotrwałe efekty depilacji laserowej,
 • redukcję podrażnień,
 • dużą precyzję zabiegu,
 • bezbolesność (lub niewielki dyskomfort, szczególnie w porównaniu z takimi metodami jak depilacja woskiem lub depilatorem elektrycznym).

Ile trwa laserowe usuwanie włosów?

Czas trwania zabiegu zależy od wielkości obszaru oraz gęstości owłosienia, np. depilacja laserowa nogi trwa około 10-20 minut, a depilacja laserowa pach około 3-5 minut.

Podczas pierwszego zabiegu usuwa się od 30 do 40% cebulek, dlatego w celu całkowitej eliminacji włosów z wybranego obszaru, zaleca się wykonanie serii min. 3-4 zabiegów.

Ile czasu utrzymuje się depilacja laserowa?

Czas utrzymywania się efektów jest kwestią indywidualną i zależy od owłosienia oraz liczby i częstotliwości wykonywanych depilacji laserem. Szacuje się, że 8 zabiegów w odstępach 8 tygodniowych pozwala uzyskać rezultat gładkiej skóry nawet na kilka lat.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej wymagane jest podjęcie odpowiednich działań w określonym czasie. Już 6 miesięcy wcześniej należy odstawić doustne retinoidy, a przez miesiąc nie należy się opalać oraz usuwać włosów za pomocą wosku, pasty cukrowej lub depilatora. Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest zakończenie terapii antybiotykowej na minimum 21 dni przed zabiegiem oraz odstawienie leków uwrażliwiających na światło. Dzień przed depilacją zalecane jest dokładne ogolenie włosów za pomocą maszynki.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

Po depilacji laserowej należy postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Przede wszystkim konieczna jest rezygnacja z:

 • opalania,
 • sauny i gorących kąpieli,
 • szorowania skóry i stosowania peelingów złuszczających.

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Po depilacji laserowej należy postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Przede wszystkim konieczna jest rezygnacja z:

 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • tendencję do powstawania bliznowców,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi lub przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość,
 • chorobę nowotworową,
 • metalowe implanty lub wszczepiony defibrylator/stymulator serca,
 • świeżą opaleniznę,
 • niektóre choroby przewlekłe lub autoimmunologiczne (np. bielactwo, łuszczycę, cukrzycę),
 • infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
 • przyjmowanie leków i preparatów światłouczulających.

Depilacja laserem - skutki uboczne

Wykonując depilację laserową w profesjonalnej klinice minimalizuje się ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. U niektórych pacjentów może dochodzić do przejściowego zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Zabiegi depilacji laserowej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto skorzystać z oferty dr Stawowskiej?

Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku oferuje wiele zabiegów zapewniających poprawę wyglądu. Dla wielu kobiet i mężczyzn gładkość skóry jest nierozerwalnie związana z dbałością o estetykę. Dlatego specjaliści z Instytutu dr Stawowskiej wykonują również zabiegi depilacji laserowej, pozwalające na długotrwałe pozbycie się niepożądanego owłosienia bez ryzyka wrastania włosków i nieestetycznych podrażnień.

Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii tworzy zespół ludzi z pasją, którzy dbają o wygląd, komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Nasi specjaliści stawiają na indywidualne podejście do pacjenta, dlatego dopasowują metody działania do konkretnych potrzeb i oczekiwań, co pozwala na zapewnienie wysokiej jakości usług oraz uzyskanie zadowalających rezultatów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej lub zapewnić sobie długotrwały efekt gładkości skóry, zachęcamy do kontaktu z naszym personelem.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej.

Depilacja laserowa - ile zabiegów trzeba wykonać, żeby włosy przestały odrastać?

Ilość zabiegów depilacji laserowej zależy od kilku czynników, takich jak kolor skóry, rodzaj włosa, fototyp skóry oraz obszar. Zwykle wykonanie 8 zabiegów, co 8 tygodni pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów.

Gdzie mogę zrobić laser na nogi - depilacja laserowa (Białystok)?

W Białymstoku znajduje się kilka salonów kosmetycznych i klinik oferujących depilację laserową, wśród nich znajduje się Instytut dr Stawowskiej. Ponieważ tylko zabieg przeprowadzony przez profesjonalistów uznaje się za bezpieczny, zalecamy dokładne przeanalizowanie wybranego miejsca.

Czy depilacja laserowa boli?

Odczucia bólu podczas depilacji laserowej są indywidualne i różnią się w zależności od osoby. Niektórzy mówią o całkowitej bezbolesności, inni o lekkim szczypaniu. Współczesne lasery często mają zintegrowane systemy chłodzenia, które minimalizują dyskomfort podczas zabiegu. Jeśli masz obawy zawsze możesz porozmawiać ze specjalistą na temat depilacji laserowej i metod łagodzenia dolegliwości z nią związanych.

Ilu zabiegów wymaga laserowe usuwanie owłosienia?

Dla większości osób zaleca się przeprowadzenie od 5 do 8 zabiegów w regularnych odstępach czasu (zazwyczaj co 4-8 tygodni).

Jak skuteczne jest usuwanie owłosienia laserem?

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem jest jedną z najbardziej skutecznych metod depilacji dostępnych na rynku. U większości pacjentów uzyskuje się znaczącą redukcję owłosienia po serii zabiegów. Jednak efektywność depilacji może być różna w zależności od koloru włosów i skóry. Ciemne włosy na jasnej skórze zazwyczaj reagują najlepiej na zabiegi laserowe. Należy pamiętać, że żadna metoda nie gwarantuje całkowitego usunięcia włosów na resztę życia, ale depilacja laserowa jest najbardziej trwałym rozwiązaniem.

Depilacja laserowa - cena:

Konsultacja

Bezpłatna

Depilacja laserowa

Znamię

70zł

Górna warga

120zł

Broda

200-300zł

Baki

100-160zł

Policzki

100-210zł

Szyja

150-200zł

Kark

100-150zł

Uda

450zł

Łydki

450zł

Całe nogi

700-750zł

Bikini

250-450zł

Pośladki

250-450zł

Szpara pośladkowa

150zł

Brzuch

250-320zł

Tors

250zł

Okolica brodawek sutkowych

100-200zł

Pachy

250zł

Ramiona

250-300zł

Przedramiona

250-300zł

Dłonie

200zł

Plecy

250-700zł

Linia biała

120-150zł

Stopy + palce

100zł

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward