Depilacja laserowa

Depilacja laserowa LightSheer Duet

Skuteczna depilacja laserowa w Białymstoku

Jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających trwale oraz skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa Białystok to miasto, w którym w gabinetach Instytutu dr Stawowskiej można poddać się tego typu zabiegom.

Dbamy o komfort naszych pacjentów na każdym kroku, a także o to, aby skóra po depilacji stała się jedwabiście gładka, pozbawiona wrastających włosków oraz podrażnień.

Zabieg laserowego usuwania włosów polega na trwałym uszkodzeniu korzenia cebulki włosa poprzez naświetlanie światłem lasera. Dzięki temu struktury włosa odpowiadające za ponowny jego wzrost są trwale niszczone, uniemożliwiając ponowną regenerację i odbudowę.

Jakie korzyści przynosi depilacja laserowa?

Największymi zaletami usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy laseroterapii są trwałość oraz skuteczność. Depilacja laserowa w Białymstoku przeprowadzona w klinice dr Stawowskiej zapewnia długotrwałe uczucie komfortu, a także pozwala zaoszczędzić czas, który panie muszą poświęcić na częste powtarzanie zabiegów w warunkach domowych.

Logo Light Sheer Duet lasera depilacyjnego.

Laser diodowy LightSheer® Duet™ firmy Lumenis jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem medycznym do usuwania zbędnego owłosienia, pracującym w technologii pulsacyjnej. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Inowacyjnością lasera LightSheer® Duet™jest możliwość wykorzystywania w trakcie zabiegu dwóch głowic o różnej wielkości:
- małej głowicy - z systemem chłodzenia, zapewniającym komfort i praktycznie bezbolesność zabiegu,
- dużej głowicy - z systemem zasysania skóry Vacum, umożliwiającym głębszą penetrację i absorpcję energii. Powiększone okienko zabiegowe pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu.

Jak działa laser depilacyjny?

LightSheer® Duet™wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Wiązka światła emitowana przez laser jest absorbowana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę i zamieniana na ciepło. Powoduje to uszkodzenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów i destrukcję mieszka włosowego. Jeden impuls laserowy likwiduje od kilku do kilkunastu włosów.

Działanie lasera skuteczne jest dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu- anagenu. Pozostałe okresy wzrostowe włosów, katagen i telogen, nie są wrażliwe na działanie lasera. Zjawisko selektywnej fototermolizy pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego zawierających melaninę, bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek

Jak działa laser depilacyjny.

Czy każdy rodzaj włosa można usunąć?

Depilacji najlepiej poddają się włosy grube i ciemne. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych. Po trzech zabiegach około 80-90%. Niewielki, pozostały odsetek, to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne.

Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji, np. woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi, mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów.

Ilu zabiegów potrzeba, aby osiągnąć zadowalający efekt?

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach, minimalnie 3-4 zabiegi. Ilość zabiegów oraz ich efekty, zależą od wielu czynników, takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, a także ilość, kolor i grubość włosów.

W związku z tym, przed rozpoczęciem depilacji, trudno jest precyzyjnie określić ilość planowanych zabiegów, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu. Warto pamiętać, że uśpione mieszki włosowe, po jakimś czasie, mogą się reaktywować i zacząć produkować nowe włosy. Dlatego, po zakończeniu serii, może być potrzebny zabieg przypominający.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Zabiegu nie przeprowadza się w przypadku ciąży, występowania chorób skórnych, padaczki i choroby nowotworowej. Zabieg nie jest także wskazany przy świeżej opaleniźnie i po użyciu samoopalaczy.

Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas konsultacji poprzedzającej zabieg (może to być stosowanie kosmetyków z retinolem, leków i ziół światłouczulających, czy niedawno wykonany peeling).

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, postępować zgodnie z zaleceniami oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami UV.

Długoletnie badania kliniczne prowadzone przez firmę Lumenis potwierdzają, że stosowanie do depilacji urządzeń o niewielkiej skuteczności np. kosmetycznych IPL (tzw. fotoepilacji) powoduje tylko częściowe uszkodzenie struktury mieszka włosowego, co sprawia, że trudno jest potem trwale wydepilować włos. Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując od początku laser diodowy LightSheer Duet.

Cennik:

Konsultacja

Bezpłatna

Depilacja laserowa

Znamię

50zł

Górna warga

110zł

Broda

150-250zł

Baki

100-160zł

Policzki

60-210zł

Szyja

100-150zł

Kark

100-150zł

Uda

420zł

Łydki

420zł

Całe nogi

700-750zł

Bikini

250-420zł

Pośladki

250-320zł

Szpara pośladkowa

120zł

Brzuch

250-320zł

Tors

250zł

Okolica brodawek sutkowych

100-200zł

Pachy

200zł

Ramiona

250-300zł

Przedramiona

250-300zł

Dłonie

200zł

Plecy

250-600zł

Linia biała

60-120zł

Stopy + palce

100zł

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward