Endermologia

Endermologia

Zabieg już od: 220pln

Na czym polega endermologia?

Co to endermologia? To zaawansowana technologia kosmetologiczna. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do walki z cellulitem, ale jej zastosowanie jest o wiele szersze. Zabieg endermologii to sposób na pobudzenie mikrokrążenia, poprawę jędrności skóry oraz jej wygładzenie.

Zabieg na ciało endermologia to masaż pod ciśnieniem. Wykonuje się go za pomocą specjalistycznego sprzętu podciśnieniowo zasysającego skórę. Oprócz komory ssącej głowica urządzenia składa się z rolek pracujących niezależnie od siebie. 

Jak wygląda zabieg endermologii? 

Urządzenie do endermologii jest stosowane bezpośrednio na skórze. Gdy fałd skórny jest zaciskany pomiędzy obracającymi się rolkami, poddawany jest intensywnemu masażowi z dwóch stron. Ta intensywna stymulacja wpływa na głębokie warstwy skóry, pobudzając je do aktywności. Możliwość dostosowania wielkości głowicy sprawia, że zabieg endermologii można wykonać praktycznie na dowolnym obszarze ciała, zarówno na nogach, jak i na twarzy.

Dla osiągnięcia dobrych efektów endermologii należy przeprowadzić przynajmniej kilka zabiegów. Zastanawiasz się, ile trwa zabieg endermologii? Zabiegi na ciało w Instytucie dr Stawowskiej trwają 60 minut (+ do 15 minut na przygotowanie).

Efekty są widoczne zazwyczaj po 5-6 sesjach, czasami jednak należy przeprowadzić ich około 20. Zależy to od specyfiki obszaru poddawanego zabiegowi, rodzaju skóry czy problemu, z którym boryka się pacjent. 

Aby utrzymać efekty, zaleca się wykonywanie tzw. zabiegów przypominających – zwykle raz lub dwa razy w roku.

Podczas wykonywania zabiegu endermologii.Cechy charakterystyczne zabiegu endermologii.

Endermologia – zabieg i jego zastosowanie

Kiedy zaleca się wykonanie zabiegu endermologii? Poniżej przedstawiamy najpowszechniejsze zastosowania:

Endermologia twarzy

Efekty endermologii uzyskujemy poprzez intensywne działanie na tkankę łączną właściwą skórną i tkankę podskórną. Składa się ona głównie z komórek nazywanych fibroblastami, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek kluczowych dla elastyczności i jędrności skóry. Podczas zabiegu skóra jest „naciągana” pomiędzy rolkami głowicy. Wskutek tego fibroblasty intensywniej produkują włókna kolagenowe. W efekcie endermologii skóra pozwala na odnowienie i odmłodzenie skóry. 

Endermologia twarzy może poprawić jej owal. W wielu przypadkach kontur twarzy staje się mocniej, a podwójny podróbek mniej widoczny, rysy ulegają zaostrzeniu. 

Zabieg na cellulit – endermologia

Zabieg endermologii stosuje się również po to, aby zredukować cellulit tłuszczowy oraz wodny, zniwelować obrzęki oraz wymodelować sylwetkę. Dzięki głowicy masującej skórę pod ciśnieniem rozluźnieniu ulegają stwardniałe komórki tłuszczowe. Ruchy wykonywane przez urządzenie poprzecznie do skóry stymulują fibroblasty do wytwarzania białek – kolagenu i elastyny, które wzmacniają i napinają skórę, jednocześnie kształtując sylwetkę. Metoda ta może przynieść wymierne rezultaty także w przypadku tłuszczu opornego na dietę i ćwiczenia. Endermologia brzucha, endermologia na boczki czy na uda – to tylko niektóre obszary zastosowania. 

Endermologia terapeutyczna

Warto wiedzieć, że endermologia ma również działanie terapeutyczne. Metoda znajduje zastosowanie jako wsparcie leczenia obrzęków, zastojów, blizn, bóli mięśni i stawów.

Opinia pacjenta po zabiegu endermologii.

Endermologia – przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Zaliczamy do nich:
- infekcje skórne,
- stany zapalne i rany na skórze,
- zakrzepica,
- nowotwór,
- nieleczona choroba tarczycy,
- nieleczone nadciśnienie,
- choroby serca,
- epilepsja,
- okres ciąży i karmienia piersią,
- miesiączka (w przypadku zabiegu na okolice brzucha).

Endermologia w ciąży co prawda nie jest zabroniona, jednak wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabroniona na pewno jest endermologia na brzuch, a także piersi, plecy czy ramiona. 

Endermologia Białystok

Endermologię w Białymstoku można wykonać w Instytucie dr Stawowskiej. Nasi wykwalifikowani specjaliści przeprowadzą wywiad z pacjentem, a następnie dopasują przebieg i rodzaj zabiegu do jego potrzeb oraz oczekiwań. Zapraszamy!

FAQ

Odpowiedzi na pytania dotyczące endermologii.

Jakie są wskazania do zabiegu endermologii?

Endermologia jest polecana dla osób, które chcą zredukować cellulit, ujędrnić skórę, poprawić krążenie krwi i limfy, a także zrelaksować się i poprawić ogólne samopoczucie.

Co jest lepsze - fala uderzeniowa czy endermologia?

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i celów. Fala uderzeniowa jest często używana w leczeniu bólu mięśni i stawów, natomiast endermologia jest zazwyczaj stosowana w celach estetycznych.

Po jakim czasie widać efekty endermologii?

Efekty endermologii zależą od indywidualnych cech pacjenta i zastosowanej metody. Zwykle można zauważyć efekty już po 3 zabiegach.

Czy endermologia to dobry sposób stymulacji skóry?

Tak, endermologia jest wysoce skutecznym sposobem stymulacji skóry. Dzięki zastosowaniu technologii podciśnienia, następuje poprawa krążenia krwi i przyspieszenie metabolizmu komórkowego, co w rezultacie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, likwiduje cellulit, ujędrnia i nawilża skórę oraz przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu.

Endermologia - cena:

Endermologia - Lipomassage 60min

Pojedynczy zabieg

260zł

LPG kostium

+100zł

Seria 6 zabiegów

1380zł

Seria 10 zabiegów

2200zł

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Kinga Jarocka

Dyplomowana pielęgniarka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward