Endermologia

Endermologia

Zabieg już od: 220pln

Często pragnieniu poprawy wyglądu skóry całego ciała towarzyszy lęk przed inwazyjnymi zabiegami, dzięki endermologii nie musisz dokonywać trudnego wyboru.

Endermologia to innowacyjny zabieg, który w bezbolesny sposób stymuluje skórę i tkankę podskórną, przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, ujędrnienia skóry i modelowania sylwetki. Bez użycia igieł, skalpeli czy innych narzędzi chirurgicznych, pozwala osiągnąć wyraźne efekty już po kilku sesjach.

Dzięki unikalnej technologii endermologia nie tylko intensywnie stymuluje skórę, pozwalając skutecznie pozbyć się defektów, ale także dostarcza prawdziwego relaksu, przypominając doznania z głębokiego masażu. To kompleksowe podejście do dbania o skórę sprawia, że endermologia to nie tylko zabieg, ale prawdziwa filozofia pielęgnacji ciała.

Mechaniczna stymulacja skóry - endermologia (Białystok)

Endermologia to skuteczna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, ujędrnienia skóry, modelowania sylwetki, a także poprawy krążenia krwi i limfy. Ten innowacyjny zabieg wykorzystuje technologię podciśnienia, która tworzy fałdę skórną, intensywnie stymulując skórę i tkankę tłuszczową.

Pacjenci Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku mogą skorzystać z zabiegu endermologii, który wpływa na zmniejszenie defektów oraz stymuluje produkcję składników, takich jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy, odpowiedzialnych za jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. To pozwala uzyskać szybkie i długotrwałe rezultaty poprawy wyglądu. Dodatkowo endermologia łagodzi bóle mięśni, wpływa na zmniejszanie obrzęków oraz wspomaga proces upłynniania lipidów, co powoduje uwalnianie tłuszczu z miejsc, gdzie jest on najbardziej oporny. Poprawa wyglądu oraz odprężenie i relaks w trakcie zabiegu wpływają na ogólną poprawę samopoczucia.

Ile kosztuje endermologia - cena 

Cena zabiegu endermologii zależy od wielu czynników, takich jak zastosowana technologia, obszar leczenia, ilość sesji, a także samej kliniki, w której zostanie wykonany. Pojedynczy zabieg endermologii w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku kosztuje 260 zł (+100 zł kostium do zabiegu). Cena serii 10 zabiegów kosztuje 2200 zł.

Co to jest endermologia? 

Endermologia jest innowacyjny zabieg zapewniający redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry bez użycia skalpela.

W trakcie zabiegu podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest poddawana intensywnej stymulacji specjalną rolką. Endermologia jest całkowicie bezbolesna i przypomina głęboki masaż, dlatego pacjenci mogą się zrelaksować i odprężyć.

Dzięki zabiegowi zostaje pobudzony metabolizm komórek, poprawia się krążenie krwi i limfy (likwidacja obrzęków), a upłynnianie lipidów powoduje uwalnianie tłuszczu (skuteczna metoda na oporną tkankę tłuszczową). Dodatkowo endermologia pobudza produkcję włókien podporowych skóry (kolagenu i elastyny).

Endermologia w Instytucie - 3 wymiary działania

Endermologia wykonywana w Instytucie dr Stawowskiej to nowatorska metoda, zapewniająca jednoczesne potrójne działanie, dostosowane do potrzeb pacjenta. Każdy z 3 wymiarów oddziaływania na skórę odgrywa kluczową rolę w osiąganiu zadowalających rezultatów.

1. Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej:
dzięki zastosowanej technologii zabieg stymuluje tkankę tłuszczową, co prowadzi do uwalniania tłuszczu, nawet z najbardziej opornych miejsc,zabieg wpływa na metabolizm komórek, a uzyskiwany efekt lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej i poprawy krążenia krwi i limfy przyczynia się do redukcji cellulitu.

2. Modelowanie sylwetki:
endermologia pozwala na precyzyjne i skuteczne modelowanie sylwetki,zabieg jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta, co pozwala skupić się na konkretnych obszarach ciała i osiągnąć efekt wyszczuplenia,poprawa krążenia, uzyskiwana dzięki zabiegowi, wpływa na prawidłową wymianę płynów i zmniejszanie obrzęków.

3. Ujędrnienie skóry:
zabiegi endermologii stymuluję produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,procedura zapewnia równowagę biologiczną, prowadzi do wygładzenia, nawilżenia, poprawy elastyczności i jędrności skóry.

Czym różni się tradycyjna endermologia od nowoczesnej metody?

Tradycyjna endermologia i endermologia przeprowadzana w Instytucie to różne podejścia do tej samej koncepcji leczenia - stymulacji skóry i tkanki podskórnej w celu osiągnięcia korzyści estetycznych i zdrowotnych. Różnice pomiędzy metodami dotyczą przede wszystkim technologii, intensywności i efektywności.

 • Technologia - Instytut dr Stawowskiej korzysta z zaawansowanej technologii, która łączy potrójne działanie (redukcja cellulitu, wyszczuplenie, ujędrnienie) w jednej głowicy. Kluczowym elementem jest elektronicznie sterowana rolka, która w komorze ssącej tworzy fałdę skórną, umożliwiając intensywne i precyzyjne stymulowanie skóry i tkanki podskórnej,
 • Intensywność - w przeciwieństwie do tradycyjnej endermologii, zabiegi wykonane u dr Stawowskiej są intensywniejsze, co przekłada się na szybsze i bardziej efektywne rezultaty. Zabieg jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb i tolerancji pacjenta, co zapewnia najwyższy komfort podczas sesji,
 • Efektywność - nowoczesne urządzenia oferują trzy wymiary działania: likwidację cellulitu, modelowanie sylwetki oraz ujędrnienie skóry, w jednym "przejściu", co sprawia, że jest bardziej efektywna niż tradycyjna metoda, a efekty widoczne są już po 3 zabiegach!
Podczas wykonywania zabiegu endermologii.Cechy charakterystyczne zabiegu endermologii.

Dla kogo innowacyjna endermologia - wskazania

Endermologia to zabieg dla wszystkich, którym dokuczają:

 • cellulit i lokalne nagromadzenie tłuszczu,
 • obrzęki i zastój limfy,
 • luźna, wiotka skóra,
 • zmarszczki i oznaki starzenia,
 • bóle mięśniowe i stany zapalne,
 • ogólne osłabienie kondycji skóry,
 • efekty spowolnionego metabolizmu komórkowego.

Endermologia - efekty zabiegu

Już po 3 pierwszych sesjach intensywnej stymulacji tkanek widoczna jest:

 • redukcja: cellulitu, tkanki tłuszczowej, drobnych zmarszczek i oznak starzenia, obrzęków i zastoju limfy,
 • poprawa: jędrności i elastyczności skóry, krążenia krwi i limfy, ogólnej kondycji skóry.

Nowoczesna endermologia - przebieg i czas zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu, kosmetolog dokładnie ocenia stan skóry i sylwetki pacjenta, a następnie dostosowuje parametry urządzenia do indywidualnych potrzeb. Przed zabiegiem pacjent zakłada specjalny kombinezon na jednorazową bieliznę, który będzie stanowił dodatkową ochronę skóry.

Zabieg jest bezbolesny, a pacjenci często porównują go do relaksującego masażu.

Zabiegi na ciało w Instytucie dr Stawowskiej trwają 60 min. (+ do 15 min. przygotowanie), co pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty endermologii.

Zalecenia dla osób korzystających z zabiegu endermologii

1. Przygotowanie do zabiegu - na dzień przed zabiegiem zaleca się unikanie spożywania dużej ilości tłustych pokarmów i alkoholu. Dzień przed oraz w dniu zabiegu zaleca się picie dużej ilości wody, aby ułatwić proces usuwania toksyn z organizmu i uzyskać pełny efekt drenujący.

2. Aktywność fizyczna -
endermologia jest skuteczniejsza, jeśli jest wspierana regularną aktywnością fizyczną. Ćwiczenia, zwłaszcza aerobowe, pomagają przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i usuwania toksyn z organizmu.

3. Zdrowe odżywianie - unikanie tłustej i przetworzonej żywności. Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców.

4. Nawodnienie skóry -
regularne nawilżanie skóry pomoże utrzymać jej elastyczność i sprężystość, co jest ważne dla skuteczności i utrzymywania się efektów endermologii.

5. Regularność zabiegów -
najlepsze efekty osiąga się stosując endermologię regularnie. Początkowo zalecana jest częstotliwość 2 razy w tygodniu, później zwykle wystarcza 1 raz (zależy od indywidualnej oceny kosmetologa).

6. Przestrzeganie zaleceń po zabiegu
- przez kilka godzin po zabiegu zaleca się picie dużej ilości wody, aby wspomóc organizm w procesie usuwania toksyn. 

Endermologia - ile zabiegów trzeba wykonać?

Ilość zabiegów jest zawsze indywidualna i zależy od stanu skóry oraz celów, które chce osiągnąć pacjent. Przeciętnie, dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, zaleca się serię od 10 do 15 zabiegów, przeprowadzanych początkowo 2-3 razy w tygodniu.

Opinia pacjenta po zabiegu endermologii.

Endermologia - przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • Niewydolność żylna i choroby serca,
 • Infekcje skórne,
 • Aktywna choroba nowotworowa,
 • Niedawno wykonane operacje (w obszarze planowanego zabiegu).

W przeciwieństwie do tradycyjnej endermologii, innowacyjna procedura endermologii może być wykonywana w okresie ciąży.

Endermologia - skutki uboczne

Nowoczesna endermologia jest bezpiecznym zabiegiem i w przypadku braku przeciwwskazań zwykle nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zastosowanie kombinezonu zmniejsza ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, takich jak zaczerwienienie, drobne siniaki czy uczucie ciepła w miejscach poddanych zabiegowi.

Endermologia - skutki uboczne

W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku oferujemy zabieg endermologii przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii, która pozwala uzyskać szybkie i długotrwałe rezultaty działania.

W Instytucie u dr Stawowskiej każdy pacjent może liczyć na indywidualne i profesjonalne podejście, dlatego wszystkie metody i procedury medyczne są w pełni bezpieczne i dostosowywane do potrzeb skóry konkretnego pacjenta.

Decydując się na endermologię w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii pod kierownictwem dr Stawowskiej, otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości usług, opartych na najnowszych technologiach oraz wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów.

Zadzwoń i jeszcze dziś dowiedz się, co możesz zrobić dla siebie i swojej skóry!

FAQ

Odpowiedzi na pytania dotyczące endermologii.

Jakie są wskazania do zabiegu endermologii?

Endermologia jest polecana dla osób, które chcą zredukować cellulit, ujędrnić skórę, poprawić krążenie krwi i limfy, a także zrelaksować się i poprawić ogólne samopoczucie.

Co jest lepsze - fala uderzeniowa czy endermologia?

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i celów. Fala uderzeniowa jest często używana w leczeniu bólu mięśni i stawów, natomiast endermologia jest zazwyczaj stosowana w celach estetycznych.

Po jakim czasie widać efekty endermologii?

Efekty endermologii zależą od indywidualnych cech pacjenta i zastosowanej metody. Zwykle można zauważyć efekty już po 3 zabiegach.

Czy endermologia to dobry sposób stymulacji skóry?

Tak, endermologia jest wysoce skutecznym sposobem stymulacji skóry. Dzięki zastosowaniu technologii podciśnienia, następuje poprawa krążenia krwi i przyspieszenie metabolizmu komórkowego, co w rezultacie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, likwiduje cellulit, ujędrnia i nawilża skórę oraz przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu.

Endermologia - cena:

Endermologia - Lipomassage 60min

Pojedynczy zabieg

260zł

LPG kostium

+100zł

Seria 6 zabiegów

1380zł

Seria 10 zabiegów

2200zł

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Kinga Jarocka

Dyplomowana pielęgniarka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward