Okulistyka estetyczna

Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Zabieg już od: 3000pln

W ciągu życia nasza skóra ulega naturalnym procesom starzenia, czego skutkiem są również widoczne zmiany w okolicy oczu. Opadające powieki to jedno z najczęstszych problemów estetycznych tego obszaru twarzy. Nadmiar skóry dodaje lat, oraz sprawia, że wyglądamy na zmęczonych i smutnych. W ekstremalnych przypadkach opadające powieki ograniczają pole widzenia, powodując dyskomfort i utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek
, to optymalne rozwiązanie dla pacjentów zmagających się z problemem zmęczonego wyglądu oczu lub ograniczonego pola widzenia. Zabieg pozwala usunąć nadmiar skóry z powiek, przywrócić młodszy wygląd okolicy oczu, oraz poprawić komfort życia. Blefaroplastyka pozwala odzyskać świeże, pogodne i wypoczęte spojrzenie.

Blefaroplastyka - plastyka powiek w Białymstoku

Plastyka powiek to zabieg oferujący spektakularne zmiany w wyglądzie okolic oczu. Blefaroplastyka nie tylko pozwala pozbyć się problemu opadających powiek, ale również odmładza i rozjaśnia spojrzenie oraz, w wielu przypadkach przywraca komfort widzenia. Dlatego zabieg przynosi korzyści zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. W Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku pacjenci mogą wykonać plastykę powiek górnych i dolnych, usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy oczu oraz skorzystać z lasera CO2 zmniejszającego blizny po zabiegu.

Przejdź do konsultacji online
arrow_forward

Ile kosztuje plastyka powiek (blefaroplastyka) - cena

Cena zależy od zakresu zabiegu i zastosowanej metody. W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku blefaroplastyka powiek górnych bez usuwania tkanki tłuszczowej, ale z zastosowaniem lasera CO2 na blizny kosztuje 3500 zł. Blefaroplastyka powiek dolnych (z laserem) kosztuje 4800 zł. Szczegółowa oferta cenowa znajduje się w cenniku na stronie internetowej Instytutu.

Co to jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wyglądu powiek, zarówno górnych, jak i dolnych. Procedura ta jest często wykonywana, aby usunąć nadmiar skóry, przepukliny tłuszczowe powiek górnych i dolnych oraz inne zmiany związane z procesem starzenia się skóry w okolicach oczu. Blefaroplastyka może pomóc w przywróceniu młodszego wyglądu okolicy oczu oraz poprawić pole widzenia u pacjentów, u których nadmiar skóry powoduje jego ograniczenie. Zabieg ten może być przeprowadzany z powodów estetycznych, ale także z medycznych, w celu usunięcia ograniczenia pola

Na czym polega blefaroplastyka - zabieg na opadające powieki?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny lub laserowy polegający na wycięciu nadmiaru skóry powiek górnych i/lub dolnych oraz usunięcia przepuklin tłuszczowych.

Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym,
ale istnieje również możliwość wykonania go w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologa. Lekarz wykonuje nacięcie w naturalnym załamaniu powieki górnej, a w przypadku powieki dolnej cięcie prowadzi się tuż pod linią rzęs, dzięki temu blizny po zabiegu jest praktycznie niewidoczne.

Przy plastyce powiek usuwany jest nadmiar skóry, a często również przepukliny tłuszczowe powiek. Bezpośrednio po zabiegu lekarz zakłada szwy i opatrunek. Usuwa się je po około 7-10 dniach od wykonania plastyki powiek. 

Chirurgiczny lifting powiek trwa zwykle około 90 minut.

Plastyka powiek - wskazania

Blefaroplastykę, czyli usunięcie nadmiaru skóry z powiek górnych i/lub dolnych, wykonuje się z różnych wskazań. Wśród najważniejszych można wyróżnić:

 • nadmiar skóry powiek górnych nadający twarzy zmęczony lub smutny wygląd,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie powiek dolnych, powodujący worki pod oczami,
 • znaczne ograniczenie pola widzenia, wynikające z opadających powiek.

Chirurgiczny lifting powiek może być również częścią bardziej kompleksowej procedury odmładzającej - liftingu twarzy.

Plastyka powiek - efekty blefaroplastyki

Plastyka powiek poprawia estetykę okolicy oczu oraz przywraca prawidłowe pole widzenia. Zabieg wpływa na:

 • poprawę wyglądu powiek górnych i dolnych - nadaje twarzy młodszy, radośniejszy i wypoczęty wygląd,
 • likwidację problemu worków pod oczami (w przypadku usunięcia przepuklin tłuszczowych),
 • poprawę pola widzenia (jeśli opadające powieki wpłynęły na znaczne utrudnienia w tym zakresie),
 • poprawę samopoczucia i wyższą samoocenę.

Zalety z zabiegu plastyki powiek

Blefaroplastyka przynosi korzyści estetyczne i funkcjonalne. Za najważniejsze zalety zabiegu uznaje się poprawę wyglądu oczu (a jednocześnie całej twarzy) i samopoczucia pacjenta, a w wielu przypadkach również poprawę widzenia(gdy opadająca powieka wpływa na zmniejszenie jego pola).

Blefaroplastyka - czas trwania zabiegu?

Czas trwania zabiegu blefaroplastyki może różnić się w zależności od zakresu operacji. Zazwyczaj plastyka powiek trwa od 90 do 120 minut.

Przygotowanie do blefaroplastyki

Najważniejszym elementem przygotowań jest konsultacja okulistyczna. Podczas spotkania z lekarzem przeprowadzane jest badanie oraz omawiana cała procedura zabiegowa.

Kwalifikacja do zabiegu wymaga wykonania szeregu badań, umożliwiających wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Zalecenia po zabiegu plastyki powiek

Po zabiegu pacjent powinien ściśle przestrzegać zaleceń lekarza wykonującego plastykę powiek oraz stosować zalecane maści z antybiotykiem zapobiegające infekcji. Cienkie szwy usuwane są zazwyczaj w ciągu 7-10 dni, a całkowita rekonwalescencja powiek trwa od 2 do 4 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu plastyki powiek

 • choroby oczu,
 • infekcje ogólne lub dotyczące obszaru zabiegowego (zapalenie spojówek, gradówka),
 • cukrzyca,
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (np. niewydolność krążenia, wątroby),
 • skazy naczyniowe,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Blefaroplastyka - powikłania po zabiegu

Plastyka powiek wykonywana przez doświadczonego specjalistę bardzo rzadko wywołuje poważne powikłania. Wśród najczęstszych skutków ubocznych po zabiegu wymienia się krwiaki i siniaki wokół oczu oraz obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu kilku, kilkunastu dni.

Blefaroplastyka w Instytucie dr Stawowskiej - dlaczego warto wykonać plastykę powiek w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii?

W szerokiej ofercie Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku znajdują się różnorodne zabiegi poprawiające wygląd i zapewniające odmłodzenie wyglądu. Nie mogło wśród nich zabraknąć plastyki powiek.

Blefaroplastyka
to nie tylko zabieg usuwający nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej w okolicy oczu, wpływający na estetykę wyglądu. Często opadające powieki sprawiają, że pacjent znacznie gorzej widzi, a wówczas operacja powiek, wpływająca na poszerzenie pola widzenia, przyczynia się do znacznej poprawy codziennego funkcjonowania i komfortu.

Instytut dr Stawowskiej
tworzą ludzie z pasją, dla których liczy się przede wszystkim Twoje zdrowie i bezpieczeństwo, ale również wygląd, samoocena oraz oczekiwania. Dlatego plastykę powiek wykonujemy zarówno ze wskazań medycznych – okulistycznych, jak i z powodów kosmetycznych. Nasi specjaliści mają wiedzę i wieloletnie doświadczenie, co pozwala na zapewnienie wysokiej jakości opieki. Skóra każdego człowieka to osobna historia i potrzeby, dlatego w naszej pracy stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta, ale zawsze tak samo troszczymy się o jakość zabiegów oraz komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie naszych pacjentów.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o blefaroplastyce lub chcesz zapoznać się z naszą ofertą, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. 

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące blefaroplastyki (plastyki powiek).

Blefaroplastyka - co to jest?

Blefaroplastyka to plastyka powiek górnych i/lub dolnych, polegająca na usunięciu nadmiaru skóry, mięśnia okrężnego oka, a wielu przypadkach również tkanki tłuszczowej z okolicy oka.

Jak zlikwidować opadające powieki?

W większości przypadków konieczna jest chirurgiczna korekta powiek. Blefaroplastyka pozwala usunąć nadmiar skóry i tłuszczu, przywracając świeże i młodzieńcze spojrzenie.

Ile kosztuje blefaroplastyka powiek - cena?

Cena jest zależna od różnych czynników, m.in. zakresu zabiegu oraz kliniki, w której jest wykonywany. Plastyka powiek górnych w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku, bez wycinania nadmiaru tłuszczu, ale z zastosowaniem lasera na blizny, kosztuje 3400 zł, a w przypadku usuwania również poduszeczek tłuszczowych cena za zabieg wynosi 4200 zł. Korekcja powiek dolnych (blefaroplastyka powieki dolnej) zwykle wiąże się z wycięciem nadmiaru tłuszczu powodującego worki pod oczami, dlatego kosztuje nieco więcej niż plastyka powieki górnej. W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii cena wynosi 4500 zł.

Czy korekta powiek boli?

Nie. W większości przypadków zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, ale istnieje również możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym w obecności lekarza anestezjologa. Czas rekonwalescencji po zabiegu blefaroplastyki może wiązać się z pewnym dyskomfortem. U niektórych pacjentów występuje swędzenie oczu i niewielki ból, który można złagodzić za pomocą ogólnodostępnych preparatów przeciwbólowych.

Co daje blefaroplastyka - efekty plastyki powiek

Blefaroplastyka pozwala na usunięcie nadmiaru skóry z powiek, co przynosi odmłodzenie okolicy oczu, redukcję worków pod oczami, poprawę pola widzenia (w przypadkach, gdy nadmierna skóra zakrywała część oka) oraz przywraca naturalny kontur powiekom.

Gdzie mogę zrobić blefaroplastykę - plastyka powiek (Białystok)?

Zabieg blefaroplastyki znajduje się w ofercie kilku klinik medycyny estetycznej w Białymstoku. Jedną z nich jest Instytut dr Stawowskiej. Warto wybrać miejsce, w którym specjaliści gwarantują wysoką jakość, profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Jak długo utrzymuje się efekt blefaroplastyki (plastyki powiek)?

Zabieg jest jednorazowy i zwykle wystarcza na całe życie.

Czy po usunięciu nadmiaru skóry z powiek zostaje blizna?

Cięcia wykonywane są tak, aby blizny były niemal niewidoczne. W przypadku powieki górnej linia przebiega w naturalnym zagięciu powieki. Przy plastyce powieki dolnej cięcie przebiega tuż pod linią rzęs. W celu zminimalizowania blizny zalecamy stosowanie specjalnego kremu oraz laser CO2.

W jakim znieczuleniu przeprowadza się zabieg plastyki powiek?

Zazwyczaj do zabiegu wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Pacjent na własne życzenie może skorzystać również ze znieczulenia ogólnego w obecności anestezjologa.

Plastyka powiek - cena:

Konsultacje:

Konsultacja okulistyczna kwalifikująca do zabiegu blefaroplastyki

200zł

Blefaroplastyka:

Plastyka powiek górnych

3500zł

Plastyka powiek górnych z wycięciem tkanki tłuszczowej

4500zł

Plastyka powiek dolnych

4800zł

Plastyka powiek górnych i dolnych

9000zł

Znieczulenie anestezjologiczne

od 1000zł

Laser CO2 na blizny po blefaroplastyce

350zł

Katarzyna

Blefaroplastyka - plastyka powiek

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Na samym początku Pan Doktor razem z synem Dr Aleksandrem wyjaśnili mi, na czym będzie polegać zabieg. Spokojnie krok po kroku bez pośpiechu, dzięki temu przestałam odczuwać strach przed zabiegiem. Plastyka powiek przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, ale najlepsze co mnie spotkało to efekty. Efekt odmłodzenia, że WOW. Polecam z całego serca! Polecam Instytut Dr Stawowska.

Ocena klientki:
star
star
star
star
star
Zabieg wykonała:
Robert Stawowski
Okulista, Specjalista chorób oczu

Świetłana

Blefaroplastyka - plastyka powiek

Byłam u doktora Roberta Stawowskiego na plastyce powiek górnych. Jestem bardzo bardzo zadowolona z efektów. Zauważają to również moi znajomi. Po zabiegu częściej słyszę komplementy. Czuje się młodsza i pewniejsza siebie. Polecam Instytut Dr Stawowska.

Ocena klientki:
star
star
star
star
star
Zabieg wykonała:
Robert Stawowski
Okulista, Specjalista chorób oczu
Zdjęcia pacjetna przed i po zabiegu blefaroplastyki.
Zabieg wykonuje:

Robert Stawowski

Specjalista chorób oczu

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward