Okulistyka estetyczna

Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Zabieg już od: 3000pln

Czym jest blefaroplastyka?  

Skóra powiek jest pozbawiona tkanki tłuszczowej, a przez to bardzo cienka i delikatna. Dodatkowo nieustannie pracuje. W związku z tym wraz z wiekiem wiotczeje i traci jędrność, a w konsekwencji zaczyna opadać. To negatywnie wpływa na wyraz oraz estetykę twarzy. Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek pozwala poradzić sobie z tym problemem. W rezultacie chirurgicznej korekty skóra powiek oraz zbliżone obszary skóry twarzy mogą stać się jędrniejsze. 

Czy trudno Ci przyjechać do Białegostoku na konsultację?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji online. Wypełnij formularz i załącz wyraźne zdjęcia twarzy. Przeanalizujemy Twoje zgłoszenie w ciągu kilku dni i otrzymasz od nas odpowiedź z sugestią zabiegu, wyceną i dostępnymi terminami na zabieg. W klinice musisz być tylko raz - na konsultację i zabieg.

Przejdź do konsultacji online
arrow_forward

Na czym polega zabieg na opadające powieki?

To zabieg chirurgiczny lub laserowy. Obejmuje powieki górne, dolne lub obie jednocześnie. Wykonywany jest nie tylko ze wskazań kosmetycznych, ale i okulistycznych.

Blefaroplastyka polega na wycięciu nadmiaru skóry powiek. W niektórych przypadkach wycina się też tkankę tłuszczową oczodołu. 

Lekarz wykonuje nacięcie w naturalnym załamaniu skóry. Dzięki temu przy otwartych oczach blizny są niemal niewidoczne. Jeśli przeprowadza plastykę powieki dolnej, wtedy skalpel prowadzi tuż pod dolną linią rzęs. 

Usuwany jest nadmiar skóry, a wraz z nim tkanki tłuszczowej oraz niewielki fragment mięśnia. Bezpośrednio po zabiegu lekarz zakłada szwy oraz opatrunek. Usuwa się je po około 5 dniach od wykonania plastyki powiek. 

Blefaroplastykę przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjenta można zastosować znieczulenie ogólne. Zabieg nie jest skomplikowany ani długi – trwa około godziny.

Chirurgiczna a laserowa plastyka powiek

Dostępne metody plastyki powiek to: 
- chirurgiczna plastyka powiek,
- laserowa plastyka powiek.

Na czym polega różnica pomiędzy tymi dwoma metodami? Blefaroplastyka laserowa jest znacznie mniej inwazyjna, a ponadto charakteryzuje się szybszym okresem rekonwalescencji. Laser jednocześnie wykonuje cięcie i koaguluje naczynia. Oznacza to znacznie mniej intensywne krwawienie, a ponadto pozwala na zminimalizowanie ryzyka powstania obrzęków oraz siniaków. 

Rekonwalescencja po blefaroplastyce powiek

Rekonwalescencja po blefaroplastyce powiek trwa około 2-4 tygodnie. Przez pierwsze dni po zabiegu może się utrzymywać dyskomfort oraz znaczny obrzęk, który można łagodzić dzięki stosowaniu zimnych okładów. Po zdjęciu szwów będzie utrzymywać się zaczerwienienie blizn po blefaroplastyce, które jednak powinno ustąpić po kilku dniach. Z kolei obrzęk i zasinienia – po kilkunastu. Jeśli rekonwalescencja przebiega bezproblemowo, nasi klienci mogą powrócić do aktywności, po około 2 tygodniach. 

W okresie po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Wzbronione na pewno jest opalanie oraz korzystanie z sauny. 

Blefaroplastyka przed i po

Jakie efekty można uzyskać dzięki blefaroplastyce? Plastyka powiek to zabieg, dzięki któremu poprawiamy estetykę okolic oka, ale także poprawiamy czy przywracamy komfort funkcjonowania. 

W rezultacie można liczyć m.in. na:
- zniwelowanie problemu opadających powiek, 
- zlikwidowanie przepuklin tłuszczowych, 
- zwiększenie napięcia mięśni i wraz z nim prawidłowe ustawienie powiek,
- skorygowanie ustawienia bocznego kąta oka.

Jak należy przygotować się do plastyki powiek?

Konsultacja okulistyczna to bardzo ważny etap poprzedzający wykonanie zabiegu. Podczas spotkania przeprowadzane jest badanie oraz omawiana cała procedura. Aby zostać zakwalifikowanym do blefaroplastyki, pacjent musi wykonać szereg badań, które mają na celu m.in. wykluczenie przeciwwskazań. 

Plastyka powiek – Białystok 

Plastyka powiek w Białymstoku, w Instytucie Dr Stawowskiej, wykonywana jest zarówno ze wskazań zdrowotnych – okulistycznych, jak i z powodów kosmetycznych. Jeśli pacjent nie ma możliwości pojawić się w naszym gabinecie w centrum miasta osobiście, wtedy umawiamy się na bezpłatną konsultację online. Osoba zainteresowana zabiegiem powinna wypełnić formularz i załączyć do niego wyraźne zdjęcie twarzy. Na tej podstawie nasi eksperci mogą wyjaśnić zasady oraz wstępnie zasugerować zakres blefaroplastyki, wraz z informacjami o cenie oraz dostępnych terminach. 

Następnie umawiamy się już na konsultację oraz zabieg plastyki powiek w Białymstoku. 

Plastyka powiek - cena:

Blefaroplastyka

Plastyka powiek górnych bez wycięcia tkanki tłuszczowej + laser CO2 na blizny

3400zł

Plastyka powiek górnych z wycięciem tkanki tłuszczowej oczodołu + laser CO2 na blizny

4200zł

Plastyka powiek dolnych + laser CO2 na blizny

4500zł

Plastyka powiek górnych i dolnych + laser CO2 na blizny

8000zł

Znieczulenie anestezjologiczne

od 600zł

Laser CO2 na blizny po blefaroplastyce

350zł

Katarzyna

Blefaroplastyka - plastyka powiek

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Na samym początku Pan Doktor razem z synem Dr Aleksandrem wyjaśnili mi, na czym będzie polegać zabieg. Spokojnie krok po kroku bez pośpiechu, dzięki temu przestałam odczuwać strach przed zabiegiem. Plastyka powiek przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, ale najlepsze co mnie spotkało to efekty. Efekt odmłodzenia, że WOW. Polecam z całego serca! Polecam Instytut Dr Stawowska.

Ocena klientki:
star
star
star
star
star
Zabieg wykonała:
Robert Stawowski
Okulista, Specjalista chorób oczu

Świetłana

Blefaroplastyka - plastyka powiek

Byłam u doktora Roberta Stawowskiego na plastyce powiek górnych. Jestem bardzo bardzo zadowolona z efektów. Zauważają to również moi znajomi. Po zabiegu częściej słyszę komplementy. Czuje się młodsza i pewniejsza siebie. Polecam Instytut Dr Stawowska.

Ocena klientki:
star
star
star
star
star
Zabieg wykonała:
Robert Stawowski
Okulista, Specjalista chorób oczu
Zdjęcia pacjetna przed i po zabiegu blefaroplastyki.
Zdjęcia pacjetna przed i po zabiegu blefaroplastyki.
Zabieg wykonuje:

Robert Stawowski

Specjalista chorób oczu

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward