Okulistyka estetyczna

Laserowy lifting powiek

Zabieg już od: 500pln

Opadające powieki i widoczne zmarszczki wokół oczu mogą znacząco wpłynąć na wizerunek twarzy, dodając lat i nadając jej zmęczony wygląd. Problemy natury estetycznej często przyczyniają się do obniżenia poczucia własnej wartości i pogorszenia komfortu codziennego funkcjonowania.

Laserowy lifting powiek to nowoczesne rozwiązanie dla osób pragnących odzyskać młody i świeży wygląd okolic oczu bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Precyzyjne działanie światła lasera przyczynia się do delikatnego napinania skóry, redukcji zmarszczek oraz zniwelowania opadających powiek, przynosząc natychmiastową poprawę wyglądu.

Lifting powiek bez skalpela - zabieg laserowego liftingu powiek w Białymstoku

Laserowy lifting powiek oferowany przez Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku to innowacyjna procedura, która wpływa na odmładzanie okolicy oczu, a nawet całej twarzy. Zabieg przeprowadzany przy użyciu zaawansowanej technologii laserowej przyczynia się do napinania skóry, redukcji zmarszczek powiek górnych i okolicy oczu, oraz zredukowania problemu opadania powiek. Dodatkowym efektem działania lasera frakcyjnego na powieki jest pobudzenie komórek skóry, wpływające na jej odświeżenie i wyraźne odmłodzenie wyglądu. Urządzenie może być również wykorzystywane do niwelowania blizn po chirurgicznej plastyce powiek.

Laserowa metoda liftingu powiek
nie pozostawia żadnych widocznych śladów i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, co czyni ją idealną opcją dla osób szukających dyskretnej i efektywnej metody odświeżenia spojrzenia i odmłodzenia okolicy oczu.

laserowy lifting powiek

Laserowy lifting powiek - co to jest?

Laserowy lifting powiek to zaawansowana technika medycyny estetycznej służąca do poprawy wyglądu okolic oczu. Wykorzystując precyzyjną energię laserową zabieg skupia się na delikatnym i efektywnym napinaniu skóry powiek, redukcji zmarszczek oraz poprawie ogólnego wyglądu okolic oczu. Jest to alternatywa dla tradycyjnych metod chirurgicznych, oferująca nieinwazyjne podejście dla pacjentów, którzy nie chcą, lub nie mogą poddać się operacji.

Na czym polega laserowy lifting powiek?

Laserowy lifting powiek to zabieg, podczas którego lekarz używa precyzyjnie kalibrowanego lasera do delikatnego usuwania nadmiaru skóry i tkanek tłuszczowych z powiek. Laser działa z bardzo dużą precyzją, co pozwala na minimalizację ryzyka uszkodzenia otaczających tkanek i minimalizuje ryzyko niepożądanych skutków ubocznych.

Proces opiera się na termicznym wpływie lasera na włókna kolagenowe skóry, co prowadzi do ich skracania i tym samym do efektu liftingu. Dodatkowo zabieg stymuluje syntezę kolagenu, co przyczynia się do długotrwałego poprawienia jędrności i elastyczności skóry., co prowadzi do ich skracania i tym samym do efektu liftingu. Dodatkowo zabieg stymuluje syntezę kolagenu, co przyczynia się do długotrwałego poprawienia jędrności i elastyczności skóry.

Wskazania do laserowego liftingu powiek

Nieinwazyjny lifting powiek może być wykorzystywany w różnych sytuacjach. Zarówno w przypadku problemów dotyczących powiek górnych, jak i powiek dolnych. Zabieg może poprawić ogólny wygląd twarzy. Wśród najczęstszych wskazań do przeprowadzenia procedury można wyróżnić:

 • opadające powieki - w wyniku procesu starzenia się skóra traci swoją elastyczność, co może prowadzić do opadania powiek, uczucia ciężkości i zmęczenia oczu,
 • worki pod oczami - są wynikiem nagromadzenia się tłuszczu (tzw. przepukliny tłuszczowe),
 • zmarszczki wokół oczu - tzw. kurze łapki,
 • nadmiar wiotkiej skóry na powiekach i w okolicy oczu,
 • zmarszczki wokół oczu - tzw. kurze łapki,

Laserowy lifting powiek - efekty zabiegu

Laserowy lifting powiek może pomóc w podniesieniu opadających powiek i przywróceniu młodszego wyglądu. Rezultaty, które można osiągnąć dzięki zabiegowi z promieniem lasera to przede wszystkim:

 • pogrubienie skóry i zmniejszenie wiotkości powiek,
 • poprawa jędrności skóry,
 • wygładzenie skóry wokół oczu,
 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie worków pod oczami,
 • odświeżenie i odmłodzenie wyglądu twarzy.

Pierwsze zmiany zauważalne są około tydzień po zabiegu, natomiast pełna przebudowa skóry powiek i w okolicach oczu widoczna jest po około 4-5 miesiącach.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego liftingu powiek?

Laserowy lifting powiek wymaga odpowiedniego przygotowania wpływającego na efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Lekarz poinformuje pacjenta o szczegółowych wytycznych. Zwykle zalecane jest, aby co najmniej pół roku przed planowanym terminem zabiegu zakończyć terapię retinoidami podawanymi drogą doustną. W okresie około miesiąca przed zabiegiem zaleca się również unikanie leków i ziół, które zwiększają wrażliwość skóry na światło (nagietek, skrzyp, pokrzywa, bratek oraz dziurawiec). Dodatkowo zaleca się przerwanie stosowania preparatów zawierających witaminę C i retinol. Należy również zadbać o ochronę przed słońcem, ponieważ świeża opalenizna może być przeciwwskazaniem do zabiegu.

Jak wygląda zabieg laserowego liftingu powiek?

Nieoperacyjny lifting powiek to metoda kierowana do osób, które z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą skorzystać z zabiegu chirurgicznego. Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem, aby omówić swoje oczekiwania i zrozumieć, czego można się spodziewać po procedurze. W trakcie wizyty lekarz dokładnie ocenia stan skóry pacjenta i decyduje o kwalifikacji do zabiegu.

Bezpośrednio przed laserowym liftingiem powiek skóra jest odpowiednio przygotowywana, oczyszczana i dezynfekowana. Na obszar zabiegowy nakładany jest krem znieczulający, pozwalający zminimalizować ewentualny dyskomfort związany z przebiegiem procedury.

‍W trakcie zabiegu
lekarz używa specjalistycznego urządzenia, które emituje precyzyjne impulsy na skórę. Energia laserowa powoduje mikroskopijne uszkodzenia skóry, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne, w tym produkcję kolagenu i elastyny. Efektem jest bardziej napięta i odmłodzona skóra.

Jak wygląda zabieg laserowego liftingu powiek?

Po laserowym liftingu powiek istotne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza, ponieważ pozwalają zapewnić prawidłowe gojenie i osiągnąć najlepsze możliwe wyniki. Zwykle zaleca się przez kilka dni:

 • unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce,
 • unikać intensywnej aktywności fizycznej,
 • stosować chłodzące okłady w okolicach obszaru zabiegowego,
 • dbać o higienę w obszarze zabiegowym.

Jak często trzeba wykonywać laserowy lifting powiek?

Częstotliwość zabiegu laserowego liftingu powiek zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych potrzeb pacjenta, rodzaju i nasilenia problemów, które mają być skorygowane, oraz od ogólnego stanu zdrowia skóry.

Całkowita terapia
obejmuje z reguły od 1 do 4 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 6 tygodni. Jednak konkretny schemat zabiegów dobierany jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Laserowy lifting powiek - przeciwwskazania

Laserowy lifting powiek jest uznawany za bezpieczną metodę odmładzania okolicy oczu, jednak u niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania do wykorzystania lasera. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu dokładnie omówić swój stan zdrowia z lekarzem. Wśród głównych przeciwwskazań do laserowego liftingu powiek wymienia się:

 • aktywne choroby skóry, szczególnie w obszarze zabiegowym,
 • stosowanie leków i ziół wpływających na powstawanie nadwrażliwości na światło,
 • skłonność do bliznowacenia,
 • świeżą opaleniznę,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • ciążę i karmienie piersią.

Laserowy lifting powiek - skutki uboczne

Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę, przy zastosowaniu profesjonalnego urządzenia, wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia powikłań. Po laserowym liftingu powiek może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie i nieznaczny dyskomfort. Po zabiegu mogą utworzyć się również maleńkie strupki. Objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Laserowa korekta powiek górnych w Białymstoku - dlaczego warto skorzystać z zabiegu w Instytucie dr Stawowskiej

Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku oferuje kompleksowe podejście do odmładzania i poprawy estetyki twarzy, prezentując szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetologii, w tym innowacyjne metody zabiegowe, takie jak laserowy lifting powiek. Procedura stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych procedur chirurgicznych, łącząc w sobie efektywność z minimalną inwazyjnością i krótkim okresem rekonwalescencji.

Zespół lekarzy zInstytutu dr Stawowskiej
na co dzień korzysta ze swojego bogatego doświadczenia w zakresie poprawy wyglądu i odmładzania skóry. Przykładamy dużą uwagę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów, co pozwala zapewnić wysoki standard usług i satysfakcjonujące rezultaty, ale również komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowego liftingu powiek.

Jak wygląda laserowy lifting powiek?

Laserowy lifting powiek wykorzystuje energię lasera i podwyższoną temperaturę do delikatnego napinania skóry wokół oczu, zmniejszając wiotkość powiek i wygładzając zmarszczki. Przed zabiegiem skóra pacjenta znieczulana jest za pomocą kremu.

Ile trwa laser na powieki?

Samo wykonanie zabiegu laserowego liftingu powiek zajmuje przeważnie od 20 do 30 minut. Zwykle konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Czy laserowa korekcja powiek boli?

Zabieg wykonywany jest po nałożeniu kremu znieczulającego. Niektórzy pacjenci zgłaszają odczuwanie niewielkiego dyskomfortu, np. swędzenia czy mrowienia..

Gdzie można zrobić laserowy lifting powiek (Białystok)?

Laserowy lifting powiek oferowany jest przez niektóre gabinety kosmetologiczne i kliniki medycyny estetycznej. W Białymstoku zabieg wykonywany jest m.in. w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii.

Laserowy lifting powiek - ile się utrzymuje efekt zabiegu?

Efekty laserowego liftingu powiek mogą utrzymywać się około roku, jednak czas zależy od indywidualnych cech skóry pacjenta, jego stylu życia oraz wieku i ilości zabiegów w serii.

Czym jest lifting powiek bez skalpela?

Lifting powiek bez skalpela to metoda polegająca na użyciu lasera do napinania skóry powiek i redukcji zmarszczek wokół oczu. Jest to mniej inwazyjna alternatywa dla chirurgicznego liftingu powiek, oferująca krótszy czas rekonwalescencji i mniejsze ryzyko powikłań.

Ile kosztuje laserowe podniesienie powiek (Białystok)?

Koszt zabiegu może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak zakres procedury, czy lokalizacja kliniki. W Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku laserowy lifting powiek kosztuje 500 zł.

Na czym polega laserowa plastyka powiek górnych?

Laserowa plastyka powiek górnych koncentruje się na redukcji nadmiaru skóry, opadających powiek oraz zmarszczek w górnej części oka. Zabieg wykorzystuje energię lasera do delikatnego ściągnięcia i wygładzenia zewnętrznych warstw skóry. Procedura stymuluje również produkcję kolagenu, przyczyniając się do długoterminowej poprawy jędrności i elastyczności skóry.

Ile kosztuje laserowy lifting powiek - cena zabiegu:

Laserowy lifting powiek

500zł

Nie możesz znaleźć idealnego zabiegu? Szukaj po:

Zabieg wykonuje:

Robert Stawowski

Specjalista chorób oczu

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward