Plstyk powiek

Plastyka powiek dolnych

Zabieg: 4800 PLN

Nadmiar skóry i worki pod oczami, wynikające z obecności przepuklin tłuszczowych, mogą stanowić problem estetyczny, ale również przyczyniać się do znacznego pogorszenia komfortu i obniżenia samooceny. Widoczne zmiany wyraźnie postarzają twarz i nadają jej smutnego, zmęczonego wyglądu.

Rozwiązaniem problemu jest plastyka powiek dolnych. Zabieg pozwala na natychmiastowe usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, oraz wygładzenie okolicy oczy i zniwelowanie przepuklin i zmarszczek. Wyraźne i długotrwałe efekty odmłodzenia twarzy i nadanie jej świeżego wyglądu pozwalają na przywrócenie komfortu i zwiększenie pewności siebie!

Zabieg usunięcia nadmiaru skóry i worków pod oczami - plastyka powiek dolnych w Białymstoku

Plastyka powiek dolnych to zabieg, który skutecznie poprawia wygląd okolicy oka, a często całej twarzy, poprzez eliminację worków pod oczami, usunięcie nadmiaru skóry i zredukowanie zmarszczek. Doświadczeni lekarze w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku wykonują zabieg przy wykorzystaniu nowoczesnych technik, gwarantujących precyzję, bezpieczeństwo i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Dzięki nacięciom wykonywanym tuż poniżej linii rzęs, lub od wewnętrznej strony powieki (technika przezspojówkowa), zabieg nie pozostawia widocznych śladów, zapewniając wizualne odmłodzenie twarzy i znaczną poprawę wyglądu.

Na czym polega zabieg korekcji powiek dolnych?

Plastyka powiek dolnych, znana również jako blefaroplastyka powieki dolnej, to precyzyjna procedura chirurgiczna, która ma na celu korygowanie defektów, niedoskonałości oraz zmian związanych z procesem starzenia w okolicy dolnych powiek. Zabieg skupia się przede wszystkim na redukcji przepuklin tłuszczowych, manifestujących się w postaci worków pod oczami, a także na usunięciu nadmiaru skóry i wygładzeniu drobnych zmarszczek.

Wskazania do korekcji powiek dolnych

Korekcja powiek dolnych wykonywana jest przede wszystkim ze względów estetycznych i niezadowolenia z wyglądu okolicy dolnej powieki. Wśród najważniejszych wskazań do zabiegu można wyróżnić:

 • obecność worków pod oczami związana z obecnością przepuklin tłuszczowych (nadmiar tkanki tłuszczowej) i wiotczeniem przegrody oczodołu,
 • nadmiar i wiotkość skóry powieki dolnej,
 • wyraźnie widoczną i głęboką "dolinę łez" (pogłębienie bruzdy nosowo-jarzmowej),
 • nadmierny przerost mięśnia okrężnego oka.

Plastyka powiek dolnych - efekty zabiegu

Efekty plastyki powiek dolnych ą wielowymiarowe i długotrwałe. U pacjentów po okresie rekonwalescencji można zauważyć:

 • wyraźną redukcję worków pod oczami,
 • gładką i bardziej napiętą skórę w okolicy powieki dolnej,
 • spłycenie "doliny łez",
 • zredukowanie zmarszczek wokół oczu,
 • wizualne odmłodzenie twarzy,
 • pogodniejszy wygląd.
plastyka powiek dolnych

Jak przygotować się do zabiegu plastyki powiek dolnych?

U każdego pacjenta przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja okulistyczna. Dopiero na podstawie ogólnej oceny oraz analizy wykonanych badań laboratoryjnych możliwa jest kwalifikacja do plastyki powiek dolnych. Lekarz poinformuje pacjenta o przebiegu procedury oraz szczegółowych zaleceniach dotyczących przygotowania. Dotyczą one m.in. stosowania leków, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia w trakcie zabiegu (przeciwzakrzepowych, NLPZ) oraz palenia tytoniu i spożywania alkoholu, mogących wydłużać proces gojenia.

Jak wygląda korekta powiek dolnych - przebieg zabiegu

Zabieg korekcji powiek dolnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta cięcie przeprowadza się wewnątrz dolnej powieki (metoda przezspojówkowa) lub tuż poniżej linii rzęs (metoda przezskórna).

Przezspojówkowa plastyka powiek dolnych
wykonywana jest zwykle u młodszych pacjentów, u których nie występuje wyraźne zwiotczenie i rozciągnięcie skóry. Metoda pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przezskórna korekcja powiek dolnych
pozwala usunąć przepukliny tłuszczowe i nadmiar wiotkiej skóry oraz napiąć i przymocować mięsień okrężny oka do brzegu oczodołu, w celu uniknięcia powikłania w postaci odwinięcia powieki dolnej. Po zakończeniu procedury chirurg zakłada cienkie szwy na skórę powieki.

Zabieg trwa zwykle od 60 do 120 minut.

Postępowania po plastyce powiek dolnych - zalecenia po zabiegu

Osoby, które przeszły zabieg plastyki powiek dolnych otrzymują od lekarza szczegółowe zalecenia dotyczące postępowania w okresie rekonwalescencji. Mają one istotne znaczenie dla efektywnego gojenia się tkanki, osiągnięcia oczekiwanych efektów wizualnych oraz minimalizacji ryzyka powikłań. Do czasu pełnego zagojenia się tkanek, zaleca się pacjentom:

 • unikanie alkoholu i tytoniu,
 • ograniczenie aktywności fizycznej,
 • rezygnację z pływania (ryzyko infekcji),
 • rezygnację z noszenia szkieł kontaktowych,
 • powstrzymanie się od dotykania oczu oraz nakładania makijażu,
 • ochronę przed słońcem,
 • ograniczenie kontaktu ze zwierzętami domowymi.

Plastyka powiek dolnych - przeciwwskazania do zabiegu

Przedzabiegowa konsultacja z lekarzem pozwala na podjęcie decyzji, czy przeprowadzenie operacji nie zagraża bezpieczeństwu pacjenta. Za przeciwwskazania do zabiegu plastyki powiek dolnych uznaje się:

 • aktywne stany zapalne w obszarze zabiegowym,
 • infekcje miejscowe wirusowe, np. opryszczka,
 • infekcje ogólne,
 • choroby oczu lub poważne choroby ogólnoustrojowe (niewydolność krążenia, wątroby),
 • cukrzycę,
 • choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, niewydolność krążenia, wątroby),
 • nadciśnienie tętnicze,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciążę i karmienie piersią.

Plastyka powiek dolnych - skutki uboczne

Zabieg chirurgicznej korekty powiek dolnych, wykonany przez doświadczonego specjalistę, zazwyczaj nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia poważnych komplikacji. Po operacji u pacjentów mogą wystąpić pewne dolegliwości takie jak zaczerwienienie, siniaki czy opuchlizna, a także dyskomfort związany z samą procedurą. Z reguły większość objawów mija w ciągu kilkunastu dni.

Zabieg plastyki powiek dolnych w Białymstoku - dlaczego warto skorzystać z oferty Instytutu dr Stawowskiej?

Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku zapewnia kompleksowe podejście do poprawy estetyki i odmładzania wyglądu. Możemy zaoferować pacjentom nie tylko zabiegi medycyny estetycznej, ale również te z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak plastyka powiek dolnych i górnych.

Lekarze z Instytutu dr Stawowskiej, dzięki swojemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu do potrzeb i oczekiwań pacjentów, zapewniają wysoką jakość usług, komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegów, a także osiągnięcie upragnionych rezultatów.

Wszystkich zainteresowanych procedurą plastyki powiek dolnych (lub innymi zabiegami z naszej oferty), zachęcamy do skontaktowania się z naszym personelem.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące plastyki powiek dolnych.

Na czym polega operacja powiek dolnych?

Operacja powiek dolnych, znana jako blefaroplastyka lub plastyka powiek dolnych, jest procedurą chirurgiczną mającą na celu usunięcie przepuklin tłuszczowych i nadmiaru skóry z okolicy dolnej części oka. Zabieg wykonuje się przez niewielkie nacięcia wykonane na wewnętrznej stronie powieki lub bezpośrednio pod linią rzęs. Celem zabiegu jest poprawa estetyki przez redukcję worków pod oczami i wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek w tej okolicy.

Jak długo goją się powieki dolne?

Okres gojenia powiek dolnych po operacji zwykle trwa około dwóch tygodni, ale okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy, dlatego ostateczne efekty można ocenić dopiero po 1-3 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie mogą wystąpić obrzęki i siniaki, które stopniowo znikają.

Jak i gdzie można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy oczu - worki pod oczami (Białystok)?

Worki pod oczami można usunąć w czasie plastyki powiek dolnych. Zabieg wykonywany jest w klinikach specjalizujących się w chirurgii plastycznej, a często również medycynie estetycznej. W Białymstoku blefaroplastykę można wykonać m.in. w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii dr Stawowskiej.

Czy plastyka powieki dolnej wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym?

Plastykę powiek dolnych można wykonać w znieczuleniu miejscowym, co skraca czas pobytu w placówce medycznej. Zabieg można wykonać również w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą lekarza anestezjologa.

Jaki lekarz wykonuje plastykę powiek dolnych (Białystok)?

Plastyka powiek dolnych to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, dlatego musi być wykonywany przez lekarza posiadającego odpowiednie kwalifikacje - chirurga. Blefaroplastyka w Białymstoku przeprowadzana jest m.in. w Instytucie dr Stawowskiej.

Czy plastyka powiek dolnych likwiduje zmarszczki?

Plastyka powiek dolnych może pomóc w redukcji drobnych linii i zmarszczek poprzez usunięcie nadmiaru skóry i wygładzenie okolicy oczu. Jednak głównym celem zabiegu jest usunięcie worków pod oczami i poprawa ogólnej estetyki powieki dolnej.

Kto zajmuje się usuwaniem przepuklin tłuszczowych - blefaroplastyka dolnych powiek (Białystok)?

Usuwaniem przepuklin tłuszczowych, pozwalającym na pozbycie się worków pod oczami i poprawę wyglądu twarzy, zajmują się lekarze okuliści oraz chirurdzy plastyce. Zabieg znajduje się w ofercie klinik chirurgii plastycznej, ale również niektórych placówek medycznych specjalizujących się w medycynie estetycznej i dermatologii, np. Instytutu dr Stawowskiej w Białymstoku.

Co to jest przezspojówkowa plastyka powiek dolnych?

Przezspojówkowa plastyka powiek dolnych to metoda chirurgiczna, przy której nacięcie wykonuje się od wewnętrznej strony powieki dolnej, co pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metodę wykorzystuje się głównie u młodszych pacjentów, gdy nie ma konieczności usuwania nadmiaru skóry redukcji mięśnia okrężnego oka.

Ile kosztuje blefaroplastyka powiek dolnych - cena usunięcia worków pod oczami?

Cena plastyki powiek dolnych zależy od wielu czynników, w tym od zakresu procedury, metody, zastosowanego znieczulenia, czy konkretnej kliniki. W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku plastyka powiek dolnych kosztuje 4800 zł.

Ile kosztuje plastyka powiek dolnych - cena zabiegu:

Plastyka powiek dolnych

4800 zł

Nie możesz znaleźć idealnego zabiegu? Szukaj po:

Zabieg wykonuje:

Robert Stawowski

Specjalista chorób oczu

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward