2022-07-06

ELIKSIR młodości

O osoczu bogatopłytkowym mówi się od dawna. Nic dziwnego – według ekspertów to przyszłość medycyny. Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego są całkowicie bezpieczne, gdyż nie ma ryzyka uczulenia. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o tej metodzie, zanim poddasz się zabiegowi.

O osoczu bogatopłytkowym mówi się od dawna. Nic dziwnego – według ekspertów to przyszłość medycyny. Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego są całkowicie bezpieczne, gdyż nie ma ryzyka uczulenia. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o tej metodzie, zanim poddasz się zabiegowi.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to metoda, która wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji. Dzięki nowoczesnej technologii lekarze mogą uzyskać „eliksir młodości” z krwi własnej pacjenta. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego pomogą w walce z widocznymi zmarszczkami czy wypadającymi włosami.

Spośród zabiegów regeneracyjnych wykorzystujących własne zasoby pacjenta warto zwrócić uwagę na najnowszy zabieg, jakim jest CGF. Zabieg ten wykorzystuje komórki macierzyste (CD34+) i czynniki wzrostu znajdujące się w naszej krwi. CGF Harmony różni się od zabiegów powszechnie zwanych "wampirzym liftingiem" tj. osocza bogatopłytkowego; mianowice polega on na długotrwałej stymulacji skóry i przeznaczony jest dla osób wymagających intensywniejszej rewitalizacji. W kolejnym fragmencie tekstu dokładnie opiszemy, na czym polega zabieg i wyjaśnimy, dlaczego wszyscy go pokochali.

Co daje osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek ludzkiej krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwany z krwi pacjenta. Zawiera on witaminy, elektrolity, substancje odżywcze i czynniki wzrostu.

Od wielu lat używane jest ono w leczeniu pomocniczym w wielu dyscyplinach medycyny, gdyż posiada właściwości regeneracyjne. Współczesna medycyna wykorzystuje osocze m.in. do gojenia ran, odbudowy tkanki kostnej, czy regeneracji i gojenia tkanek przyzębia.

Osocze bogatopłytkowe uruchamia procesy regeneracyjne i naprawcze poprzez stymulowanie komórek macierzystych do namnażania i pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Wspomaga również proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych.
Osocze uważne jest za swoisty „eliksir młodości”, zawierający skoncentrowane czynniki wzrostu i cytokiny, czyli podobne do hormonów, substancje kierujące wszystkimi procesami przebiegającymi w organizmie.

Jednym słowem osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do regeneracji. Dzięki czemu uzyskuje ona młodzieńczą witalność - staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza?

Tak jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, niezbędna jest konsultacja lekarska. Po ustaleniu wskazań i przeciwskazań, przeprowadzany jest zabieg. Preparat podaje się klasyczną techniką mezoterapii albo liniowo – wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. By zmniejszyć ewentualny dyskomfort, skórę przed zabiegiem odpowiednio wcześniej smaruje się maścią znieczulającą. Sam zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta do specjalnych próbówek. Następnie poddaje się ją wirowaniu w specjalistycznym urządzeniu (wirówce). W ciągu kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które wykorzystywane jest w trakcie zabiegu.

​W przypadku zabiegów CGF Harmony krew pacjenta jest odwirowywana w specjalnym separatorze komórkowym; komórki CD34+ zawieszone są w żelu stworzonym z białek osocza krwi. Ta metoda daje dłuższą i silniejszą stymulację skóry. Preparat tworzony jest indywidualnie, więc lekarz może dopasowywać najbardziej odpowiednią gęstość żelu dla każdego pacjenta. Dzięki tej metodzie powstaje naturalny wypełniacz, a komórki macierzyste i czynniki wzrostu uwalniane są stopniowo w naszej skórze przez ok. 7-14 dni.

Czy osocze jest bezpieczne?

Zabiegi z zastosowaniem osocza są całkowicie bezpieczne - mają wiele badań, dokumentacji naukowej. Jednak aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, pacjent musi pamiętać o jednym warunku - powinien znajdować się pod nadzorem lekarza, a zabieg powinna wykonać osoba z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym (odpowiednio przeszkolony LEKARZ). Nowoczesny sprzęt w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem specjalistów pozwala w pełni wykorzystać potencjał komórek macierzystych.

Komu zaleca się zabieg?

Osocze bogatopłytkowe poleca się pacjentom, których skóra wymaga odnowy oraz osobom, które poszukują produktów naturalnych lub są uczulone na inne składniki. Metoda ma bardzo szerokie zastosowanie: od poprawy wyglądu policzków, fałd nosowo wargowych i okolic oczu (kurze łapki, cienie), po trudniejsze do „naprawy” miejsca, jak szyja, dekolt, dłonie. Osocze bogatopłytkowe jest również rozwiązaniem w walce z łysieniem, pomaga niwelować blizny.

Zabieg kondycjonuje skórę, wznawiając autonomiczne procesy naprawcze. Powoduje, że skóra w zupełnie naturalny sposób sama zaczyna się naprawić.

Można go stosować również jako element złożonych kuracji odmładzających np. w połączeniu z zabiegami laseroterapii frakcyjnej.

Ze względu na fakt, że zabieg ten polega na wstrzyknięciu w skórę pacjenta jego własnych składników krwi, przeciwwskazania do zabiegów są bardzo wąskie. Należą do nich takie klasyczne przeciwwskazania, jak: ciąża, laktacja, choroby krwi.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.