2020-05-28

MĘSKA sprawa

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród mężczyzn, a dbanie o swój wygląd, szerzej mówiąc – o wizerunek – jest codziennością dla coraz większej ilości Panów.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród mężczyzn, a dbanie o swój wygląd, szerzej mówiąc – o wizerunek – jest codziennością dla coraz większej ilości Panów.

Panowie chętnie korzystają z zabiegów   ze wskazań medycznych jak i estetycznych poprawiających wygląd skóry, a także gwarantujących bezpieczeństwo i naturalny efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy. Jednym z głównych czynników wpływających na chęć wykonania zabiegów jest świadomość bezpieczeństwa i pewności, że zabiegi wykonywane są przez doświadczonych specjalistów.

Oto lista najbardziej popularnych zabiegów  w naszym Instytucie:

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową należy do najpopularniejszych metod wygładzania zmarszczek. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek mimicznych, głównie w górnej części twarzy pomiędzy brwiami  tzw. lwich zmarszczek, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane  punkty mięśni twarzy. Jego mechanizm ma na celu blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych czego efektem jest relaksacja mięśni i wygładzenie zmarszczek  Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, daje szybkie i zauważalne przez otoczenie efekty.  Dzięki wygładzeniu zmarszczek mimicznych twarz odzyskuje pogodny wygląd.

Toksynę botulinową  wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Preparat wstrzykuje się w okolicę nadmiernie potliwą przy użyciu bardzo cienkiej igły. Ostrzykiwanie pach jest prawie bezbolesne. W przypadku leczenia nadpotliwości dłoni i stóp ze względu na bolesność stosujemy znieczulenie ogólne lub miejscowe. Efekt zabiegu utrzymuje się około 6 miesięcy, po czym blokada pocenia powoli przestaje działać. Zabieg można wielokrotnie powtarzać, a kolejne zabiegi są bezpieczne i równie skuteczne.

Innym wskazaniem do stosowania toksyny botulinowej jest bruksizm. Bruksizm to nadmierny przerost mięśnia żwacza, spowodowany napięciem i stresem, powodujący bóle głowy, zmęczenie, ścieranie powierzchni zębów. Skutecznym leczeniem  jest rozluźnianie mięśnia iniekcjami z toksyny  botulinowej. Zniesieniu dolegliwości towarzyszy wyraźne wyszczuplenie twarzy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest jedną z najpopularniejszych metod odmładzania, bo przynosi natychmiastowy zamierzony  efekt na długi okres czasu. Pozwala na wygładzenie średnich oraz powierzchniowych zmarszczek. Dzięki iniekcjom z kwasu hialuronowego  można odbudowywać utracone objętości różnych części twarzy  co przynosi doskonałe efekty odmłodzenia.

Panowie bardzo często zgłaszają się do nas chcąc poprawić wygląd swojego nosa. W tym przypadku do zabiegów również wykorzystujemy kwas hialuronowy. Ma on na celu skorygować nierówności, zmienić kształt czubka lub optycznie poszerzyć wąski nos. Metoda ta daje możliwość natychmiastowej  korekty i zmiany wyglądu nosa, co wpływa pozytywnie na komfort życia pacjentów.

Kolejnym częstym  zabiegiem, który wykonujemy u mężczyzn jest niechirurgiczna korekta linii żuchwy przy użyciu kwasu hialuronowego. Wyraźnie zaznaczona mocna  żuchwa może zwiększyć atrakcyjność i męski wygląd.

Lipofilling jest metodą zdobywającą coraz większe uznanie w naszym Instytucie. Polega na przeszczepie własnych komórek tłuszczowych, które pobrane są z okolic brzucha, ud lub bioder i po odpowiednim przygotowaniu wykorzystywane są do korekty ubytków tkanki, tworzenia nowych objętości,  wypełnienia zmarszczek lub poprawy jędrności twarzy.

Własna tkanka tłuszczowa jest najbardziej naturalnym wypełniaczem i stanowi najlepsze źródło komórek macierzystych MSC, czyli specjalistycznych struktur wykazujących zdolności do stymulowania procesów regeneracyjnych, mających wpływ na bezpośrednie odmłodzenie tkanek twarzy.

Kolejnym bestsellerem wśród zabiegów medycyny estetycznej (nie tylko u Panów) jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe PRP to koncentrat płytek ludzkiej krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwany z krwi pacjenta, zawierający witaminy, elektrolity, substancje odżywcze  i czynniki wzrostu. Od wielu lat używane jest ono w leczeniu pomocniczym w wielu dyscyplinach medycyny, gdyż posiada właściwości regeneracyjne. Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego są całkowicie bezpieczne, gdyż nie ma ryzyka uczulenia. Osocze bogatopłytkowe uruchamia procesy regeneracyjne i naprawcze poprzez stymulowanie komórek macierzystych do namnażania i pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Wspomaga proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Uważne jest za swoisty „eliksir młodości”, zawierający skoncentrowane czynniki wzrostu i cytokiny, czyli podobne do hormonów substancje kierujące wszystkimi procesami przebiegającymi w organizmie.

Mezoterapię można przeprowadzać na skórze twarzy, ciała, a także na skórze głowy. Ostatni wariant jest szczególnie popularny wśród mężczyzn, którzy obserwują u siebie nadmierne wypadanie włosów.

W ostatnim czasie coraz większą  popularnością cieszy się zabieg plastyki powiek. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób zmagających się z problemem zwiotczenia i nadmiarem skóry powiek.

Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale również medycznych. Zabieg ten pozwala na odzyskanie prawidłowego pola widzenia.

Zabieg  polega na wycięciu nadmiaru skóry powiek, z wycięciem  lub bez tkanki tłuszczowej oczodołu. Można go  wykonać metodą  tradycyjną  przy pomocy skalpela lub przy użyciu lasera. Nacięcia na skórze  górnych i  dolnych powiek  są  wykonywane  w naturalnych załamkach powiek, co pozwala na ukrycie blizn przy otwartych oczach. Zakładane są szwy, które usuwane są w 5-10  dobie po zabiegu. Przeprowadza się go  zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta w znieczuleniu ogólnym. Zabieg zazwyczaj trwa około godziny.

Kolejnym problemem, z którym często borykają się mężczyźni to popękane naczynka oraz  rumień w okolicy twarzy. Wysokie temperatury, mrozy oraz zmiana temperatur mogą powodować pękanie naczyń krwionośnych co skutkuje zaczerwienieniem twarzy. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest laseroterapia przy użyciu lasera Alma Harmony. Zalecana jest zazwyczaj seria zabiegów, jednak już po pierwszym są widoczne efekty.

Jeżeli przeszliśmy do zabiegów leczniczych to nie możemy ominąć badania wszelkiego rodzaju znamion. Należy pamiętać o systematycznym diagnostyce i ewentualnym usunięciu chirurgicznym podejrzanych znamion.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.