Dermatolog

Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu schorzeń dermatologicznych, diagnostyce oraz skutecznej profilaktyce, zapobiegającej ponownym nawrotom chorób skóry.

Nie możesz znaleźć idealnego zabiegu? Szukaj po:

Choroby skórne mogą znacząco wpływać na jakość życia, powodując nie tylko dyskomfort fizyczny, ale również emocjonalny. Wizyta u dermatologa i odpowiednie badania pozwalają na rozpoznanie przypadłości, identyfikację przyczyn choroby oraz

podjęcie leczenia
, które przyczyni się do ustąpienia dokuczliwych objawów.Dermatologia łączy w sobie aspekty medyczne, estetyczne i kosmetologiczne, oferując nie tylko leczenie chorób, ale także zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i kondycji skóry. Dlatego konsultacje dermatologiczne to coś więcej niż zdrowa i zadbana skóra, to również poprawa samopoczucia i większa pewność siebie.

Leczenie chorób skóry - dermatologia w Białymstoku

Dermatologia to specjalistyczna dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką różnorodnych schorzeń skóry. Wizyty u dermatologa są nieocenioną częścią opieki zdrowotnej, zapewniającą kompleksową ocenę stanu skóry pacjenta i podejmowanie działań zmierzających do poprawy jej kondycji i wyglądu. Konsultacje dermatologiczne, zaawansowane techniki diagnostyczne i terapeutyczne w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku umożliwiają identyfikację i leczenie szerokiego spektrum dolegliwości skórnych, od łagodnych zaburzeń po poważne schorzenia. Ponadto Instytut dr Stawowskiej oferuje również wsparcie w zakresie zwalczania problemów estetycznych, takich jak np. blizny, które mogą mieć bezpośredni wpływ na pewność siebie i ogólne samopoczucie pacjentów.

Czym jest dermatologia?

Dermatologia to dziedzina medycyny skupiająca się na rozpoznawaniu i terapii schorzeń dotyczących

skóry, włosów oraz paznokci
. Lekarze specjaliści zajmują się szerokim spektrum stanów skórnych, od drobnych dolegliwości aż po poważne przypadki, w tym nowotwory skóry.Obecnie dermatologia łączy w sobie techniki z innych obszarów medycyny, co znajduje odzwierciedlenie w metodach leczenia wykorzystywanych zarówno w celach terapeutycznych, jak i estetycznych i podkreśla ewolucję tej dziedziny oraz zdolność specjalistów do dostosowywania się do potrzeb i oczekiwań pacjentów.

Dermatolodzy
nie tylko leczą choroby skórne, ale również udzielają porad dotyczących odpowiedniej pielęgnacji. Profilaktyka jest istotnym elementem dbania o skórę, który pomaga unikać wielu problemów dermatologicznych.

Dermatologia - zakres działania

Dermatologia zajmuje się szerokim spektrum schorzeń i problemów skóry, włosów i paznokci. Dermatolodzy wykorzystują różnorodne narzędzia diagnostyczne, które pozwalają precyzyjnie oceniać i rozpoznawać rodzaj zmian skórnych oraz proponować odpowiednie terapie lecznicze pacjentom w każdym wieku.

Dermatologia obejmuje również aspekty związane z medycyną estetyczną, oferując takie usługi jak np. rewitalizacja skóry, czy skorzystanie z laseroterapii. Metody te stosowane są zarówno w celach leczniczych, jak i poprawy estetyki skóry, co ma bezpośredni wpływ na samopoczucie pacjentów.

W podstawowy zakres działania dermatologii wchodzi m.in.:

 • diagnostyka i leczenie chorób skóry - obejmuje szeroki zakres działań, od identyfikacji przyczyn po wybór odpowiednich metod terapii. Leczenie jest dostosowywane indywidualnie, uwzględnia specyfikę oraz nasilenie objawów. Może obejmować farmakoterapię ogólną, terapie miejscowe oraz zabiegi z zakresu kosmetologii i/lub medycyny estetycznej (metoda łączona), a w bardziej złożonych przypadkach również zabiegi z zakresu dermatochirurgii,
 • dermatoskopia - nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na szczegółową ocenę znamion skórnych i innych zmian pigmentacyjnych. Badania za pomocą dermatoskopu to nieocenione narzędzie we wczesnym wykrywaniu czerniaka i innych nowotworów skóry,
 • dermatochirurgia - obejmuje szeroką gamę procedur chirurgicznych wykonywanych na skórze, w tym usuwanie nowotworów skóry, znamion, brodawek oraz innych zmian skórnych. Ta specjalistyczna dziedzina łączy w sobie precyzyjne techniki chirurgiczne z zaawansowaną wiedzą dermatologiczną, umożliwiając skuteczne i bezpieczne usuwanie zmian oraz minimalizację ryzyka powikłań i blizn,
 • kriochirurgia - metoda leczenia, która wykorzystuje ekstremalnie niskie temperatury do zamrażania i niszczenia nieprawidłowych tkanek skórnych, takich jak np. brodawki wirusowe. Technika jest ceniona za swoją skuteczność, minimalną inwazyjność i ograniczone ryzyko blizn,
 • trichoskopia - nieinwazyjna metoda diagnostyczna stosowana w ocenie chorób skóry głowy i włosów, takich jak np. łysienie, czy łuszczyca. Dzięki tej technice lekarze mogą szczegółowo badać strukturę włosów i skóry głowy, co pomaga w identyfikacji przyczyn dolegliwości oraz w doborze odpowiedniej terapii.

Dermatolog - wskazania do wizyty

Wizyta u dermatologa jest zalecana w przypadku, gdy u pacjenta występują dolegliwości dotyczące skóry, włosów lub paznokci, takie jak np.:

 • obecność zmian skórnych - m.in. znamiona, pieprzyki i inne nietypowe zmiany, szczególnie jeśli są duże, mają nieregularne brzegi, nietypowy kolor, zmieniły się w ostatnim czasie lub krwawią,
 • schorzenia skóry - m.in. trądzik, egzema, łuszczyca, wyprysk, infekcje bakteryjne, czy brodawki wirusowe,
 • problemy z paznokciami - np. intensywne rozdwajanie się, łamliwość, grzybica, zanokcica,
 • wypadanie włosów - powszechny problem, który może być spowodowany różnymi czynnikami,
 • choroby skóry głowy - np. łupież, czy łojotokowe zapalenie skóry.

Jak wygląda badanie dermatologiczne?

Badanie dermatologiczne jest kluczowym elementem diagnozy w dermatologii, który składa się z kilku etapów. Lekarz dostosowuje metody diagnostyczne do określonego problemu zgłaszanego przez pacjenta. Chociaż konsultacje u dermatologa mogą dotyczyć wielu dolegliwości i składać się z różnych elementów, zawsze zaczynają się od wywiadu medycznego, podczas którego specjalista poznaje historię medyczną pacjenta oraz specyfikę obecnego problemu. Kolejne etapy badania mogą obejmować:

 • ogólny przegląd skóry,
 • dermatoskopię,
 • trichoskopię,
 • inne badania, np. pobranie próbek do badania mikroskopowego lub biopsję skóry.

Dermatolog - przygotowanie do wizyty

Odpowiednie przygotowanie do wizyty u dermatologa może przyczynić się do efektywności konsultacji i przyspieszyć postawienie diagnozy. Dlatego warto wcześniej dokładnie przeanalizować objawy, ustalić czas, kiedy się pojawiły, oraz ewentualne czynniki, które wpływają na zmiany. Pomocne mogą być również informacje dotyczące chorób skóry w rodzinie.

Na wizytę należy przyjść bez makijażu (jeśli zmiany dotyczą skóry twarzy) oraz bez lakieru do paznokci (jeśli konsultacja związana jest z paznokciami).

Jakimi chorobami zajmuje się dermatolog?

Dermatolog jest specjalistą, który zajmuje się szerokim zakresem chorób i schorzeń skóry, włosów i paznokci. Jego rola wykracza poza diagnozę i leczenie, obejmując również profilaktykę i edukację pacjentów. W obszarze kompetencji dermatologa znajduje się wiele chorób i dolegliwości, m.in.:.

 • trądzik młodzieńczy,
 • trądzik różowaty,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • znamiona,
 • nowotwory skóry,
 • alergiczne zmiany skórne,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • zmiany naczyniowe,
 • bielactwo,
 • skórne choroby wirusowe i bakteryjne,
 • grzybica skóry, paznokci,
 • choroby pęcherzowe,
 • łysienie (trychologia),
 • choroby przenoszone drogą płciową (wenerologia).

Dermatolog - jak wygląda leczenie?

Leczenie u dermatologa jest zawsze dostosowane do konkretnego schorzenia i rodzaju przypadłości pacjenta. Po dokładnej diagnozie, specjalista opracowuje indywidualny plan leczenia, który może obejmować szeroką gamę terapii. Zależnie od problemu skórnego mogą to być leki miejscowe, ogólne, procedury chirurgiczne, oraz nowoczesne metody zabiegowe. Ważnym elementem leczenia jest również edukacja pacjenta w zakresie odpowiedniej pielęgnacji skóry i wprowadzenia zmian w stylu życia, które mogą wspomóc proces leczenia i zapobiec powtórnemu wystąpieniu problemów. Regularne wizyty kontrolne u dermatologa pozwalają na monitorowanie postępów i dostosowanie leczenia do nasilenia objawów, co pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów i zapewnia bezpieczeństwo pacjentom.

Dermatolog w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto umówić się na wizytę u dr Stawowskiej?

W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii oferujemy szeroki zakres metod diagnostycznych i terapeutycznych, mających na celu poprawę zdrowia, kondycji i wyglądu skóry pacjentów. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnych potrzeb i problemów skórnych, co zapewnia wysoką skuteczność leczenia, a pacjentom komfort i bezpieczeństwo.

Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy, którzy łączą głęboką wiedzę medyczną z pasją do leczenia problemów skórnych i przywracania zadowalającego wyglądu i samopoczucia pacjentom. Dzięki zaawansowanym technologiom diagnostycznym i terapeutycznym jesteśmy w stanie efektywnie leczyć szerokie spektrum schorzeń skórnych, od niewielkich zmian po bardziej złożone przypadki dermatologiczne.

Podczas wizyty u dermatologa w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku pacjenci mogą liczyć na kompleksową ocenę stanu skóry, indywidualnie dopasowane plany leczenia, innowacyjne terapie oraz profesjonalne porady dotyczące codziennej pielęgnacji.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak można rozwiązać różnorodne problemy skórne i odzyskać zdrowie i promienny wygląd.

Ile kosztuje leczenie dermatologiczne - cena

Cena leczenia dermatologicznego zależy od konkretnego problemu, koniecznych badań i procedur. Konsultacja dermatologiczna w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku kosztuje 200 zł (250 zł w przypadku wykonywania dermatoskopii). Natomiast, jeśli po ocenie znamion zalecane jest chirurgiczne usunięcie któregoś z nich, ceny za zabieg zaczynają się od 450 zł.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące dermatologii i wizyt u dermatologa.

Ile kosztuje 1 wizyta u dermatologa?

Koszt wizyty u dermatologa może się różnić w zależności od gabinetu i zakresu działania lekarza. Cena podstawowej konsultacji dermatologicznej w Instytucie dr Stawowskiej (Białystok) wynosi 200 zł.

Czy dermatolog jest za darmo?

W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) wizyty u dermatologa są bezpłatne, jednak wymagają skierowania i mogą wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania. Wizyty w prywatnych gabinetach są pełnopłatne.

Specjalista od zmian skórnych i dermatologii estetycznej - dermatolog (Białystok)

W Białymstoku można znaleźć wielu lekarzy od zmian skórnych i dermatologii estetycznej. Jednym z nich jest dr Elżbieta Stawowska.

Gdzie znajdę dobrego lekarza od trądziku u nastolatka - dermatolog prywatnie (Białystok)?

Leczenie trądziku u nastolatka może wymagać holistycznego podejścia do problemu. W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii można skorzystać z pomocy dermatologa, kosmetologa, a w razie konieczności również dietetyka klinicznego.

Czy można iść do dermatologa bez skierowania?

Konsultacje w prywatnych gabinetach dermatologicznych, np. w Instytucie dr Stawowskiej, nie wymagają skierowania.

Gdzie przyjmuje dobry dermatolog (Białystok) - prywatnie?

Dobry dermatolog to taki, który leczy skutecznie i dba o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Takich lekarzy w Białymstoku można znaleźć m.in. w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii..

Ile czeka się na wizytę u dermatologa?

Czas oczekiwania na wizytę u dermatologa może się różnić. W ramach NFZ może to trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, natomiast w prywatnych gabinetach czas oczekiwania jest znacznie krótszy.

Jakie badania dermatologiczne wykonywane są w przypadku łysienia?

W przypadku łysienia dermatolog wykonuje zwykle badanie trichoskopowe, a niekiedy również badania laboratoryjne (krew) lub nawet biopsję skóry głowy.

Czy każdy gabinet dermatologiczny oferuje dermatoskopię?

Większość nowoczesnych gabinetów dermatologicznych oferuje dermatoskopię, ale warto to sprawdzić przed umówieniem wizyty. Badanie dermatoskopowe przeprowadzane jest m.in. w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku, a koszt konsultacji dermatologicznej z badaniem wynosi tam 250 zł.

Gdzie mogę usunąć znamię (Białystok) - dermatolog?

Usunięcie znamienia w Białymstoku można wykonać w wielu gabinetach dermatologicznych i chirurgicznych. Jednym z nich jest Instytut dr Stawowskiej.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.