Dermatologia

Dermatochirurgia - usuwanie znamion

Zabieg już od: 150pln

Zabieg dermatochirurgii

Dermatochirurgia jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny. Skupia się na specjalistycznym i precyzyjnym podejściu do leczenia zmian skórnych i tkanki podskórnej. Przecinają się tu liczne specjalizacje – od dermatologii, chirurgię naczyniową po onkologię, chirurgię rekonstrukcyjną i plastyczną.

Dermatochirurgia laserowa

Dermatochirurgia laserowa oznacza przeprowadzanie procedur mikrochirurgicznych. Zastosowane, zaawansowane rozwiązania sprawiają, że uszkodzenia danego obszaru skórnego są zminimalizowane. Bardzo precyzyjne usunięcia zmiany umożliwia przeprowadzenie dokładnego badania histopatologicznego. Podczas badania pod mikroskopem ocenie poddaje się usuniętą tkankę, co pozwala na ustalenie rodzaju zmiany oraz – w przypadku nowotworów – ocenę stopnia zaawansowania choroby.

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to z kolei zabieg, podczas którego na stałe eliminuje się zmiany skórne – jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Jest to metoda szybka i minimalnie inwazyjna, która polega na aplikacji elektrody do miejsca zmiany. Elektrokoagulacja jest realizowana pod miejscowym znieczuleniem lub bez niego, w zależności od wielkości zmian, ich lokalizacji oraz indywidualnego progu bólowego pacjenta.

Podczas zabiegu można skutecznie usunąć kurzajki, włókniaki, prosaki, kaszaki itd., a także zamknąć rozszerzone naczynka krwionośne. 

Usuwanie zmian skórnych chirurgicznie

Podczas wstępnej konsultacji dermatolog dokonuje oceny zmiany skórnej oraz rekomenduje sposób leczenia, np. wycięcie zmiany. Chirurgiczna metoda usuwania zmian zakłada użycie skalpela. Często wiąże się to też koniecznością założenia szwów. 

Dermatochirurgia Białystok

W Instytucie dr Stawowskiej zajmujemy się usuwaniem zmian skórnych takich jak:
- włókniaki,
- kaszaki,
- tłuszczaki,
- kępki żółte,
- brodawki wirusowe,
- brodawki łojotokowe,
- bliznowce (keloidy),
- znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki),
- zmiany przednowotworowe i nowotworowe skóry.

Zabiegi usuwania zmian skórnych przeprowadzamy za pomocą metod chirurgicznych, laserowych lub elektrokoagulacji. Lekarz dokonuje indywidualnej oceny skóry każdego pacjenta, aby wybrać najbardziej odpowiednią drogę leczenia. Bierze pod uwagę rodzaj i naturę zmiany, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty terapeutyczne, jak i estetyczne. Zabiegi są wykonywane pod miejscowym znieczuleniem. Po usunięciu zmiany próbka zostaje przeanalizowana histopatologicznie.

Dermatochirurgia – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do dermatochirurgii jest skłonność skóry do bliznowacenia oraz zaburzenie krzepnięcia krwi. Elektrokoagulacji nie przeprowadza się z kolei w ciąży oraz u osób z rozrusznikiem serca. 

Dermatochirurgia w Instytucie dr Stawowskiej

W Instytucie dr Stawowskiej głęboko wierzymy, że podstawą dermatochirurgii jest szczegółowe zrozumienie anatomii skóry i tkanek podskórnych, które stanowią największy organ człowieka. Dermatochirurgia obejmuje szeroki zakres technik i procedur, które mają na celu diagnozowanie i leczenie zarówno niegroźnych, jak i złośliwych zmian skórnych.

Pacjenci zmagający się z różnymi rodzajami skórnych nowotworów złośliwych, takich jak rak skóry, mogą skorzystać z ekspertyzy dermatochirurga. Lekarz jest w stanie skutecznie usunąć zmienione tkanki, minimalizując ryzyko rozwoju choroby. Na tym polu dermatochirurgia pokrywa się z chirurgią onkologiczną.

Dermatochirurgia łączy się także z chirurgią naczyniową, ponieważ wiele zmian skórnych jest związanych z nieprawidłowościami w układzie naczyniowym. Przykładem mogą być tu np. żylaki czy naczyniaki, które to mogą być skutecznie leczone technikami chirurgicznymi, laserowymi czy skleroterapią.

Usuwanie znamion - cena:

Chirurgiczne usunięcie znamienia skórnego

450 - 600zł

Każde kolejne znamię

400 - 500zł

Usunięcie kaszaka, tłuszczaka, włókniaka

500 - 1000zł

Cena obejmuje znieczulenie miejscowe i badanie histopatologiczne. Cena zależy od wielkości, zakresu, stopnia złożoności i skomplikowania zabiegu. W przypadku zmian ponadstandardowych / zabiegów nietypowych cena ustalana jest indywidualnie.

Elektrokoagulacja

od 200zł

Cena ustalana indywidualnie podczas konsultacji.

Kriochirurgia

170 - 350zł

Cena ustalana indywidualnie podczas konsultacji.

Trichoskopia - badanie trychologiczne włosów

350zł

Osocze bogatopłytkowe - krople do oczu

150zł

Ostrzykiwanie blizny

od 250zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward