Kosmetologia

Kuracja kolagenem 360 stopni

Kuracja kolagenem 360 stopni - zabieg

Kolagen 360 to kosmetyczna formuła zaprojektowana tak, aby zwalczać symptomy starzenia się skóry, jak utrata elastyczności i jędrności, zmarszczki czy słabiej zarysowany owal twarzy. Ta kompleksowa terapia bazuje na silnym działaniu morskiego kolagenu, który jest jej głównym składnikiem aktywnym.

Kuracja kolagenowa 360 – dlaczego kolagen jest tak ważny?

Kolagen jest fundamentalnym składnikiem skóry właściwej, w której mają miejsce procesy decydujące o jej jędrności, elastyczności i wytrzymałości. Niestety, z biegiem lat, produkcja kolagenu w skórze naturalnie spada, co prowadzi do utraty objętości twarzy. Kuracje kolagenem 360 stopni, zawierającym wysokie stężenie kolagenu morskiego, zostały przemyślane tak, aby efektywnie hamować procesy rozkładu kolagenu w skórze, przy jednoczesnym jej wzmacnianiu.

Kolagen 360 – czym jest kolagen? 

Kolagen jest naturalnym białkiem występującym w skórze i charakteryzującym się wyjątkową elastycznością. To właśnie on decyduje o jędrności i młodzieńczym wyglądzie skóry. Co więcej, kolagen jest kluczowym komponentem budującym skórę, kości, mięśnie, zęby i ścięgna. Jego struktura bazuje na aminokwasach (glicyna, prolina, hydroksyprolina i hydroksylizyna). 

Włókna kolagenowe odpowiadają nie tylko za jędrność, ale również za nawilżenie skóry, a to z kolei ma wpływ na jej regenerację. Kolagen ma właściwości regeneracyjne, przyspiesza gojenie się uszkodzeń skóry oraz pomaga w odbudowie tkanki łącznej, dzięki czemu blizny są mniej widoczne. 

Warto wiedzieć, że z wiekiem oraz pod wpływem oddziaływania promieniowania UV produkcja kolagenu zaczyna spadać, a po trzydziestce niemalże się zatrzymuje. Nie bez znaczenia są tu także wolne rodniki oraz toksyny, a także poddawanie skóry oddziaływaniu wysokich i niskich temperatur. To wszystko prowadzi do utraty sprężystości i pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Kuracja collagen 360

Czym się wyróżnia kuracja kolagenem 360? Produkty wchodzące w skład kuracji intensywnie wykorzystują kolagen morski i działają na dwa sposoby.

Po pierwsze, dostarczają skórze składniki, które następnie mogą stać się budulcem dla nowych włókien kolagenowych. Po drugie, pobudzają komórki do intensywnej produkcji nowego kolagenu. 

Zabieg z kolagenem 360 opiera się na podaniu skórze substancji aktywnych o wysokim stężeniu. Stosuje się przede wszystkim serum oraz maskę z kolagenem morskim. Oprócz cennego kolagenu kosmetyki dostarczają skórze witaminę C, retinol, peptydy mimetyczne oraz wyciągi roślinne. 

Na uwagę zasługuje wspomniane serum z kuracji kolagenem 360 stopni. Dzięki swojej lekkiej formule szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu. Sekret tkwi w konsekwentnym i systematycznym stosowaniu kosmetyku. Dzięki temu fibroblasty będą regularnie dostawały impuls do produkcji włókien kolagenowych. Co więcej, serum z kolagenem to także dobry sposób na rozszerzone pory.

Serum z zestawu kuracji 360 nakłada się rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, szyi oraz dekoltu – dwie-trzy krople. 

Profesjonalna kuracja kolagen 360 – efekty

Zabieg kolagen na twarzy (wraz z zabiegiem kolagenem pod oczy) daje przeważnie takie efekty jak: 
- większa elastyczność skóry,
- zagęszczenie skóry,
- większe napięcie skóry,
- ujędrnienie skóry,
- zaostrzenie owalu twarzy.

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward