Kosmetologia

Oxybrazja - mikrodermabrazja tlenowa

Zabieg już od: 100pln

Oxybrazja — mikrodermabrazja tlenowa

Oxybrazja to zabieg łączący dwie technologie, mikrodermabrazję i terapię tlenową. Złuszczanie martwego naskórka dedykowaną metodą, a następnie dostarczenie skórze składników odżywczych oraz tlenowego koktajlu może przynieść rezultaty w postaci poprawy kolorytu i jędrności skóry, a także spłycenia drobnych zmarszczek

Co to oxybrazja?

Oxybrazja — co to takiego? Oxybrazja to stosunkowo nowa metoda pielęgnacji skóry. Do złuszczenia naskórka używa się strumienia mikrokryształków tlenku glinu, które oczyszczają twarz delikatnie, ale skutecznie. W kolejnym kroku na skórę aplikuje się preparaty dedykowane indywidualnym potrzebom oraz problemom skórnym. Następnie wykonuje się tlenoterapię, czyli podanie skórze tlenu pod ciśnieniem. Dzięki temu mikrodermabrazja tlenowa uruchamia procesy regeneracyjne. 

Dzięki wykluczeniu przeciwwskazań oraz analizie stanu skóry pacjenta oxybrazja twarzy to bezpieczny zabieg. Znajduje zastosowanie również w pielęgnacji ciała. 

Efekty oxybrazji 

Profesjonalnie wykonana oksybrazja może zapewnić efekt głębokiego oczyszczenia skóry. Pozwala przede wszystkim na oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, takich jak zaskórniki czy zrogowaciałe komórki, a także na odżywienie skóry. Efekty są widoczne już od pierwszego zabiegu, najczęściej jednak należy przeprowadzić serię kilku zabiegów, a następnie sesje przypominające. 

Efektami oxybrazji mogą być: 
-
zmniejszenie widoczności porów, 
- zredukowanie widoczności zmarszczek,
- redukcja zmian oraz blizn potrądzikowych,
- wzmocnienie naczyń krwionośnych i ograniczenie problemu pękających naczynek,
- zmniejszenie przebarwień,
- poprawa kolorytu skóry,
- odżywienie i nawilżenie skóry,
- wsparcie w leczeniu łuszczycy. 

Jak wygląda zabieg oxybrazji?

Pierwszy etap polega na dokładnym oczyszczeniu skóry. Podczas zabiegu do twarzy przykłada się głowicę specjalnego urządzenia, jednak tak, aby nie miała kontaktu z naskórkiem. Bezpośrednio na skórę aplikowany jest tlen, dzięki któremu przestrzenie międzykomórkowe ulegają rozszerzeniu. Następnie podawane są odżywcze preparaty, a na koniec przeprowadzana terapia tlenowa. 

Zabiegowi nie powinien towarzyszyć żaden dyskomfort, jest też całkowicie bezbolesny. Oxybrazji zazwyczaj towarzyszy przyjemne uczucie chłodu. 

Oxybrazja wodno-tlenowa twarzy trwa około 30 minut, wykonywana na ciało — odpowiednio dłużej. 

W większości przypadków oxybrazja nie daje skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu można odczuwać pieczenie oraz ściągnięcie skóry. Nie wyklucza pacjenta z codziennej aktywności. Przez kilka dni po wykonaniu tego rodzaju mikrodermabrazji należy unikać opalania, wizyt w saunie oraz na basenie. 

Przeciwskazania do oxybrazji

Mikrodermabrazja z wykorzystaniem tlenu jest przeznaczona dla wszystkich typów skóry, także wrażliwej, naczyniowej czy trądzikowej. Mimo to istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu: 
- aktywne zmiany trądzikowe lub stany zapalne skóry,
- podrażnienia lub infekcje skóry,
- nowe blizny,
- okres ciąży i karmienia piersią,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Oxybrazja Białystok 

W Białymstoku oxybrazję wykonujemy w naszych gabinetach w centrum miasta. Specjaliści Instytutu Medycyny Kosmetycznej i Dermatologii Dr Stawowska dopasowują poszczególne etapy zabiegu do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań pacjenta, a ponadto tworzą plan pielęgnacji wraz z rekomendacjami kolejnych zabiegów.

Oxybrazja - cena:

Oxybrazja - mikrodermabrazja tlenowa

Twarz

350zł

Szyja

100zł

Dekolt

150zł

Twarz + szyja

250zł

Twarz + dekolt

400zł

Twarz + szyja + dekolt

400zł

Plecy (górna część)

300zł

Oxybrazja z infuzją

+50zł

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward