Medycyna estetyczna

Laser frakcyjny CO2

Zabieg już od: 150pln

Co to jest laser frakcyjny?

Zabiegi laserowe to jedna z rekomendowanych, nieinwazyjnych metod regeneracji skóry. Poleca się je osobom, którym zależy m.in. na poprawie jędrności oraz likwidacji niedoskonałości. Lasery wykorzystywane są także w celu usuwania owłosienia, rozstępów, blizn, znamion i pieprzyków. Laser frakcyjny to jeden z zabiegów dostępnych w Instytucie Dr Stawowskiej w Białymstoku. 

Laser frakcyjny (inaczej laser CO2) to nowoczesne urządzenie, które regeneruje skórę. Proces leczniczy polega na celowym i kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry, co stymuluje naturalne procesy regeneracyjne. Emitowana przez laser energia świetlna jest absorbowana przez wodę zawartą w skórze, wskutek czego zostaje podgrzana i odparowana. Powstające w ten sposób mikrourazy inicjują procesy regeneracyjne w skórze, włącznie z produkcją nowych włókien kolagenowych.

Laser CO2 – jakie są wskazania do zabiegu?

Odmładzanie skóry z zastosowaniem metody, jaką jest laser frakcyjny CO2 to kompleksowy zabieg, który może pozwolić na:
- redukcję zmarszczek
- pozbycie się drobnych przebarwień
- zlikwidowanie rozszerzonych porów,
- poprawę napięcia skóry

Na co laser frakcyjny CO2?

Laser CO2 można zastosować do różnych obszarów ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, brzuch, dłonie i inne.

Laser frakcyjny na twarz

Laser frakcyjny na zmarszczki – nasi specjaliści wykonują zabiegi ukierunkowane na różne potrzeby skóry twarzy, przede wszystkim na zmarszczki. Efektem prawidłowo przeprowadzonej procedury może być znaczne wygładzenie zmarszczek. Jednym z przykładów jest laser frakcyjny na lwią zmarszczkę. W rezultacie działania wiązki światła powstają nowe komórki, które wypełniają bruzdy, sprawiając, że ulegają one przynajmniej częściowemu wygładzeniu. 

Ponadto zabieg znajduje zastosowanie w celu redukcji blizn potrądzikowych. 

Laser frakcyjny na oczy

Opadające powieki, kurze łapki, worki czy zmarszczki bezpośrednio pod oczami mogą nadawać twarzy zmęczonego wyglądu. Dlatego wygładzenie zmarszczek wokół oczu to kolejny zakres zastosowania tego narzędzia. 

Laser frakcyjny na przebarwienia

Laser frakcyjny pozwala także na redukcję przebarwień, takich jak plamy posłoneczne czy starcze. Może przywrócić równomierny koloryt skóry i sprawić, że tego rodzaju niedoskonałości staną się mniej widoczne lub znacznie zredukowane. 

Laser frakcyjny na blizny

Blizny pozabiegowe, ale także blizny po oparzeniach czy urazach – wskutek serii zabiegów z laserem można wygładzić oraz zminimalizować. Podobnie rozstępy, które często występują na skórze w wyniku wzrostu wagi. 

Zabieg laserem frakcyjnym

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem – tak, aby wybadać jego potrzeby i oczekiwania, ocenić stan skóry oraz omówić przeciwskazania. 

Zabieg laserem frakcyjnym wykonywany jest na drugim spotkaniu. Po oczyszczeniu skóry nakłada się na nią maść znieczulającą. Kiedy środek zacznie działać, skóra jest dezynfekowana, a lekarz przystępuje do procedury. Dobiera optymalne parametry pracy lasera i kieruje go na dane partie twarzy lub ciała. Laser frakcyjny CO2 działa z niezwykłą precyzją, wykonując tysiące mikroskopijnych nacięć. Jednocześnie dochodzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych i stymulacji komórek do produkcji kolagenu. 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu powierzchniowym. Trwa około 1 godziny, wliczając tu czas na znieczulenie. Wiązka lasera ma kontakt ze skórą maksymalnie 30 minut. 

Przez kilka dni po zabiegu skóra pacjenta prawdopodobnie będzie opuchnięta i zaczerwieniona – jak po intensywnym opalaniu. Gojenie po laserze frakcyjnym trwa zazwyczaj do tygodnia, wtedy też dochodzi do złuszczenia naskórka. 

Z kolei efekty po laserze frakcyjnym można zauważyć około 3-6 tygodni po jego wykonaniu.  

Laser frakcyjny – zalecenia po zabiegu

Zalecenia po laserze frakcyjnym jasno mówią o ochronie przeciwsłonecznej. Należy unikać opalania oraz stosować kremy z filtrem – przed każdym wyjściem z domu, także w pochmurny dzień oraz podczas jazdy samochodem. 

Przez pierwszych 7-10 dni konieczne jest używanie kremów przyspieszających gojenie i regenerację.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do lasera frakcyjnego znajdują się: 
- leczenie aktywnego trądziku preparatami o mocnym działaniu,
- otwarte rany w obszarze wykonywania zabiegu,
- choroba nowotworowa, 
- aktywna opryszczka
- ,przyjmowanie leków światłouczulających,
- przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
- stosowanie kosmetyków z retinolem A.

Laser frakcyjny Białystok

W naszym Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii wykonujemy liczne zabiegi, także laser frakcyjny. Białystok to piękne miasto, dlatego przy okazji spotkania z naszymi specjalistami zachęcamy do aktywnego zwiedzania.

Laser frakcyjny CO2 - cena:

Laseroterapia

Cała twarz

1000zł

Powieki i zmarszczki wokół oczu

500zł

Policzki

800zł

Szyja

600zł

Dekolt

800zł

Dłonie

600zł

Twarz + szyja

1500zł

Szyja + dekolt

1300zł

Twarz + szyja + dekolt

2200zł

Blizny w zależności od powierzchni

Cena ustalana indywidualnie

Rozstępy w zależności od powierzchni

Cena ustalana indywidualnie

Usunięcie brodawki, włókniaka lub innej zmiany skórnej

od 150zł

Zabieg wykonuje:

Robert Stawowski

Specjalista chorób oczu

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward