Medycyna estetyczna

Lifting bez skalpela

Zabieg już od: 2000pln

Lifting twarzy: nowoczesna terapia ultradźwiękami

Tradycyjnie lifting twarzy wykonywany jest metodą chirurgiczną. Medycyna estetyczna i kosmetologia to jednak dziedziny, które rozwijają się niezwykle dynamicznie. W związku z tym możliwe jest przeprowadzanie tego typu zabiegów w sposób nieinwazyjny.

Nowoczesne techniki, takie jak terapia ultradźwiękami – zwana także liftingiem bez skalpela - wykorzystują skoncentrowane fale ultradźwiękowe, aby stymulować naturalny proces regeneracji skóry i produkcję kolagenu. Korzyści dla pacjenta w porównaniu do tradycyjnej chirurgii to oprócz niewielkiej inwazyjności także minimalny czas rekonwalescencji, mniejsze ryzyko powikłań, a także sposób na zachowanie naturalnej mimiki twarzy – o co często obawiają się osoby zastanawiające się nad liftingiem. 

Jak działa lifting za pomocą ultradźwięków? 

Zabieg opiera się na skoncentrowanej fali ultradźwiękowej, która jest dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. Wskutek działania ultradźwięków dochodzi do rozgrzania tkanek – skóry, tłuszczu i mięśni. Powstają mikrouszkodzenia, które stymulują produkcję nowego kolagenu. W efekcie poprawia się napięcie, jędrność oraz gęstość skóry. 

Urządzenia służące do tej metody liftingu pozwalają na dostarczanie energii o różnych częstotliwościach oraz na różne głębokości, dostosowując parametry pracy do specyfiki obszaru leczonego. Przykładowo głowica o najmniejszej średnicy pracuje w płytkich  warstwach, umożliwiając redukcję zmarszczek oraz napięcie skóry tam, gdzie jest ona najdelikatniejsza, czyli w okolicach oczu. Średnia głowica jest wykorzystywana do korekty policzków, większa pozwala na lifting linii żuchwy. Co istotne, metoda ta znajduje zastosowanie również podczas zabiegów na ciało. 

Warto podkreślić, że lifting ultradźwiękami, szczególnie lifting powiek bez skalpela, to zabieg mało inwazyjny. Okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy w porównaniu do tradycyjnego liftingu. 

Lifting Białystok – jakie rodzaje zabiegów? 

Jeśli chcesz wykonać ultradźwiękowy lifting w Białymstoku, znajdziesz go w ofercie Instytutu dr Stawowskiej. Nasza oferta obejmuje lifting twarzy bez skalpela, a dokładniej: 
- lifting powiek,
- lifting podbródka,
- lifting policzków,

jak również zabiegi na ciało:
- lifting szyi bez skalpela,
- lifting dekoltu, 
- lifting piersi bez skalpela,
- lifting ramion, 
- lifting brzucha bez skalpela, 
- lifting pośladków, 
- lifting ud,
- lifting kolan,
- lifting dłoni. 

Dla kogo jest lifting bez skalpela? 

Lifting za pomocą ultradźwięków to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które zauważają pierwsze lub obserwują już bardziej zaawansowane oznaki starzenia, takie jak zwiotczenie skóry czy zmarszczki. Metoda ta pozwala także na poprawienie konturu twarzy, zwłaszcza linii żuchwy. 

Ile trwa zabieg liftingu? 

Lifting bez skalpela trwa od 30 minut do dwóch godzin, w zależności od leczonego obszaru. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, podobny do ciepła lub szczypania.

Efekty po zabiegu 

Efekty liftingu ultradźwiękowego często są widoczne od razu po zabiegu, ale pełne rezultaty obserwujemy po 2-3 miesiącach – zakańcza się wtedy proces produkcji nowego kolagenu. Efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 lat, ale zaleca się przeprowadzanie zabiegu co 6-12 miesięcy, aby utrzymać rezultaty.

Lifting twarzy Białystok

Lifting nie musi oznaczać interwencji chirurgicznej. Dzięki ultradźwiękom można poprawić wygląd skóry bez potrzeby poddawania się inwazyjnym zabiegom. Pamiętaj, że najważniejszym krokiem jest konsultacja z doświadczonym lekarzem, który przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad medyczny oraz zaleci optymalne rozwiązanie. 

Lifting bez skalpela - cena:

Lifting bez skalpela - lifting ultradźwiękami

Twarz (bez okolicy oczu)

5000zł

Oczy

2500zł

Policzki

4500zł

Podbródek

2000zł

Owal

3500zł

Szyja

3000zł

Dekolt

4000zł

Piersi

4000 - 6500zł

Ramiona

4000 - 6500zł

Brzuch

6000 - 8000zł

Pośladki

6000 - 8000zł

Uda część wewn. / część zewn.

8000 - 11000zł

Uda tył / uda przód

8000 - 11000zł

Kolana

4000zł

Dłonie

2000zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward