Medycyna estetyczna

Lifting na poziomie komórkowym

Zabieg już od: 800pln

Czym jest lifting na poziomie komórkowym?

Lifting na poziomie komórkowym to zaawansowany zabieg z dziedziny biotechnologii w medycynie estetycznej. Znajduje zastosowanie w terapii przeciwstarzeniowej. Do wykonania tego rodzaju liftingu stosuje się specjalne preparaty pozwalające na intensywną rewitalizację i biostymulację skóry.

Lifting skóry na poziomie komórkowym – informacje 

Lifting na poziomie komórkowym wykonywany jest za pomocą nowoczesnych preparatów, które bazują na naturalnych składnikach. To fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Warto wiedzieć, że można je znaleźć w organizmie ludzkim – dzięki temu są bezpieczne dla człowieka i jednocześnie kompatybilne z ludzką skórą.

Zadaniem zabiegu jest pobudzenie rozwoju komórek odpowiadających za odbudowę i regenerację. Co więcej, wspomniane wcześniej kwasy przyłączają przestrzennie cząsteczki wody, w związku z czym tkanki skóry po wykonaniu liftingu na poziomie komórkowym stają się dogłębnie i skutecznie nawilżone. Jednocześnie lifting na poziomie komórkowym dzięki małym fragmentom kwasów nukleinowych DNA i RNA pobudza do aktywności oraz wzrostu fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne na produkowanie kolagenu i elastyny – kluczowych elementów odpowiedzialnych za nieustanną regenerację wielu składników skóry. Ponadto lifting na poziomie komórkowym doskonale sprawdza się przy neutralizowaniu wolnych rodników oraz hamowaniu procesu fotostarzenia skóry. 

Lifting na poziomie komórkowym Białystok

Lifting na poziomie komórkowym to zaawansowany proces składający się z trzech mechanizmów. Każdy z nich jest kluczowy dla osiągnięcia pożądanych rezultatów, czyli dogłębnego nawilżenia, wygładzenia i ujędrnienia skóry. 

1. Pierwszy mechanizm to właśnie lifting na poziomie komórkowym. Na tym etapie rozpoczyna się proces stymulacji produkcji kolagenu typu I oraz elastyny. To w konsekwencji prowadzi do zagęszczenia skóry.

2. Po drugie zabieg opiera swoją skuteczność również na działaniu antyoksydacyjnym – neutralizowane są wolne rodniki, których negatywny wpływ na stan naszej skóry jest powszechnie znany. Intensywny i długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, nadmierne opalanie się czy niezdrowa dieta to czynniki, które przyspieszają procesy starzenia. 

3. Trzeci mechanizm, który tu zachodzi, to nawilżenie – małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA wiążą wodę i gwarantują długotrwałe nawodnienie skóry, dzięki czemu staje się jędrna i elastyczna.

Lifting twarzy na poziomie komórkowym – efekty

Jakie efekty daje lifting na poziomie komórkowym? Warto podkreślić, że są one zależne od organizmu, typu i stanu skóry, wieku itp., jednak wśród efektów najczęściej wymienia się: 
- wygładzenie niektórych zmarszczek i bruzd, 
- ujednolicenie kolorytu skóry, 
- poprawa jędrności, gęstości i nawilżenia skóry,
- nadaje skórze blasku.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Z zabiegu mogą korzystać osoby, którym zależy na przeciwdziałaniu procesom starzenia, odżywieniu skóry czy walce z jej przesuszeniem. Lifting na poziomie komórkowym uznaje się za bezpieczny – stosowane preparaty nie zawierają sztucznych oraz potencjalnie uczulających substancji. Oczywiście każdy tego rodzaju zabieg może być przeprowadzony dopiero po dokładnym wywiadzie z pacjentem oraz wykluczeniu przeciwwskazań. 

Jak wygląda zabieg?

Lifting skóry na poziomie komórkowym polega na wprowadzeniu preparatu do skóry za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli. Zabieg nie jest bolesny, jednak można go wykonać z miejscowym znieczuleniem. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zaleca się przeprowadzenie serii 4 zabiegów co 2 lub 4 tygodnie.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swojej normalnej aktywności. W niektórych przypadkach na skórze można zaobserwować delikatne zaczerwienienie, obrzęk lub siniaki. Po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy. 

Przeciwskazania do zabiegu

- ciąża i okres karmienia piersią, 
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby nowotworowe,
- infekcje skóry, w tym aktywna opryszczka.

Każdy zabieg anti-aging w naszym Instytucie poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz ocenia stan skóry pacjenta, omawia oczekiwania i wspólnie z pacjentem ustala harmonogram zabiegów. W trakcie trwania terapii liftingu na poziomie komórkowym stan skóry pacjenta jest stale monitorowany.

Lifting na poziomie komórkowym - cena:

Nucleofill - 1 ampułka

1200zł

Nucleofill Eyes

1 zabieg (powieki górne i dolne)

1200zł

2 zabiegi (powieki dolne)

1200zł

Nucleofill Plus

800zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward