Medycyna estetyczna

Lipotransfer - niechirurgiczna metoda lipoliftingu

Zabieg już od: 2500pln

Lipotransfer to najnowocześniejsze połączenie medycyny regeneracyjnej i wolumetrii. Dzięki wykorzystaniu własnej tkanki pacjenta (tłuszczu), zabieg jest niezwykle bezpieczny i daje spektakularne, naturalne efekty utrzymujące się znacznie dłużej, niż przy zastosowaniu dotychczasowych wypełniaczy.

Do zabiegu używana jest specjalna, opatentowana kaniula, za pomocą której pobierany jest materiał. Dzięki jej specjalnej konstrukcji komórki tłuszczowe i macierzyste chronione są przed nadmiernym uszkodzeniem co pozwala na pozyskaniu materiału o dużym potencjale regeneracyjnym.

System daje możliwość pozyskania dużych ilości materiału, co pozwala na wykonanie korekcji w wielu obszarach twarzy i ciała w czasie jednego zabiegu. Uzyskany w trakcie zabiegu własny materiał biologiczny pozwala na uzupełnienie utraconej objętość w obrębie policzków, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, doliny łez, modelowanie brody, kształtu nosa, ust, korekcję cieni pod oczami oraz rewitalizację szyi i dłoni.

Pozyskany materiał w postaci tłuszczu dzieli się na Micro i Nano Fat, które są najbezpieczniejszymi z możliwych i dostępnych wypełniaczy, gdyż są tkankami własnymi pacjenta. Odpowiednie wykorzystanie obu typów tłuszczu (Micro i Nano Fat) pozwala uzyskać spektakularne rezultaty już po jednym zabiegu i cieszyć się z niezwykle trwałych i naturalnych efektów.

Etapy zabiegu:

 1. Pobranie tkanki tłuszczowej - Zabieg polega na pobraniu z okolicy biodra tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej kaniuli po uprzednim znieczuleniu. Konstrukcja kaniuli bardzo mocno chroni komórki tłuszczowe i komórki macierzyste przed ich nadmiernym uszkodzeniem co wpływa na ich jakość i potencjał regeneracyjny.
 2. Oczyszczenie tkanki tłuszczowej - Pobrany materiał zostaje następnie oczyszczony i filtrowany. W trakcie procesu oczyszczania komórki tłuszczowe zostają dodatkowo rozdrobnione, dzięki czemu możliwe jest podanie ich za pomocą bardzo cienkiej kaniuli.
 3. Podanie oczyszczonej tkanki tłuszczowej - NANO FAT podawany jest tuż pod powierzchnię skóry w celu jej rewitalizacji. Pozostałą część pobranego tłuszczu MICRO FAT można wykorzystać w wolumetrii.

Efekty zabiegu:

NANO FAT – rewitalizacja, odżywienie, rozświetlenie, rewitalizację i napięcie skóry twarzy.

MICRO FAT – zmniejszenie widoczności bruzd nosowo-wargowe, redukcja oznak zmęczenia w okolicy oczu, wymodelowanie ust i brody,  korekta kontur nosa, rewitalizacji dłoni, odmłodzenie okolic szyi i dekolt.

Wskazania do zabiegu:

 • Zmarszczki
 • Brak jędrności skóry
 • Brak objętości w obrębie twarzy
 • Wymagający korekcji kształt ust, nosa czy brody

Przeciwwskazania:

 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Ciąża, laktacja
 • Nowotwór
 • Cukrzyca
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Stany zapalne

Cennik:

Niechirurgiczna metoda lipoliftingu - Lipotransfer

5000zł

Lipotransfer na okolicę oczu

2500zł

Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward