Modelowanie ciała

Fale radiowe - Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg już od: 300pln

Jednym z innowacyjnych rozwiązań w ostatnich latach wmedycynie estetycznej   jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabiegten łączy precyzję mikronakłuwania z mocą fal radiowych co pozwala wkrótkim czasie zauważyć spektakularne efekty poprawy jędrności, napięcia iwygładzenia skóry, a także spłycenia zmarszczek. Procedura ta  jest także stosowana do redukcji blizny,rozstępów i cellulitu. Zabieg jest skuteczny, a jednocześnie trwa krótko i niewymaga długiej rekonwalescencji .Można go wykonywać całorocznie, jest bardzoprecyzyjny oraz bezpieczny dla każdego fototypu skóry. 

Radiofrekwencja mikroigłowa w Białymstoku 

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna metodałącząca technikę mikronakłuwania skóry z działaniem fal radiowych.Dzięki temu połączeniu zabieg ten  skutecznie stymuluje skórę do intensywnejprodukcji kolagenu i elastyny, przyczyniając się do wygładzenia zmarszczek,poprawy jędrności oraz redukcji blizn i rozstępów. Zabieg jest wykonywany wprofesjonalnych klinikach, takich jak Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku i stanowi bezpieczną alternatywę dla liftinguchirurgicznego twarzy, szyi i innych obszarów ciała, dając szybko widoczne idługotrwałe efekty odmłodzenia.

Ile kosztuje radiofrekwencja mikroigłowa - cena zabiegu?

Cena zabiegu zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Zabiegradiofrekwencji mikroigłowej kosztuje od 350 do 2000 zł za 1 sesję. Im większyobszar zabiegowy, tym wyższa cena. Z dokładną ofertą cenową w Instytucie drStawowskiej w Białymstoku RF mikroigłowa można zapoznać się w zakładceCennik.

Radiofrekwencja mikroigłowa - co to jest?

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metodaodmładzania skóry. Zabieg polega na połączeniu działania fal radiowychRF z mezoterapią mikroigłową. Podczas RF mikroigłowej dochodzi do ogrzaniaskóry właściwej, co skutkuje intensywną produkcją nowego kolagenu i elastyny copowoduje poprawę napięcia i jędrności skóry, wygładzanie zmarszczek oraz zmniejszaniaporów  Radiofrekwencja może byćwykorzystywana w leczeniu z blizn potrądzikowych  oraz rozstępów.

Fale radiowe (RF) w kosmetyce i medycynie estetycznej

Fale radiowe są popularnym i skutecznym narzędziem w walce zoznakami starzenia oraz różnymi problemami skórnymi. Fala radiowa dociera w głąb skóry właściwej i wywołuje podwyższenie temperatury, co prowadzido obkurczania się włókien kolagenowych i intensywnego stymulowaniafibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny.Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych mogą być stosowaneniemal na każdej części ciała (m.in. twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha,ud), wpływają na poprawę ujędrnienia, sprężystości inapięcia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz redukcji płytkich zmarszczek.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa to nowoczesnatechnologia wykorzystywana podczas zabiegów ukierunkowanych na odmładzanieskóry, szczególnie twarzy (bezinwazyjny lifting twarzy). Urządzeniekorzysta ze skoncentrowanej energii cieplnej generowanej przez fale radioweemitowane w trakcie nakłuwania skóry. Ogrzanie skóry właściwej wpływa naprzyspieszenie krążenia i dostarczanie substancji odżywczych do komórek skóry.Jednocześnie dochodzi do skracania włókien kolagenowych oraz pobudzaniafibroblastów. Dzięki temu radiofrekwencja mikroigłowa uruchamia procesyregeneracyjne i naprawcze.

Radiofrekwencja mikroigłowa - wskazania

 • utrata jędrności skóry,
 • wiotkość skóry,
 • obecność zmarszczek,
 • poprawa kontur twarzy,
 • rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe,
 • rozstępy,
 • cellulit.

Na jakie obszary można zastosować radiofrekwencję mikroigłową?

Ze względu na uniwersalność działania i wysoki profilbezpieczeństwa radiofrekwencję można zastosować niemal we wszystkichwidocznych obszarach skóry, które wymagają rewitalizacji.

 • Radiofrekwencja mikroigłowa twarzy (policzki, czoło, broda) - zmarszczki, bruzdy, blizny     potrądzikowe,
 • Radiofrekwencja mikroigłowa pod oczy - zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), worki i cienie     pod oczami,
 • Radiofrekwencja mikroigłowa brzuch, talia - przede wszystkim wiotkość skóry, rozstępy,     nadmiar tkanki tłuszczowej (boczki),
 • Radiofrekwencja mikroigłowa ud, kolan, łydek - poprawa jędrności skóry, redukcja cellulitu
 • Radiofrekwencja mikroigłowa rozstępy - redukcja rozstępów w obrębie brzucha, ud, boków,
 • Radiofrekwencja mikroigłowa blizny - nie tylko blizny potrądzikowe na twarzy, ale np. blizny po cesarskim cięciu, czy pooperacyjne na pozostałych częściach ciała.

Radiofrekwencja mikroigłowa - efekty zabiegu

Dzięki intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny,które zapewnia radiofrekwencja mikroigłowa, po zabiegu widoczne sąefekty, takie jak:

 • wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • odmłodzenie skóry,
 • zmniejszenie porów,
 • zniwelowanie widoczności blizn i rozstępów,
 • redukcja cellulitu.

Radiofrekwencja mikroigłowa - ile zabiegów?

Chociaż efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, w celuuzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii (2-6) w kilkutygodniowych odstępach. Liczba zabiegów zależy od stanu skóry ioczekiwanych rezultatów.

Jak długo utrzymują się efekty

Utrzymywanie się efektów radiofrekwencji mikroigłowej zależyod wielu czynników, m.in. ilości zabiegów w serii, potrzeb skóry,indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz codziennej pielęgnacji. Dlategoefekty mogą być widoczne przez kilka, kilkanaście miesięcy od ostatniegozabiegu w serii.

Przygotowanie do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Przed zabiegiem zalecana jest rezygnacja z opalania ipeelingów, które mogą podrażniać skórę. W dniu zabiegu należy dokładnienawodnić organizm, wypijając ok. 2,5 l wody.

Radiofrekwencja mikroigłowa - rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu

Po radiofrekwencji mikroigłowej należy przestrzegaćzaleceń specjalisty wykonującego zabieg. Okres rekonwalescencji trwa zwykleod 3 do 7 dni, ale nie wymaga rezygnacji z większości codziennychaktywności. Ze względu na obecność mikrouszkodzeń i zwiększone ryzyko infekcji,zaleca się powstrzymywanie się od dotykania skóry oraz rezygnację z basenu.

Radiofrekwencja mikroigłowa - przeciwwskazania

Chociaż radiofrekwencja mikroigłowa uznawana jest zastosunkowo bezpieczny zabieg istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, takie jak:

 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • infekcje ogólne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • antybiotykoterapia,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • wszczepiony rozrusznik lub metalowe elementy w ciele,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, leków przeciwzapalnych, retinoidów,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią.

Radiofrekwencja mikroigłowa - skutki uboczne

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana przez profesjonalistę przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń bardzo rzadko wywołuje powikłania. Najczęściej w obszarze poddawanym zabiegowi obserwuje się delikatne zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni.

Zabieg RF mikroigłowy w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto skorzystać z oferty dr Stawowskiej?

Dla wielu osób odmłodzenie i ujędrnienie skóry to klucz do odzyskania pewności siebie, dobrego samopoczucia i komfortu w codziennym życiu, dlatego wychodząc naprzeciw ich potrzebom dr Stawowska oraz zespół specjalistów z Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku oferują zabiegi, które zapewniają wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry oraz stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Wśród nich znajduje się radiofrekwencja mikroigłowa, łącząca siłę fal radiowych i mechanizm działania mezoterapii.

Instytut dr Stawowskiej
tworzy zespół profesjonalistów z pasją, którzy dbają nie tylko o doskonały wygląd, ale przede wszystkim o komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki połączeniu wiedzy, doświadczenia i innowacyjnych rozwiązań Instytut zapewnia metody działania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, gwarantując wysoki standard usług oraz satysfakcjonujące efekty.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje radiofrekwencja mikroigłowa, zachęcamy do skontaktowania się z naszym personelem.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące radiofrekwencji mikroigłowej.

Co to jest frekwencja mikroigłowa (RF)?

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda wykorzystująca fale radiowe do stymulacji skóry do produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do jej ujędrnienia i odmłodzenia. Zabieg łączy mezoterapię mikroigłową z działaniem fal radiowych. Wprowadzane w skórę mikroigły emitują fale radiowe w jej głębszych warstwach, doprowadzając do wzrostu temperatury, obkurczając włókna kolagenowe i poprawiając napięcie skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa - czy warto wykonać zabieg?

Tak. Warto wykonać zabieg w celu poprawy jędrności i elastyczności skóry oraz zmniejszenia widoczność zmarszczek, blizn, rozstępów oraz cellulitu.

Jakie efekty daje radiofrekwencja twarzy?

Radiofrekwencja mikroigłowa twarzy przyczynia się do wygładzenia zmarszczek, poprawy elastyczności skóry, redukcji blizn potrądzikowych i porów oraz ogólnego odmłodzenia skóry.

Jakich wrażeń dostarcza radiofrekwencja mikroigłowa - czy boli?

Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Wielu pacjentów odczuwa jedynie ciepło, inni mówią o lekkim szczypaniu. Przy niskim progu bólu może pojawić się większy dyskomfort.

Radiofrekwencja mikroigłowa - jak często trzeba powtarzać zabieg?

Zwykle zaleca się serię 2-6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni, ale wszystko zależy od stanu skóry i oczekiwań pacjenta.

Ile kosztuje zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Cena radiofrekwencji mikroigłowej zależy przede wszystkim od wielkości obszaru zabiegowego. Np. w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku koszt zabiegu na dłonie wynosi 300 zł, a twarz+podbródek+szyja kosztuje 800 zł.

Co lepsze HIFU czy radiofrekwencja mikroigłowa?

Wybór zależy od konkretnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się ze specjalistą. Radiofrekwencja sprawdza się bardziej, jako zabieg do redukcji zmarszczek i blizn oraz poprawy kondycji skóry, natomiast HIFU (skoncentrowane ultradźwięki) wykazuje skuteczniejsze działanie przy ujędrnianiu skóry.

Gdzie mogę zrobić tzw. lifting bez skalpela - radiofrekwencja mikroigłowa (Białystok)?

Jest kilka klinik w Białymstoku oferujących wykonanie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, jedną z nich jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii pod kierownictwem dr Elżbiety Stawowskiej.

Czego nie robić po RF mikroigłowej?

Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej nie należy narażać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wysokiej temperatury oraz korzystać z basenu. Ze względu na możliwe podrażnienie skóry nie należy również stosować kosmetyków zawierających alkohol.

Kiedy widać efekty po RF mikroigłowej?

Pierwsze efekty widoczne są niemal natychmiast po zabiegu, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać ok. 2-5 miesięcy.

Radiofrekwencja mikroigłowa - cena

Fala radiowa Unipolarna

Twarz

600zł

Twarz + podbródek

700zł

Podbródek + policzki

600zł

Podbródek + linia żuchny

400zł

Twarz + szyja + podbródek

800zł

Szyja

400zł

Podbródek

300zł

Szyja + podbródek

600zł

Czoło

300zł

Oczy

350zł

Dłonie

300zł

Ramię

500zł

Wewnętrzna strona ramienia

350zł

Brzuch

600zł

Talia (boczki)

500zł

Uda tył

600zł

Uda przód

600zł

Uda przód + tył

1100zł

Kolana

400zł

Bryczesy

600zł

Łydki

600zł

Wewnętrzna strona ud

500zł

- Pakiet 4 zabiegów na dowolna partię -10%.
- Pakiet 6 zabiegów na dowolna partię – 20%.
- Przy zakupie pakietu 4x Spa Deep w cenie powyżej, pakiet 4x Endermologia w cenie 760 zł zamiast 800zł.
- Przy zakupie pakietu 6x Spa Deep w cenie powyżej, pakiet 6x Endermologia w cenie 1020 zł zamiast 1200 zł

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward