Modelowanie sylwetki

Modelowanie polega na usunięciu w bezpieczny sposób zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc, z których nie możemy wyeliminować dietą i ćwiczeniami. Dodatkowo stymulują tkanki do tworzenia nowych elementów niezbędnych do odmłodzenia i ujędrnienia.

Nie możesz znaleźć idealnego zabiegu? Szukaj po:

W dzisiejszych czasach wygląd ciała, odpowiednie proporcje i kondycja skóry mogą znacząco wpływać na samoocenę, komfort i dobre samopoczucie. Niestety natura nie zawsze idzie w parze z oczekiwaniami pacjentów. Dodatkowo procesy starzenia, stres, wahania wagi, czy zmiany hormonalne mogą również przyczyniać się do pogorszenia wyglądu sylwetki i struktury skóry.

Na szczęście z pomocą pacjentom przychodzą różnorodne zabiegi modelujące, które mogą nie tylko zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, zlikwidować cellulit i wyszczuplić sylwetkę, ale również poprawiają napięcie skóry i wpływają na ogólną poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Modelowanie sylwetki - zabiegi wyszczuplające w Białymstoku

Modelowanie sylwetki to kompleksowe zabiegi wpływające na kształtowania konturów, ujędrnienie i wygładzenie skóry, które przyczyniają się do znaczącej poprawy w wyglądzie i proporcjach ciała. Poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku, takich jak kriolipoliza, termolifting, fale radiowe, ultradźwięki, czy bandaże Arosha możliwe jest skuteczne redukowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz uzyskanie bardziej zarysowanej sylwetki. Dodatkowo zabiegi wpływają pozytywnie na kondycję skóry i mogą przynieść długotrwałe efekty oraz znaczącą poprawę wyglądu.

Zabiegi modelujące to kompleksowe podejście do piękna, które harmonijnie łączy estetykę z dbałością o zdrowie.

Czym jest modelowanie sylwetki?

Modelowanie sylwetki to procedury, które koncentrują się na kształtowaniu i poprawie wyglądu ciała. Głównym celem zabiegów jest redukcja lokalnego nagromadzenia tłuszczu, dlatego większość zabiegów celuje w komórki tłuszczowe. Przede wszystkim skupiają się na zmniejszeniu obwodu w takich obszarach jak brzuch, pośladki, ramiona i uda, redukcji cellulitu oraz ujędrnianiu i poprawie kondycji skóry. To przekłada się na optyczne wyszczuplenie, bardziej estetyczne proporcje i wyraźniejsze kontury ciała.

Zabiegi modelujące sylwetki

Małoinwazyjne modelowanie sylwetki to nowoczesne podejście w dziedzinie medycyny estetycznej, które pozwala osiągnąć harmonijne proporcje ciała i poprawić ogólny wygląd skóry. Zabiegi wykorzystują zaawansowane technologie i są skierowane do osób pragnących skutecznie zmienić kontury swojej sylwetki, zredukować lokalne nagromadzenia tłuszczu, ujędrnić skórę, a także zmniejszyć

cellulit. Zabiegi są indywidualnie dostosowane do potrzeb każdego pacjenta i stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują efektywnych i bezpiecznych metod na ulepszenie swojego wyglądu.Wśród popularnych małoinwazyjnych metod modelowania sylwetki można wyróżnić:

 • endermologię - nowoczesna metoda, która umożliwia zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, niweluje cellulit oraz przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry. Zabieg polega na używaniu specjalnej rolki przy jednoczesnym wykorzystywaniu podciśnienia, które tworzy fałdę skórną. Procedura jest bezbolesna, a pacjenci mogą się zrelaksować, podobnie jak w trakcie głębokiego masażu,
 • termolifting - technika odmładzania skóry, która wykorzystuje energię termiczną generowaną przez światło podczerwone. Dzięki tej metodzie skóra w głębszych warstwach jest efektywnie podgrzewana, co prowadzi do kurczenia się rozciągniętych włókien kolagenowych oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu. Efektem jest zwiększenie elastyczności skóry, poprawa jędrności oraz uzyskanie młodszego wyglądu,
 • bandaże Arosha - innowacyjne narzędzia stosowane w celu poprawy kondycji skóry oraz kształtowania ciała. Ich działanie skupia się na zmniejszeniu widoczności cellulitu, a także na wyszczupleniu, ujędrnianiu i poprawie ogólnego wyglądu skóry. Wykonane z miękkiej bawełny bandaże są nasączone mieszanką aktywnych składników pochodzenia naturalnego i składników aktywnych, które są uwalniane przy kontakcie z ciepłem ciała i stopniowo przenikają w głąb skóry,
 • fale radiowe - efektywna metoda w rozwiązywania różnorodnych problemów skórnych. Technologia działa poprzez penetrację głębokich warstw skóry i indukowanie wzrostu temperatury, co skutkuje skurczem włókien kolagenowych. Proces stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu oraz elastyny, co przyczynia się do odnowy struktury skóry, jej ujędrnienia i poprawy napięcia,
 • kriolipoliza - nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która nie wymaga interwencji chirurgicznej. Procedura wykorzystuje zimno do celowego niszczenia adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Dzięki zastosowaniu niskich temperatur, komórki te ulegają uszkodzeniu, co umożliwia ich stopniowe usuwanie przez naturalne mechanizmy organizmu,
 • ultradźwięki - fale ultradźwiękowe generowane przez urządzenie są precyzyjnie kierowane do głębszych warstw skóry. W efekcie dochodzi do podgrzewania różnych struktur, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa oraz mięśnie. Proces prowadzi do powstawania drobnych uszkodzeń, które są bodźcem zapoczątkowującym procesy regeneracyjne i m.in. tworzenia się nowego kolagenu. Skutkuje to poprawą elastyczności, sprężystości i zagęszczenia skóry.

Modelowanie sylwetki - wskazania do zabiegów

Wskazaniami do zabiegów modelowania sylwetki są różnorodne potrzeby i oczekiwania osób, które dążą do poprawy wyglądu swojego ciała. Wśród głównych powodów, dla których klienci decydują się na takie procedury, można wyróżnić:

 • lokalne nagromadzenie tłuszczu (większy obwód i zbędne kilogramy), które trudno jest zredukować za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych,
 • doświadczenie gwałtownych zmian sylwetki - np. ciąża lub znaczna utrata masy ciała, kiedy skóra traci jędrność i elastyczność,
 • chęć poprawy konturów ciała,
 • obecność cellulitu,
 • widoczne efekty starzenia skóry, potrzeba poprawy jędrności i elastyczności.

Modelowanie sylwetki - jakie obszary obejmują zabiegi?

Zabiegi modelowania sylwetki mogą być stosowane na różne obszary ciała, w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań dorosłych pacjentów w każdym wieku. Najczęściej dotyczą obszarów, gdzie gromadzi się oporna tkanka tłuszczowa, widoczny jest cellulit, a skóra ma tendencję do utraty jędrności. Dlatego koncentrują się przede wszystkim na rejonach, takich jak:

 • brzuch,
 • uda i pośladki
 • talia i "boczki",
 • ramiona i plecy.
 • ramiona i plecy.

Modelowanie sylwetki przed i po - efekty zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegów pacjenci mogą mieć trudności ze zmniejszeniem obwodu w określonych obszarach ciała pomimo diety i ćwiczeń. W niektórych przypadkach problemy mogą być powiązane z naturalnymi procesami starzenia się organizmu, genetyką, czy zmianami hormonalnymi.

Po serii zabiegów modelowania sylwetki
pacjenci zauważają zwykle redukcję centymetrów w określonych obszarach, poprawę konturów ciała, zmniejszenie widoczności cellulitu, a także większą jędrność, gładkość i elastyczność skóry.

Dodatkowo poprawa wyglądu po zabiegach modelowania sylwetki często przekłada się na zwiększenie pewności siebie i lepsze samopoczucie.

Jak długo utrzymują się efekty modelowania sylwetki?

Czas utrzymywania się efektów modelowania sylwetki zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju przeprowadzonego zabiegu, indywidualnych cech organizmu pacjenta, a także od jego stylu życia po zakończeniu serii zabiegów. W przypadku nieinwazyjnych metod modelowania sylwetki rezultaty mogą być widoczne przez kilka miesięcy. Dłuższe utrzymanie efektów wymaga odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Jak długo utrzymują się efekty modelowania sylwetki?

Przed przystąpieniem do procedury pacjenci powinni odbyć konsultacje z lekarzem, który pomoże wybrać odpowiedni zabieg. Należy również poinformować specjalistę o wszelkich istniejących problemach zdrowotnych oraz o przyjmowanych lekach.

Określone zalecenia przedzabiegowe zależą od konkretnych procedur. W większości przypadków nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu oraz należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jak długo utrzymują się efekty modelowania sylwetki?

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki to bezpieczne zabiegi, jednak nie wszyscy pacjenci mogą z nich skorzystać. Mogą istnieć różnice w przeciwwskazaniach do poszczególnych zabiegów, ale wśród ogólnych wyróżnia się najczęściej:

 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • infekcje ogólne,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • choroby serca i układu krążenia,
 • nowotwory,
 • niedawno przeprowadzone operacje,
 • przyjmowanie niektórych leków (np. antybiotyków, retinoidów).

Jak długo utrzymują się efekty modelowania sylwetki?

Zabiegi modelowania sylwetki przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów, przy uwzględnieniu indywidualnych przeciwwskazań, uznawane są za bezpieczne, jednak jak wszystkie procedury medyczne wiążą się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Powikłania po nieinwazyjnych zabiegach modelowania sylwetki są bardzo rzadkie i mają łagodny charakter. U niektórych pacjentów może dojść do przejściowego podrażnienia, nadwrażliwości i zaczerwienia skóry.

Modelowanie sylwetki w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto wykonać zabieg wyszczuplający u dr Stawowskiej?

W ofercie Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku znajduje się kilka zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnianie i wygładzanie skóry oraz kształtowanie konturów ciała w obszarach, gdzie tłuszcz jest oporny na dietę i regularne ćwiczenia.

W trosce o bezpieczeństwo i zadowolenie naszych pacjentów każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, podczas której omawiane są oczekiwania, cele oraz dokładna historia medyczna.

Techniki i procedury dostosowywane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, zapewniając maksymalną efektywność przy minimalnym dyskomforcie.Wszystkie zabiegi w Instytucie dr Stawowskiej przeprowadzane są z najwyższą dbałością o jakość i bezpieczeństwo. Nasz zespół specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii dba o to, aby każdy pacjent był zadowolony z uzyskanych efektów i skorzystania z oferty Instytutu.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach wymodelowania Twojej sylwetki.

Ile kosztuje modelowanie sylwetki - cena?

Cena modelowania sylwetki zależy od konkretnej procedury. W celu poznania szczegółowej oferty należy skontaktować się z kliniką lub zajrzeć do cennika na stronie internetowej.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące modelowania sylwetki i zabiegów wyszczuplających.

Jaki zabieg na modelowanie sylwetki?

Zabiegi modelowania sylwetki obejmują różnorodne techniki prowadzące do redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz wyszczuplenia sylwetki i poprawy elastyczności, jędrności i gładkości skóry. Wybór odpowiedniego zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb skóry, celów estetycznych oraz stanu zdrowia pacjenta. Wśród najbardziej popularnych małoinwazyjnych metod można wyróżnić: kriolipolizę, endermologię, bandaże Arosha, termolifting, fale radiowe lub ultradźwięki.

Gdzie mogę zrobić modelowanie sylwetki (Białystok)?

W Białymstoku jest wiele gabinetów oferujących modelowanie sylwetki. Jednym z nich jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii dr Stawowskiej.

Na czym polega modelowanie sylwetki?

Modelowanie sylwetki polega na stosowaniu różnorodnych technik i procedur w celu poprawy wyglądu i proporcji ciała. Zabiegi mogą obejmować redukcję tłuszczu, ujędrnianie skóry, czy zmniejszenie widoczności cellulitu.

Gdzie można wykonać zabieg modelowania ciała - zabieg wyszczuplający (Białystok)?

Zabiegi modelowania ciała można przeprowadzić w klinikach medycyny estetycznej. Szeroką ofertę zabiegową ma m.in. Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku.

Jakie efekty dają i kto robi zabiegi wyszczuplające (Białystok)?

Zabiegi wyszczuplające przynoszą efekty w postaci redukcji tłuszczu, poprawy konturów ciała i jędrności skóry oraz zmniejszenia widoczności cellulitu. Wykonywane są przez specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, m.in. w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku.

Czy zabiegi modelujące sylwetkę redukują procesy starzenia?

Zabiegi modelujące sylwetkę mają na celu poprawę wyglądu ciała i kondycji skóry. Wiele z nich wpływa na procesy regeneracyjne, dlatego przyczyniają się również do redukcji widocznych oznak starzenia skóry, poprawy jędrności i elastyczności i odmłodzenia wyglądu.

Z jakich urządzeń do modelowania sylwetki korzysta się w Polsce i na świecie?

Na polskim rynku jest wiele innowacyjnych urządzeń, które pozwalają na wysoką jakość usług i bezpieczeństwa, zgodnie ze światowymi standardami. Profesjonalne ośrodki, takie jak np. Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku korzysta wyłącznie z nowoczesnych i certyfikowanych aparatów.

Czy w każdym studio modelowania sylwetki można zrobić również inne zabiegi na ciało, takie jak np. depilacja laserowa?

Nie wszystkie gabinety medycyny estetycznej i kosmetologii wykonują pełen zakres zabiegów na ciało. Jednym z miejsc z szeroką ofertą usług jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku. W Instytucie dr Stawowskiej można wykonać zarówno zabiegi wyszczuplające i ujędrniające, jak i depilację laserową. Jednak konieczne jest zachowanie odstępu czasowego pomiędzy zabiegami.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.