Modelowanie ciała

Kriolipoliza, wymrażanie tłuszczu

Zabieg już od: 700pln

Zdarza się, że dieta i aktywność fizyczna są niewystarczające do pozbycia się nadmiaru tłuszczu i uzyskania zadowalającego wyglądu. Oporna tkanka tłuszczowa jest częstym utrapieniem osób walczących o uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Czy wiesz, że niskie temperatury mogą Ci pomóc w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej?
Tak właśnie działa kriolipoliza, czyli inaczej wymrażanie tłuszczu. Proces redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury to warta rozważenia alternatywa dla tradycyjnej liposukcji.

Technologia kriolipolizy umożliwia bezinwazyjne i bezbolesne usunięcie nagromadzonego tłuszczu i uzyskanie pożądanego wyglądu.

Kriolipoliza - wymrażanie tkanki tłuszczowej w Białymstoku

Kriolipoliza to jeden z zabiegów przeprowadzanych w Instytucie Dr Stawowskiej w Białymstoku. Procedura polega na celowym zamrażaniu tłuszczu w celu jego redukcji. Wskutek oddziaływania bardzo niskich temperatur tkanka tłuszczowa w naturalny sposób ulega rozpadowi i zostaje usunięta przez organizm. Zabieg prowadzi do zauważalnej redukcji tkanki tłuszczowej w określonych obszarach, ale nie wpływa na stan otaczających ją nerwów, naczyń krwionośnych.

Kriolipoliza - cena zabiegu 

Koszt kriolipolizy zależy przede wszystkim od wielkości obszaru zabiegowego, użytych głowic oraz konkretnej kliniki. W Instytucie Dr Stawowskiej w Białymstoku cena za pojedynczy zabieg wymrażania tłuszczu wynosi 700 zł (przy użyciu jednej głowicy) i 1000 zł (za dwie głowice).

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to innowacyjny i nieinwazyjny zabieg, który polega na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu ich usunięcia. Kriolipoliza bazuje na działaniu niskich temperatur, które prowadzą do uszkodzenia komórek tłuszczowych, pozwalając tym samym na ich naturalną eliminację przez organizm.

Kriolipoliza – na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu pacjent poddawany jest działaniu zimna, dzięki przyłożeniom specjalnej głowicy na określone partie ciała. Niska temperatura oddziałująca na tłuszcz w obszarze zabiegu prowadzi do jego wymrożenia i sprawia, że nadmiar tkanki tłuszczowej ulega rozpadowi. Następnie uszkodzone komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane przez układ limfatyczny.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy - zamrażania tłuszczu? 

Do przeprowadzenia zabiegu pacjent jest kwalifikowany przez specjalistę, który ocenia, czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do kriolipolizy.

Przed rozpoczęciem procedury do ciała pacjenta przykładana jest antyodmrożeniowa membrana, którą smaruje się żelem wpływającym na przewodzenie zimna. Następnie specjalista przeprowadzający zabieg przykłada do danej partii ciała głowicę urządzenia do kriolipolizy. Głowica chłodząca zasysa skórę i tkanki podskórne, dzięki czemu niska temperatura oddziałuje bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Temperatura w głowicy spada nawet do -8 stopni. Urządzenie stale monitoruje temperaturę, co zabezpiecza pozostałe komórki przed uszkodzeniem.

Uszkodzone komórki tłuszczowe
są samoistnie metabolizowane i stopniowo usuwane z organizmu pacjenta. Proces ten trwa zazwyczaj od 6 do 12 tygodni

Kriolipoliza - wskazania

Kriolipoliza jest zalecana dla osób borykających się z nadmiarem tłuszczu w konkretnych partiach ciała, który nie poddaje się działaniu diet i ćwiczeń fizycznych. Zabieg jest szczególnie skuteczny w modelowanie sylwetki i usuwaniu opornego tłuszczu.

Na jakich partiach ciała stosuje się kriolipolizę?

Wśród najpopularniejszych obszarów poddawanych wymrażaniu tłuszczu wymienia się:

 • brzuch,
 • tzw. boczki,
 • pośladki,
 • uda,
 • ramiona,
 • łydki,
 • podbródek,

Zalecenia przed zamrażaniem tłuszczu

Przed przystąpieniem do zabiegu kriolipolizy zaleca się:

 • wypijanie dużej ilości płynów (nawet do 3 litrów dziennie) na około 2-3 dni przed zabiegiem,
 • stosowanie lekkostrawnej diety oraz ograniczenie spożycie kawy i alkoholu,
 • unikanie korzystania z solarium lub długotrwałego przebywania na słońcu,
 • przeprowadzenie co najmniej jednego zabiegu drenażu limfatycznego.

Jakie efekty daje kriolipoliza?

Pierwsze efekty kriolipolizy widoczne są po ok. 4 dniach po zabiegu, kiedy zaczyna dochodzić do rozluźniania tkanki tłuszczowej. Na pełne rezultaty trzeba poczekać nawet kilkanaście tygodni, ponieważ tyle trwa proces usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych. 

Wymrażanie tłuszczu zapewnia wysmuklenie ciała, redukcję objętości tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie wymiarów (nawet do kilku centymetrów) bez efektu jo-jo. Warunkiem skuteczności i powodzenia jest wprowadzenie (lub utrzymanie) zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. 

Zamrożone komórki tłuszczowe są całkowicie eliminowane z organizmu
i nie mają możliwości odnowienia. 

Kriolipoliza - zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu kriolipolizy ważne jest przestrzeganie pewnych zaleceń. Pacjentom zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, opalania oraz korzystania z sauny czy basenu.

Dla uzyskania najlepszych efektów, pacjent powinien pić dużo wody, aby przyspieszyć proces eliminacji uszkodzonych komórek tłuszczowych. Nie zaleca się spożywania alkoholu przez 48 godzin po zabiegu.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Zabieg kriolipolizy, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej nie powinien być przeprowadzany w przypadku:

 • zaburzeń krążenia,
 • niewyrównanej lub zaawansowanej cukrzycy,
 • posiadania rozrusznika serca,
 • stanów zapalnych na skórze lub ran,
 • niewydolności nerek,
 • chorób wątroby,
 • hipoproteinemii,
 • krioglobulinemii,
 • znacznej nadwagi lub otyłości,
 • ciąży i laktacji,
 • pojawiania się zmian skórnych pod wpływem zimna,
 • nadwrażliwości na zimno.

Kriolipoliza - efekty uboczne

Chociaż kriolipoliza jest uważana za bezpieczny zabieg, może wywołać niewielkie skutki uboczne. U niektórych osób dochodzi do zaczerwienienia skóry, siniaków, opuchlizny czy uczucia drętwienia w miejscu zabiegu. Zazwyczaj objawy ustępują samoistnie w ciągu 48 godzin.

Kriolipoliza w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto wykonać zabieg u dr Stawowskiej?

Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku oferuje zabieg kriolipolizy, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej u pacjentów zmagających się z tłuszczem opornym na działanie diet i ćwiczeń fizycznych. Ze względu na możliwość występowania przeciwwskazań, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, przed każdym zabiegiem odbywa się konsultację ze specjalistą. Kriolipoliza zapewnia wysmuklenie sylwetki i widoczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii tworzy zespół specjalistów, którzy dbają o komfort, bezpieczeństwo i spełnienie oczekiwań każdego pacjenta przy uwzględnieniu szczegółowych potrzeb skóry.

Wybierając kriolipolizę w Instytucie dr Stawowskiej pacjenci mogą mieć pewność, że zabieg wymrażania tłuszczu zostanie przeprowadzony przy zachowaniu wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa.

Zadzwoń i dowiedz się, jak możesz bezpiecznie zredukować tkankę tłuszczową!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kriolipolizy.

Kriolipoliza - co to za zabieg?

Kriolipoliza to nowoczesny i nieinwazyjny zabieg medyczny, polegający na wymrażaniu komórek tłuszczowych, które po rozpadzie ulegają naturalnej eliminacji z organizmu. Efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej i wymodelowana sylwetka.

Czy kriolipoliza jest szkodliwa?

Kriolipoliza jest ogólnie uważana za bezpieczny zabieg, gdy jest wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów. Wykorzystuje ona działanie niskiej temperatury, które jest ukierunkowane wyłącznie na komórki tłuszczowe, nie wpływając negatywnie na inne tkanki. Przy zachowaniu bezpieczeństwa i uwzględnieniu przeciwwskazań zabieg jest nieszkodliwy.

Kriolipoliza - ile zabiegów na brzuch trzeba wykonać?

Ilość zabiegów kriolipolizy na brzuch zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz ilości nadmiarowego tłuszczu. Dla wielu osób jedno przyłożenie głowicy może być wystarczające, aby uzyskać pożądane efekty. Niemniej jednak, niektórzy pacjenci mogą potrzebować 2-3 sesji, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Kriolipoliza - czy warto wykonać zabieg?

Decyzja o wykonaniu kriolipolizy należy do pacjenta, ale wiele osób zmagających się z oporną tkanką tłuszczową jest zadowolonych z rezultatów tego zabiegu. Kriolipoliza oferuje nieinwazyjną alternatywę dla innych metod usuwania tłuszczu, takich jak np. liposukcja. Ogromną zaletą zabiegu jest to, że jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Kriolipoliza - cena:

Kriolipoliza - wymrażanie tłuszczu

1 Głowica

700zł

Seria 3 zabiegów (przy 1 głowicy) 2100 zł –10% (1890 zł)

1890zł

2 Głowice

1000zł

Seria 3 zabiegów (przy 2 głowicach) 3000 zł –10% (2700 zł)

2700zł

Przy zakupie pakietu 3x Cooltech w cenie powyżej, pakiet 10 zabiegów Endermologii w cenie 1750 zł.

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Kinga Jarocka

Dyplomowana pielęgniarka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward