2023-07-17

Cena botoksu - ile kosztuje botoks na poszczególne części ciała?

Ile kosztuje botoks na twarz i od czego zależy cena zabiegu? Wyjaśniamy.

Zabiegi z użyciem botoksu są coraz popularniejsze wśród osób pragnących poprawić swój wygląd bez konieczności poddawania się inwazyjnym procedurom chirurgicznym. Toksyna botulinowa zapewnia szybkie i zadowalające efekty redukcji zmarszczek, a atrakcyjna cena i wybór możliwości, umożliwia dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Co można poprawić przy użyciu toksyny botulinowej? Ile kosztuje botoks na twarz i od czego zależy cena zabiegu?

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu (toksyny botulinowej), cieszą się ogromną popularnością w dziedzinie medycyny estetycznej. Dzięki swoim unikalnym właściwościom substancja jest powszechnie wykorzystywana do niwelowania zmarszczek. Szczególnie efektywnie działa na zmarszczki mimiczne, które powstają w wyniku wieloletniego kurczenia się mięśni twarzy (kurze łapki, zmarszczki poziome czoła) lwia zmarszczka). Zabiegi przy zastosowaniu botoksu pozwalają na rozluźnienie, zrelaksowanie mięśni twarzy i tym samym prowadzą do wygładzenia skóry.

Redukowanie zmarszczek toksyną botulinową pozwala na uzyskania szybkich efektów, a mała inwazyjność, bezpieczeństwo i atrakcyjna cena, w porównaniu z innymi zabiegami liftingującymi, stanowi dużą zaletę metody.

Botoks znajduje zastosowanie nie tylko w walce ze zmarszczkami. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wykonuje się również przy leczeniu nadpotliwości, migreny, opadających powiek, a nawet zeza.

Należy pamiętać, że chociaż botoks jest substancją bezpieczną, jego używanie wymaga dużej precyzji, wiedzy i doświadczenia. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonywał lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej.

Cena botoksu na twarz - od czego zależy koszt zabiegu?

Decydując się na redukcję zmarszczek toksyną botulinową, wielu pacjentów zastanawia się, ile kosztuje botoks. Ceny zabiegów zależą od kilku czynników, przede wszystkim:

 • ilości użytego preparatu - potrzebna ilość jednostek zależy od obszaru twarzy (grubości skóry, siły mięśni),
 • rodzaju preparatu - toksyna botulinowa nowej generacji (ABO - Liquid ALLUZIENCE) jest droższa w porównaniu z tradycyjnym botoksem,
 • dodatkowych usług w trakcie zabiegu - np. konsultacje, znieczulenie
 • reputacji kliniki i doświadczenia lekarzy - zabiegi z toksyną botulinową wymagają precyzji i powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów, dlatego wybierając miejsce do wykonania zabiegu nie warto sugerować się najniższą ceną,
 • lokalizacji kliniki - różnice dotyczą nie tylko samych miast, ale czasami inne są w centrach i na obrzeżach.

Należy pamiętać, że zwykle podawane ceny zabiegów w poszczególnych klinikach (botoks - cennik) dotyczą samej iniekcji i uśrednionej objętości preparatu.

Ile kosztuje botoks twarzy - cena preparatu i całej procedury

Wstrzyknięcie botoksu to procedura, która składa się z kilku etapów, a całkowity koszt zabiegu obejmuje nie tylko cenę samego preparatu, ale i dodatkowych usług.

Na początku konieczna jest konsultacja lekarska. W trakcie wizyty specjalista oceni stan skóry pacjenta, ustali, czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu (np. ciąża, karmienie piersią, uczulenia, choroby autoimmunologiczne), zasugeruje najodpowiedniejszy preparat i określi orientacyjną objętość botoksu. Zwykle koszt wizyty kwalifikacyjnej uwzględniony jest w całkowitej cenie zabiegu.

Właściwy zabieg botoksem, czyli wstrzyknięcie odpowiedniej ilości wybranego preparatu w konkretne obszary, ma największy wpływ na koszt całej procedury. Orientacyjna cena zabiegu dotyczy głównie rodzaju toksyny botulinowej i objętości substancji potrzebnej do wypełnienia zmarszczek w określonym obszarze.

Wśród dodatkowych usług, które zwykle wliczają się do ceny procedury, zalicza się również znieczulenie miejscowe i wizytę kontrolną.

Botoks - cena zabiegu na poszczególnych obszarach

Cena zabiegu botoksem różni się w zależności od obszaru i znajdujących się na nim zmarszczek. Grubość skóry, siła mięśni i głębokość zmarszczek mają istotny wpływ na objętość preparatu konieczną do uzyskania zadowalającego efektu.

Orientacyjne ceny zabiegów w Polsce na wybranych obszarach twarzy:

 • kurze łapki (zmarszczki wokół oczu) - od 300 do 1000 zł,
 • lwia zmarszczka (zmarszczka między brwiami) - w zależności od ilości zagłębień (1-3) cena wynosi od 300 do 1800 zł,
 • zmarszczki poprzeczne czoła - od 300 do 900 zł,
 • zmarszczki palacza (wokół ust) - od 300 do 800 zł,
 • zmarszczki królicze - od 300 do 700 zł,
 • uniesienie brwi/kącików ust - od 300 do 700 zł.

Botoks - cena zabiegu a efekt działania

Decydując się na zabieg botoksem należy pamiętać, że cena nie powinna być głównym kryterium wyboru kliniki. Najważniejsza jest reputacja miejsca, doświadczenie pracujących w nim specjalistów i jakość używanych preparatów.

Choć może być kuszące skorzystanie z tańszych ofert, warto mieć na uwadze, że niska cena może oznaczać niższą jakość usług. Pacjenci wybierający najtańszą ofertę, mogą narazić się na ryzyko uzyskania niezadowalających efektów, a nawet wystąpienia powikłań po zabiegu.

cena botoksu

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ceny botoksu.

Ile kosztuje botoks na lwią zmarszczkę?

Cena botoksu na lwią zmarszczkę jest różna w zależności od kliniki, zastosowanego preparatu i ilości zagłębień. Cena usunięcia jednej zmarszczki międzybrwiowej przy użyciu tradycyjnego botoksu w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku wynosi 550 zł (3 zagłębienia - 1350 zł). Zastosowanie preparatu ABO - Liquid ALLUZIENCE podnosi koszt o ok. 100 zł.

Botoks na twarz - cena zabiegu

Cena botoksu na twarz zależy od wielu czynników, m.in. ilości i rodzaju użytego preparatu, wielkości obszaru, ilości i głębokości zmarszczek, reputacji i lokalizacji kliniki. Zwykle jeden obszar kosztuje od 300 do 1000 zł.

Ile kosztuje botoks na czoło?

Cena botoksu na czoło zależy głównie od ilości jednostek botoksu, które są potrzebne do efektywnego wygładzenia zmarszczek na tym obszarze. Zabieg botoksem na zmarszczki poprzeczne czoła kosztuje ok. 300-900 zł, usunięcie lwiej zmarszczki to koszt od 300 do 1800 zł.

Tanie wstrzyknięcie botoksu - czy warto oszczędzać?

Zdecydowanie nie zaleca się oszczędzania na jakichkolwiek zabiegach medycyny estetycznej, ponieważ zamiast poprawy wyglądu można uzyskać całkowicie odmienny efekt. Chociaż działanie botoksu jest tymczasowe, toksyna botulinowa jest substancją, która wymaga dużej precyzji i doświadczenia, ponieważ użyta przez lekarza bez odpowiedniej wiedzy może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego nie warto narażać własnego bezpieczeństwa i warto korzystać z usług renomowanych klinik i wyspecjalizowanych lekarzy.

Sprawdź również inne artykuły:

No items found.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.