2024-03-18

Ile kosztuje plastyka powiek?

Dowiedz się, ile kosztuje plastyka powiek i jakie czynniki wpływają na różnice w cenie zabiegu?

Z wiekiem skóra wokół oczu traci swoją elastyczność, co może prowadzić do opadania powiek, nadając twarzy zmęczony i smutny wyraz. U niektórych pacjentów dodatkowo tkanka tłuszczowa odkładająca się w okolicy powiek dolnych przyczynia się do powstawanie charakterystycznych worków pod oczami. Jednym z rozwiązań, które może przywrócić młodzieńczy wygląd i poprawić komfort życia, jest chirurgiczna korekta powiek, znana również jako blefaroplastyka. Dowiedz się, ile kosztuje plastyka powiek i jakie czynniki wpływają na różnice w cenie zabiegu?

ile kosztuje plastyka powiek

Blefaroplastyka - zabieg plastyki powiek górnych i dolnych

Blefaroplastyka, czyli chirurgiczna korekta powiek to popularna procedura z zakresu chirurgii plastycznej, oferowana również przez niektóre kliniki medycyny estetycznej i dermatologii. Zabieg ma na celu korektę powiek górnych i/lub dolnych i adresowany jest do pacjentów doświadczających zarówno problemów estetycznych, jak i funkcjonalnych związanych z opadaniem powiek ograniczającym pole widzenia. Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i fragmentów mięśni, co przyczynia się do zlikwidowania ograniczenia pola widzenia, wrażenie ciężkich powiek, zmęczonych oczu, redukcji worków pod oczami, oraz wyraźnego odmłodzenia i odświeżenia wyglądu.

Procedura przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje ryzyko dla pacjenta i skraca czas rekonwalescencji. W przypadku plastyki powiek górnych cięcia wykonywane są w naturalnej linii załamania powieki, co pozwala na skuteczne ukrycie blizn. Przy plastyce powiek dolnych nacięcie wykonywane jest tuż poniżej linii rzęs lub wewnątrz powieki, co sprawia, że blizna jest całkowicie niewidoczna.

Różnorodność potrzeb i oczekiwań pacjentów ma wpływ na rodzaj i zakres zabiegu, co może mieć bezpośredni związek z ceną plastyki powiek.

Jakie czynniki wpływają na cenę zabiegu plastyki powiek?

Koszt plastyki powiek, czyli blefaroplastyki, jest zależny od wielu czynników. Do najważniejszych należą rodzaj i zakres zabiegu, doświadczenie i kwalifikacje chirurga, lokalizacja kliniki, czy rodzaj znieczulenia. Decyzja o wyborze zabiegu powinna być zawsze podjęta po dokładnej konsultacji z chirurgiem, który oceni indywidualne potrzeby, przedstawi zakres możliwości, ceny blefaroplastyki powiek górnych i dolnych, oraz możliwe powikłania i wymagania dotyczące okresu rekonwalescencji po operacji.

Rodzaj i zakres zabiegu

Jednym z najistotniejszych aspektów wpływających na cenę zabiegu jest rodzaj przeprowadzanej korekty powiek. Procedura korygowania powiek górnych jest zazwyczaj oferowana w niższej cenie niż operacja powiek dolnych. Różnica ta wynika z konieczności zastosowania bardziej skomplikowanych metod i procedur zabiegowych. Warto również zaznaczyć, że stopień zaawansowania problemu estetycznego ma bezpośredni wpływ na koszt operacji. Zabiegi mające na celu korektę znacznego opadania powiek czy redukcję worków pod oczami mogą wiązać się z wyższymi wydatkami. Dlatego dokładna cena jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta po przeprowadzeniu szczegółowej konsultacji okulistycznej i anestezjologicznej kwalifikującej do blefaroplastyki.

Znieczulenie

Zabiegi korekty powiek, zarówno górnych, jak i dolnych, zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci, u których nie występują przeciwwskazania, mają możliwość skorzystania ze znieczulenia ogólnego, jednak należy pamiętać, że podwyższa to koszty zabiegu. Wyższa cena wynika z konieczności zaangażowania anestezjologa oraz przeprowadzenia dodatkowych czynności medycznych.

Doświadczenie lekarza

Cena korekty powiek może być również uzależniona od poziomu doświadczenia oraz kwalifikacji chirurga, który wykonuje zabieg. Wysokie standardy usług, znacząca liczba pomyślnie przeprowadzonych operacji oraz satysfakcjonujące rezultaty mogą stanowić uzasadnienie dla wyższych kosztów blefaroplastyki. Należy pamiętać, że wybór specjalisty może mieć bezpośredni wpływ nie tylko na końcowy efekt korekty powiek, ale również na poziom bezpieczeństwa oraz minimalizację ryzyka ewentualnych komplikacji.

Lokalizacja kliniki

Na ostateczny koszt plastyki powiek może wpływać również lokalizacja placówki medycznej przeprowadzającej procedurę. W większych miastach pacjenci mogą spodziewać się wyższych cen, ale różnice mogą zależeć również od tego, czy klinika położona jest w prestiżowych dzielnicach, w centrum, czy na obrzeżach miasta.

Cena plastyki powiek

Koszty związane z operacją plastyczną powiek górnych oraz dolnych nie są identyczne. Różnice wynikają przede wszystkim z odmiennych technik chirurgicznych oraz procedur stosowanych podczas zabiegów.

Blefaroplastyka powiek górnych - cena

Cena plastyki powiek górnych ustalana jest indywidualnie, uwzględniając potrzeby i oczekiwania każdego pacjenta. Po kwalifikacji lekarz określa zakres procedury oraz ustalany jest rodzaj znieczulenia. Ze względu na ilość czynników wpływających na ostateczny koszt zabiegu, ceny w Polsce wahają się od 3500 do 10 000 zł. W Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku plastyka powiek górnych wraz z wycięciem tkanki tłuszczowej kosztuje 4500 zł.

Blefaroplastyka powiek dolnych - cena

Operacja plastyczna powiek dolnych jest zabiegiem wiążącym się z wyższymi kosztami w porównaniu do korekty powiek górnych. Wynika to z faktu, iż często konieczne jest usunięcie występujących przepuklin tłuszczowych, co jest dodatkowym etapem procedury. Średni koszt blefaroplastyki powiek dolnych w Polsce mieści się w granicach od 4500 do 14 000 złotych. W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku cena zabiegu wynosi 4800 zł. W przypadku wykonania zabiegu zarówno na powiekach górnych jak i dolnych koszt wynosi 9000 zł.

Jak długo utrzymują się efekty po plastyce powiek górnych i dolnych?

Efekty po plastyce powiek górnych i dolnych mogą utrzymywać się przez wiele lat, ale dokładny czas jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zazwyczaj można oczekiwać, że rezultaty operacji będą widoczne przez 5-10 lat, a nawet dłużej. Należy jednak pamiętać, że proces starzenia się oraz czynniki, takie jak genetyka, styl życia, czy pielęgnacja skóry mogą mieć wpływ na trwałość efektów zabiegu.

Czy warto zrobić operacje powiek?

Decyzja o wykonaniu korekty powiek powinna być podjęta po dokładnym rozważeniu korzyści i możliwych powikłań oraz, przede wszystkim, po konsultacji ze specjalistą, który nie tylko oceni potrzeby pacjenta, ale również określi, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia procedury. Plastyka powiek może przynieść zadowalające efekty w przypadku osób zmagających się z nadmiarem skóry na powiekach, opadającymi powiekami, które wpływają na pole widzenia, lub workami pod oczami, wpływającymi negatywnie na wygląd i samopoczucie.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ceny plastyki powiek górnych i dolnych.

Ile kosztuje plastyka powiek górnych i dolnych?

Koszt plastyki powiek górnych i dolnych może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja kliniki, doświadczenie chirurga, czy zakres zabiegu. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Czy plastyka powiek jest na NFZ?

Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje plastyki powiek przeprowadzanej w celu poprawy i odmłodzenia wyglądu. Jedynie określone wskazania medyczne umożliwiają skorzystanie ze świadczenia. Jednak w ramach refundowanego zabiegu nie mieści się usunięcie poduszeczek tłuszczowych oraz zapewnienie satysfakcjonujących efektów estetycznych. Problemem może być również długi czas oczekiwania na zabieg

Jak można podnieść powieki bez operacji?

Delikatne podniesienie powiek bez operacji jest możliwe dzięki wykorzystaniu różnych metod z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii, takich jak np. botoks, czy nici liftingujące. Niektóre kliniki oferują również laserowe operacje powiek. Należy jednak pamiętać, że żadna z niechirurgicznych metod korekty powiek nie pozwala osiągać tak spektakularnych efektów, a dodatkowo, w przeciwieństwie do blefaroplastyki, stanowią jedynie tymczasowe rozwiązanie problemu.

Czy trzeba powtarzać operacje plastyczne powiek?

Jednorazowy zabieg pozwala uzyskać efekt na wiele lat, jednak postępujący proces starzenia sprawia, że niektórzy pacjenci, po kilku latach, decydują się na ponowne usunięcie nadmiaru skóry z powiek, aby utrzymać pożądany wygląd.

Dlaczego plastyka powiek dolnych kosztuje więcej niż plastyka powiek górnych?

Plastyka powiek dolnych jest droższa przede wszystkim z powodu większego zakresu zabiegu. Procedura polega zwykle nie tylko na usunięciu nadmiaru skóry i wygładzeniu okolicy oczu, ale często również przepuklin tłuszczowych (nadmiar tkanki tłuszczowej) powodujących obecność worków pod oczami. Zabieg w obrębie powiek dolnych częściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (szczególnie jeśli łączy się go z plastyką powiek górnych) i wymaga ogromnej precyzji, ponieważ korekty dokonuje się przez niewielkie nacięcia znajdujące się poniżej linii rzęs, lub od wewnętrznej strony powieki dolnej.

Kiedy operować opadające powieki?

Decyzja o plastyce powiek powinna może być podjęta zarówno ze wskazań estetycznych (gdy pacjent jest niezadowolony z wyglądu swoich powiek), jak i medycznych (gdy opadanie powiek ma negatywny wpływ na pole widzenia).

Gdzie można wykonać plastykę powiek górnych?

Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych znajduje się w ofercie większości klinik chirurgii plastycznej i niektórych klinik medycyny estetycznej, np. Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.