Medycyna estetyczna

Biorewitalizacja skóry

Zabieg już od: 800pln

Stymulator tkankowy

Stymulatory tkankowe to bogate w składniki aktywne preparaty. Ich zadaniem jest  stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę sprężystości, gęstości i jędrności skóry.

Stymulatory tkankowe są więc stosowane w kosmetologii anti-aging. Pozwalają na biorewitalizację skóry. 

Biorewitalizacja skóry twarzy – na czym polega?

W procesie starzenia skóry obserwujemy obniżenie aktywności oraz liczby fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej występujących w skórze właściwej. Rolą formuł stosowanych w gabinecie dr Stawowskiej jest więc pobudzenie odnowy pozakomórkowej macierzy (ECM).

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju preparatów fibroblasty są pobudzane do produkcji nowych białkowych włókien skóry, takich jak kolagen, a szczególnie elastyna. Proces biorewitalizacji skóry zachodzi jednak tylko dzięki odpowiednio skomponowanym składnikom, przede wszystkim aminokwasom i kwasowi hialuronowemu. Stymulatory tkankowe można zatem porównać do koktajlów witaminowych, dzięki którym możemy dłużej zachować młodość i promienny wygląd. 

Stymulatory tkankowe – wskazania 

Stymulatory tkankowe są dedykowane przede wszystkim osobom borykającym się z oznakami starzenia skóry, takimi jak widoczne zmarszczki czy utrata elastyczności jędrności. Kompozycja aminokwasów i kwasu hialuronowego lub innych odżywczych składników może okazać się dobrym sposobem na coraz mniej wyraźny kontur oraz zszarzałą, zmęczoną twarz, wyraźne bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki itp. – skóra, także ta najbardziej delikatna w okolicach oczu, staje się bardziej napięta. Ponadto stymulator tkankowy leczy przebarwienia skóry oraz cienie pod oczami. Biorewitalizacja skóry twarzy lub ciała jest wykorzystana zarówno na istniejące oznaki starzenia, jak i w celach profilaktycznych – jako kuracja anti-aging.

Biorewitalizację stosuje się także w celu:
- ujędrniania ciała – ujędrnienia skóry ramion, wiotkiej skóry na brzuchu, ujędrnienia i uniesienia pośladków, 
- wygładzenie skóry w okolicach ud i kolan itp. 

Biorewitalizacja skóry – jak przebiega zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych polega na wprowadzaniu w skórę preparatu, który ma ją intensywnie pobudzić do produkcji kolagenu. Przebieg procedury jest uzależniony od rodzaju preparatu oraz zastosowanej technologii. W pierwszej kolejności zazwyczaj nakłada się maseczkę, która ma za zadanie przygotować skórę do zabiegu. Kosmetyk bazuje najczęściej na takich składnikach, jak witamina C, retinol, polipeptydy, kwas hialuronowy oraz kolagen, które mają za zadanie nawilżenie i zmiękczenie naskórka oraz oczyszczenie i złuszczenie skóry. Drugi krok to podskórne podanie produktu właściwego za pomocą specjalnej igły. Na koniec aplikuje się maskę regeneracyjną, mającą na celu złagodzenie podrażnień i przyspieszenie procesu gojenia.

Stymulator tkankowy – efekty

Subtelny efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Aby zauważyć efekt pod postacią spłycenia zmarszczek i rozświetlenia skóry, trzeba poczekać około 10 dni, jednak będą się one utrzymywać od 6 do 12 miesięcy. 

Efekty stanowią kwestię mocno indywidualną, zależy to m.in. od rodzaju i predyspozycji skóry. 

Stymulatory tkankowe – przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy wymienić przede wszystkim:
- choroby skórne,
- opryszczkę,
- niewyrównaną cukrzycę,
- bardzo płytkie unaczynienie skóry,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- uczulenie na składniki preparatu,
- okres ciąży i karmienia piersią.

Stymulatory tkankowe Białystok

W Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Przed rozpoczęciem procesu biorewitalizacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, a ponadto ocenia stan jego skóry i proponuje plan oraz optymalną liczbę sesji – tak, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty.

Biorewitalizacja skóry- cena:

Sunekos - Biorewitalizacja

System 200

900zł

System 1200

1200zł

Sunekos Body

1500zł

System 200 + 1200

1900zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward