Medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy

Zabieg już od: 700pln

Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na pogorszenie jej kondycji. Słabsze nawilżenie i zmniejszona produkcja kolagenu sprawia, że skóra traci sprężystość, witalność i blask. Zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym mogą zatrzymać ten proces. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom preparat wypełnia zmarszczki i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przywracając skórze nawilżenie, elastyczność i młodzieńczy wygląd.

Dzięki swoim właściwościom, zastosowany na młodej twarzy, może opóźniać efekty starzenia oraz umożliwia poprawę niedoskonałości - zmianę kształtu nosa, kości policzkowych i powiększenie ust.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego (Białystok)

Kwas hialuronowy to substancja o niezwykłych możliwościach. Preparat jest powszechnie wykorzystywany przez specjalistów od medycyny estetycznej, ponieważ pozwala na bezpieczną i skuteczną poprawę wyglądu i modelowania twarzy bez użycia skalpela.

Pacjenci Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku mogą skorzystać z wielu zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego. Preparat pozwala na uzyskanie naturalnych efektów poprawy wyglądu w zakresie likwidacji zmarszczek, modelowania owalu twarzy, wypełniania ust, doliny łez, zmiany kształtu nosa, kości policzkowych, czy poprawy nawilżenia elastyczności skóry. Uzyskiwane rezultaty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy, wpływając na lepsze samopoczucie pacjenta i poprawę kondycji skóry.Wypełnienie kwasem hialuronowym to zabieg kosmetyczny, który wykonuje się na twarzy w celu niwelacji zmarszczek. Wraz z wiekiem zawartość kolagenu w skórze maleje, co przyczynia się do utraty jej elastyczności. Zabieg kwasem hialuronowym w okolicy czoła, oczu czy ust umożliwia spłycenie pojawiających się z wiekiem bruzd oraz pobudzenie skóry do naturalnych procesów produkcji kolagenu.

Ile kosztuje zabieg z kwasem hialuronowym - cena

Cena zabiegu zależy od obszaru, oczekiwanego efektu, potrzeb skóry, a przede wszystkim objętości i rodzaju zastosowanego preparatu. 1 ml kwasu hialuronowego w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku kosztuje 1000-1200 zł.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to biologicznie aktywna substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Znajduje się w skórze, ścięgnach, chrząstkach, a nawet w ciałku szklistym oka. Substancja pełni szereg ważnych funkcji, przede wszystkim jest niezastąpiona w procesie nawilżenia skóry, jej odżywienia oraz zdolności regeneracji.

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest zdolna do związania nawet do 250 cząsteczek wody
, dlatego substancja stanowi naturalny wypełniacz, uzupełniając przestrzenie między komórkami i sprawiając, że skóra jest jędrna i elastyczna. Dodatkowo substancja stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, co pozwala utrzymać skórę w zdrowiu i młodości przez dłuższy czas.

Wypełnianie ust, policzków, blizn czy bruzd przebiega bardzo podobnie. Takie zabiegi na twarz kwasem hialuronowym przeprowadza się poprzez wprowadzenie pod skórę cienkiej igły, przez którą ze strzykawki podawany jest preparat. Wykwalifikowany specjalista równomiernie, w niewielkich dawkach rozprowadza kwas w miejscu iniekcji.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy działa poprzez wiązanie wody w skórze, co przekłada się na jej nawilżenie i jędrność. Wstrzykiwany pod skórę tworzy małe poduszki wypełnione wodą, które wypełniają zmarszczki i linie oraz dodają objętości tam, gdzie jest to potrzebne. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki i bruzdy są mniej widoczne.

Ponadto kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu nie tylko nawilża i ujędrnia skórę, ale również opóźnia efekty starzenia.

Dla kogo kwas hialuronowy - wskazania

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są szczególnie polecane dla osób, które:
 • zauważyły pojawienie się zmarszczek, zarówno tych powierzchownych, jak i głębokich,
 • zmagają się z problemem bruzd nosowo-wargowych,
 • chcą poprawić kontur twarzy lub modelować owal twarzy,
 • marzą o podkreśleniu lub zwiększeniu objętości kości policzkowych,
 • pragną poprawić wygląd kącików ust, zarówno poprzez likwidację zmarszczek, jak i modelowanie kształtu,
 • chcą zwiększyć objętość lub poprawić kształt ust przez ich wypełnianie,
 • chciałyby poprawić wygląd i kształt nosa,
 • mają suchą i szorstką skórę.
Warto pamiętać, że ostateczna decyzja o przeprowadzeniu zabiegu powinna zostać podjęta po konsultacji z lekarzem specjalistą w zakresie medycyny estetycznej.. 

Kwas hialuronowy na twarz - obszary zastosowania

Kwas hialuronowy jest niezwykle wszechstronnym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej. Wykorzystywany na twarzy przynosi bardzo dobre efekty działania, przede wszystkim wpływa na nawilżenie skóry, poprawia jej sprężystość, koloryt i wygląd ogólny.

Wśród najpopularniejszych zabiegów można wyróżnić:
 • kwas hialuronowy na zmarszczki (usuwanie zmarszczek mimicznych oraz głębokich),
 • modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym (poprawa owalu twarzy, podkreślenie kości policzkowych).
 • kwas hialuronowy do ust (powiększanie ust, modelowanie, np. opadających kącików ust),

Likwidacja zmarszczek i efektów starzenia się skóry

Po 6-12 miesiącach preparat jako substancja naturalna ulega stopniowej biodegradacji i wchłonięciu, dlatego w celu utrzymania efektów zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego warto powtarzać cyklicznie, po upłynięciu tego czasu.

Likwidacja zmarszczek i efektów starzenia się skóry

Po 6-12 miesiącach preparat jako substancja naturalna ulega stopniowej biodegradacji i wchłonięciu, dlatego w celu utrzymania efektów zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego warto powtarzać cyklicznie, po upłynięciu tego czasu.
 • kwas hialuronowy pod oczy - pomaga zredukować cienie i obrzęki pod oczami (dolina łez),
 • kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe - wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym pozwala osiągnąć efekt gładkiej, pogodnej i młodziej wyglądającej twarzy,
 • modelowanie kształtu twarzy kwasem hialuronowym - preparat umożliwia przywrócenie utraconego owalu i konturu twarzy,
 • kwas hialuronowy na usta - wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszania się ust i zanikania czerwieni wargowej. Wypełnianie ust pozwala na przywrócenie im dawnego wyglądu,
 • kości policzkowe - kwas hialuronowy w policzki stosuje się zarówno w przypadku chęci zmiany kształtu, jak i związanego z wiekiem osuwania się poduszek tłuszczowych.

Przebieg i czas zabiegu z kwasem hialuronowym 

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki i zazwyczaj trwa około 30-60 minut.

Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. Następnie na obszar zabiegowy nakłada się krem znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu

.Lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy bezpośrednio pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Dzięki specjalnej technice jest w stanie precyzyjnie kontrolować ilość i miejsce podania kwasu hialuronowego, co pozwala na osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Chociaż rezultaty są zazwyczaj widoczne od razu po zabiegu, na pełny efekt należy poczekać około 2 tygodni.

Jak często trzeba powtarzać zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego? 

W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta efekty działania preparatu utrzymują się zwykle od 9 do 12 miesięcy od zabiegu. Aby uniknąć całkowitego zniknięcia efektu wypełnienia, warto powtórzyć zabieg po 6-12 miesiącach.

Wypełnianie kwasem hialuronowym - przeciwwskazania do wykonania zabiegu 

Chociaż kwas hialuronowy uznawany jest za bezpieczną substancję, nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do zabiegu. Za przeciwwskazania uznaje się:
 • uczulenie na składniki preparatu,
 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niektóre choroby metaboliczne (np. niewyrównana cukrzyca),
 • choroby nowotworowe,,
 • skłonność do występowania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego - powikłania

Wypełnianie kwasem hialuronowym jest bezpieczną procedurą, ale jak w przypadku każdego zabiegu u niektórych pacjentów mogą wystąpić skutki uboczne. Zazwyczaj mają łagodny charakter i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Wśród najczęstszych powikłań po zastosowaniu kwasu hialuronowego wyróżnia się:
 • zaczerwienienie w miejscu podania preparatu,
 • niewielki obrzęk w obrębie pola zabiegowego,
 • uczucie napięcia skóry,
 • swędzenie/pieczenie skóry,
 • reakcje alergiczne,
 • zgrubienia, blizny przerostowe (u osób ze skłonnością do bliznowców, patrz punkt. Kwas hialuronowy - przeciwwskazania)

Kwas hialuronowy w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto skorzystać z oferty dr Stawowskiej?

W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku oferujemy szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Dr Stawowska
, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w medycynie estetycznej, doskonale rozumie, jak różnorodne mogą być potrzeby skóry i oczekiwania pacjentów. Dlatego każdy może liczyć na indywidualne traktowanie, a metody i procedury medyczne dostosowywane przez naszych specjalistów pozwalają uzyskać doskonałe i naturalne efekty zabiegu i pełne zadowolenie pacjenta.

Decydując się na wypełnienie kwasem hialuronowym w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii pod kierownictwem dr Stawowskiej, otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości usług, opartych na najnowszych badaniach i technologiach, a także doświadczeniu i profesjonalizmie naszego zespołu.

Zadzwoń i jeszcze dziś dowiedz się, co możesz zrobić dla siebie i swojej skóry!

FAQ

Odpowiedzi na pytania dotyczące wypełnienia twarzy kwasem hialuronowym.

Gdzie powiększyć usta - kwas hialuronowy (Białystok)?

W Białymstoku jest kilka placówek oferujących wypełnianie kwasem hialuronowym. Jedną z nich jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii pod kierownictwem dr Stawowskiej.

Ile kosztuje zastrzyk z kwasem hialuronowym (wypełnienie kwasem hialuronowym - Białystok)?

Ceny zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego mogą się różnić w zależności od wielu czynników, przede wszystkim rodzaju i ilości preparatu. Ampułka (1 ml) kwasu hialuronowego w Instytucie u dr Stawowskiej kosztuje 1000-1200 zł.

Czy kwas hialuronowy pomoże w likwidacji drobnych zmarszczek?

Tak, kwas hialuronowy skutecznie likwiduje drobne i głębokie zmarszczki.

Jakie są możliwe powikłania po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego?

Niektóre osoby mogą doświadczyć tymczasowych efektów ubocznych, takich jak zaczerwienienie, obrzęk, siniaki czy lekki dyskomfort w miejscu wstrzyknięcia. W rzadkich przypadkach, mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Czy wypełnienie kwasem hialuronowym pomoże zlikwidować lwią zmarszczkę?

Tak, kwas hialuronowy jest stosowany do wypełnienia "lwiej zmarszczki". Często w tym przypadku stosuje się również botoks.

Kwas hialuronowy - cena:

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Croma Saypha - ampułka 1ml

1000zł

NEAUVIA - ampułka 1ml

1000zł

Restylane - ampułka 1ml

1100zł

Teosyal - ampułka 1ml

1100zł

Teosyal - ampułka 1ml

1100zł

Filorga - ampułka 1,2ml

1200zł

Soft lifting tzw. nici hialuronowe (2ml)

2000zł

Neauvia STIMULATE & LIFT – podnieś swoją skórę

3000zł

Cena obejmuje 3 zabiegi, w odstępach 4 tygodniowych.

Filorga Lift Booster

1500zł

Odżywienie i lifting twarzy – NCTF 135HA + Art Filler Lines.

Lifting hybrydowy Restylane

3000zł

Cała twarz, 3 amp. kwasu hialuronowego.

Neauvia Explosion

1500zł

Połączenie Hydro Deluxe i Intense Rheology; zabieg dedykowany delikatnej skórze szyi i dekoltu.

N-lift

5000zł

Połączenie zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Zaffiro, wypełniaczy Neuvia oraz profesjonalnej pielęgnacji kosmeceutykami Neuvia.

Modelowanie, korekta, nawilżanie ust - Kwas hialuronowy

Powiększenie ust (1ml)

1200zł

Nawilżenie ust

1000zł

Hialuronidaza

Rozpuszczenie kwasu hialuronowego

od 850zł

Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward