Medycyna estetyczna

Powiększenie ust - modelowanie, korekcja kształtu

Zabieg już od: 1000pln

W dobie dążenia do doskonałości coraz więcej osób korzysta z medycyny estetycznej, rozumiejąc, że niekiedy wprowadzenie niewielkich poprawek w wyglądzie wpływa na większą pewność siebie i lepsze samopoczucie. Małe usta są częstym powodem kompleksów, a dziś spełnienie marzeń o ich powiększeniu i jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu jest w pełni osiągalne.

Nawet delikatne powiększenie ust pozwala uzyskać wyraźną poprawę proporcji twarzy i zmysłowy wygląd, dlatego korekcja kształtu ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów. Preparat pozwala na modelowanie i powiększanie  ust, ale również zapewnia głębokie nawilżenie i odżywienie, dzięki czemu zyskują intensywny kolor, zdrowy wygląd i blask.

Powiększanie ust w Białymstoku

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jedna z najbardziej popularnych procedur medycyny estetycznej, która polega na odpowiedniej iniekcji wypełniacza w obrębie ust. Preparat wiąże wodę sprawiając, że usta stają się pełniejsze, symetryczne i odpowiednio nawilżone. Dzięki umiejętnemu podaniu kwasu hialuronowego, możliwe jest uzyskanie zadowalających, oczekiwanych przez pacjenta efektów i jednocześnie zachowanie naturalnego wyglądu. Skorzystanie z zabiegów w profesjonalnych gabinetach, takich jak np. Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku, pozwala subtelnie skorygować kształt i wielkość ust, tak aby uzyskać doskonałe rezultaty, podkreślając naturalne piękno

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Cena modelowania ust kwasem hialuronowym zależy od miejsca, rodzaju i ilości preparatu potrzebnego do uzyskania oczekiwanych efektów. 1 ml preparatu do powiększania ust w Instytucie dr Stawowskiej kosztuje od 1000 do 1200 zł.

Korekta ust kwasem hialuronowym

Korekta ust kwasem hialuronowym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a jej głównym założeniem jest modelowanie i/lub powiększanie ust. Dzięki zastosowaniu preparatu możliwe jest niwelowanie asymetrii,  wypełnienie i powiększenie ust oraz zapewnienie im odpowiedniego nawilżenia oraz podniesienie kącików ust.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, wiąże wodę, utrzymując jędrność i elastyczność tkanek. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego pozwala związać ok. 250 cząsteczek wody. Wykorzystanie właściwości preparatu pozwala na modelowanie oraz naturalne powiększanie ust poprzez zwiększanie ich objętości, nawilżenie,  poprawia koloryt i nadaje im młodzieńczy wygląd.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym polega na podaniu odpowiedniego preparatu za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli.  Preparat podawany jest  w zakresie  czerwieni wargowej oraz  konturu. 

Profesjonalne techniki podawania preparatu umożliwiają precyzyjne modelowanie ust zarówno w przypadku korekty asymetrii, jak i podniesienia opadających kącików

Powiększanie ust - wskazania

 • wąskie i/lub małe usta,
 • potrzeba zwiększenia objętości,
 • asymetria ust,
 • zanik czerwieni wargowej,
 • korekta kształtu,
 • poprawa kolorytu,
 • wiotkość I wysuszenie ust,
 • opadające kąciki ust.

Powiększanie ust - efekty zabiegu

Kwas hialuronowy podany w  zakresie czerwieni wargowej zapewnia niemal natychmiastowy efekt działania, chociaż na ostateczne rezultaty trzeba zwykle poczekać około 2 tygodni.

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym:

 • zmysłowe, pełne usta,
 • powiększenie małych, wąskich ust,
 • wyrównana asymetria warg,
 • uniesienie opadających kącików ust,
 • poprawa kolorytu czerwieni wargowej,
 • widoczna poprawa nawilżenia i jędrności,
 • zmniejszenie zmarszczek w tym obszarze.

Ile trwa powiększanie ust kwasem hialuronowym?

W zależności od zastosowanej metody (kwas hialuronowy podaje się liniowo lub poprzez wstrzykiwanie obok siebie malutkich depozytów preparatu) i oczekiwanego rezultatu (powiększanie, modelowanie, czy nawilżanie) zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?

W zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta efekty modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymują się zwykle przez okres 6-9 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust

Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, przed każdym zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski, który pozwala na wykrycie ewentualnych przeciwwskazań  i omówienie przebiegu procedury.

Pacjent na 3 dni przed zabiegiem modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego nie powinien przyjmować aspiryny, NLPZ oraz leków przeciwzakrzepowych. Zalecane jest również powstrzymywanie się od picia alkoholu i palenia papierosów.

Zalecenia po powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Pacjenci po powiększaniu/modelowaniu ust kwasem hialuronowym powinni ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Zazwyczaj przez ok. 7-14 dni od wykonania zabiegu niewskazane jest:

 • korzystanie z sauny, solarium, kriokomory (wahania temperatur),
 • chodzenie na basen,
 • palenie papierosów,
 • picie gorących napojów,
 • częste dotykanie i uciskanie (a nawet delikatny masaż ust),
 • nadwyrężanie mięśni wokół ust (zalecane jest unikanie nadmiernej ekspresji mimicznej, szczególnie robienia "dzióbków"),
 • używanie ciężkich szminek.

Zaleca się natomiast dbanie o higienę, nawilżenie ust i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Powiększanie ust - przeciwwskazania

Chociaż kwas hialuronowy pozwala uzyskać symetryczne i pełne usta dzięki małoinwazyjnemu i bezpiecznemu zabiegowi, nie każdy pacjent może z niego skorzystać. Za przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust uznaje się:

 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • stany zapalne skóry w okolicy ust (np. opryszczka wargowa),
 • chorobę nowotworową,
 • cukrzycę,
 • ciążę i karmienie piersią,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Powiększanie ust - skutki uboczne

W przypadku braku przeciwwskazań do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niewielkie. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym może spowodować lekki obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie. Objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto skorzystać z oferty dr Stawowskiej?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym stało się jednym z najbardziej pożądanych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Wybór odpowiedniego specjalisty oraz miejsca wykonania zabiegu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia oczekiwanych, naturalnych efektów i uniknięcia potencjalnych powikłań. Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii dr Stawowskja gwarantuje wysoki standard usług, wynikający z bogatego doświadczenia personelu, stałego dokształcania się w zakresie innowacyjnych technik  oraz wykorzystywania wyłącznie certyfikowanych preparatów.

Specjaliści z Instytutu
zapewniają indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań każdego  pacjenta  zapewniając  im komfort i bezpieczeństwo, dlatego korzystając z oferty dr Stawowskiej możesz mieć pewność, że zaproponowane zabiegi i preparaty będą dopasowane właśnie do Ciebie i Twojej skóry.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub poznać efekty zabiegu powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego, zachęcamy do konsultacji lekarskiej.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu medycyny estetycznej dotyczące powiększania ust kwasem hialuronowym.

Czy powiększanie ust boli?

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego może powodować dyskomfort u niektórych pacjentów, dlatego przed wykonaniem zabiegu można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu, a w niektórych przypadkach również znieczulenie stomatologiczne.

Czy wszyscy mogą skorzystać z zabiegu - powiększanie ust u mężczyzn

Tak, zabieg modelowania i powiększanie ust jest dostępne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Warunkiem wykonania zabiegu jest brak przeciwwskazań.

Jakie skutki uboczne może wywołać powiększanie ust - powikłania

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym w profesjonalnej klinice, takiej jak np. Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku, wiąże się z bardzo małym ryzykiem wystąpienia powikłań. Wśród najczęstszych skutków ubocznych zabiegu wymienia się przede wszystkim: obrzęk, zaczerwienienie wokół ust oraz możliwość wystąpienia zasinień lub niewielkich krwiaków.

Czy wykonuje się powiększanie bardzo małych ust?

Tak. Za pomocą kwasu hialuronowego możliwe jest powiększanie wąskich ust oraz powiększanie małych ust. Zabieg wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego podejścia, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o naturalny efekt końcowy.

Na czym polega powiększanie ust na płasko?

To odpowiednia technika powiększania ust . Kwas hialuronowy wstrzykuje za pomocą igły prostopadle w czerwień wargową. Założeniem jest wymodelowanie ust i podkreślenie łuku kupidyna, ale bez zaburzenia proporcji pomiędzy górną, a dolną wargą.

Na czym polega powiększanie ust na płasko?

Wiele klinik medycyny estetycznej oferuje zabiegi powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego. Jedną z nich jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku pod kierownictwem dr Elżbiety Stawowskiej.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększenia ust?

Rezultaty po zabiegu utrzymują się zwykle 6-9 miesięcy, ale wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta, rodzaju i objętości podanego preparatu.

Czego nie wolno robić po powiększaniu ust?

Po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym nie zaleca się: korzystania z sauny, basenu, solarium i kriokomory, nakładania ciężkich szminek, dotykania i uciskania warg. Nie powinno się również pić gorących napojów, palić papierosów, spożywać alkoholu oraz ostrych, drażniących potraw.

Ile kosztuje powiększanie ust (cena) - modelowanie ust (Białystok)?

Cena zabiegu zależy od miejsca, rodzaju i objętości zastosowanego preparatu. 1 ml kwasu hialuronowego w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku kosztuje od 1000 do 1200 zł.

Powiększanie ust - cena:

Modelowanie, korekta, nawilżanie ust - Kwas hialuronowy

Powiększenie ust (1ml)

1200zł

Nawilżenie ust

1000zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward