Medycyna estetyczna

Powiększenie ust - modelowanie, korekcja kształtu

Zabieg już od: 1000pln

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym - czy to bezpieczne?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, który odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie. Wraz z włóknami kolagenu i elastyny decydują o tym, jak bardzo jest ona sprężysta, elastyczna i gładka. Z tego powodu wypełnienie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który przynosi widoczne efekty, a przy tym jest bezpieczny.

Czym jest modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg pozwalający na korektę kształtu ust u osób, które z różnych powodów nie są zadowolone z ich aktualnego kształtu i rozmiaru. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej zabieg jest bardzo krótki - trwa tylko około 30 minut, a efekt jest widoczny tuż po nim i utrzymuje się przez wiele miesięcy.

Modelowanie ust a powiększanie - jaka jest różnica?

Modelowanie ust kwasem to korekta kształtu ust, ich konturu czy pojawiających się w ich obrębie asymetrii. Powiększanie ust jest zaś działaniem dążącym do zwiększenia ich objętości, wielkości.

Powiększanie i modelowanie ust Białystok: wskazania do zabiegu

Korekcja ust kwasem hialuronowym zapewnia wiele możliwości, dlatego też może być ona wykonywana z różnych powodów. Najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest aspekt kosmetyczny, np. korekta asymetrii ust między górną czy dolną wargą bądź między prawą a lewą stroną ust. Często wykonywane jest również powiększanie małych ust czy wąskich kwasem hialuronowym, co umożliwia uzyskanie ich pełnych kształtów, a tym samym poprawienie całej symetryczności twarzy.

Odświeżenie ust kwasem hialuronowym jest zalecane osobom zmagającym się z utratą ich sprężystości i jędrności. Zabieg ten pozwala zniwelować oznaki starzenia się pod postacią pojawiających się w okolicy ust zmarszczek. Takie odświeżanie ust umożliwia usunięcie m.in. zmarszczki palacza i uzyskanie świeżego, odmłodzonego wyglądu.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym poleca się również osobom borykającym się z problemem zanikającego kolorytu. 

Zabieg powiększania ust w Białymstoku. Jak wygląda taka korekta ust?

Zabieg powiększania ust rozpoczyna się od aplikacji miejscowego znieczulenia. Następnie specjalista przy pomocy jednorazowej ampułko-strzykawki zakończonej igłą wprowadza kwas hialuronowy pod skórę warg i go delikatnie rozmasowuje, by uzyskać zakładany efekt. Procedura ta wymaga precyzji i trwa dość krótko.

Powiększanie ust - efekty

Każdy zabieg modelowania ust dopasowany jest do indywidualnych potrzeb, a także preferencji pacjentki, dlatego też może przynieść inne efekty końcowe. Zawsze jednak usta stają się pełniejsze, wydatniejsze i jędrniejsze, a także nabierają koloru. Po zabiegu kwasem hialuronowym usta zyskują także młody, estetyczny wygląd.

Korekta kształtu ust - jak często wykonywać zabieg?

Estetyczny efekt powiększania ust zazwyczaj utrzymuje się ok. 6-12 miesięcy. Jego widoczne rezultaty uzależnia się przede wszystkim od rodzaju skóry, trybu życia pacjentki, a także od korzystania z kąpieli słonecznych i solarium. 

Wszystkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego warto powtarzać cyklicznie. Preparat ten bowiem jako substancja naturalna ulega stopniowej biodegradacji i wchłonięciu, co skutkuje całkowitym zniwelowaniem osiągniętych poprzez zabieg efektów.

Powiększanie ust - zalecenia po zabiegu

Poprawa kształtu ust czy ich objętości pozwoli na uzyskanie świetnych efektów tylko wtedy, gdy będą przestrzegane zalecenia po zabiegu. Nie należy palić papierosów i pić alkoholu, uprawiać aktywności sportowej i korzystać z saun czy basenów przez co najmniej dobę. Zakazane jest także spożywanie gorących lub pikantnych posiłków, jak również stosowanie maści, balsamów bądź pomadek na usta przez pierwsze 24 godziny.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym: gojenie i skutki uboczne

Czas gojenia się warg po zabiegu zależy od wielu czynników, w tym indywidualnych potrzeb danego organizmu. Najczęściej trwa on ok. 7-14 dni.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk warg, zaczerwienienie, niekiedy zasinienie lub krwiak w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. W celu przyspieszenia regeneracji ust należy unikać spożywania ostrych i gorących potraw, palenia papierosów oraz picia alkoholu.

Wskazania do zabiegu korekcji ust:

- poprawa wyglądu ust i ich okolic;
- korekta asymetrii ust;
- rewitalizacja i poprawa kolorytu ust;
- profilaktyka starzenia;
- wąskie usta z opadającymi kącikami;
- niwelowanie zmarszczek w okolicach ust.

Powiększanie ust: przeciwwskazania:

- ciąża;
- laktacja;
- nowotwór;
- infekcje skórne w okolicach ust;
- opryszczka;
- choroby układu immunologicznego;
- stosowanie leków przeciwzapalnych i preparatów kwasu salicylowego na około 3 dni przed zabiegiem.

Powiększanie ust - cena:

Modelowanie, korekta, nawilżanie ust - Kwas hialuronowy

Croma Saypha Filler 1 ml

1100zł

Fillmed Art Filler Lips 1 ml

1100zł

Restylane – ampułka 1 ml

1100zł

NEAUVIA – ampułka 1 ml

1000zł

STYLAGE – ampułka 1 ml

1200zł

Nici liftingujące

Aptos Exellence Visage (10 szt.)

4500zł

Aptos Exellence Visage Soft (10 szt.)

3500zł

Aptos Nano Vitis (pod oczy)

1200zł

Aptos Nano Vitis (podbródek)

1800zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Aleksander Stawowski

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward