Modelowanie ciała

Termolifting

Zabieg już od: 400pln

W pewnym wieku upływający czas pozostawia na naszych twarzach i ciałach coraz więcej śladów. Z dnia na dzień drobne zmarszczki stają się coraz głębsze, a skóra traci swoją elastyczność, jędrność i dawny blask. Te zjawiska są naturalnym skutkiem procesu starzenia się, wpływów środowiskowych oraz czynników genetycznych. Chociaż wiemy, że nie możemy zatrzymać czasu, pragniemy zachować młodzieńczy wygląd jak najdłużej.

Współczesna medycyna estetyczna
zna sposoby na efektywną walkę z oznakami starzenia. Jedną z dostępnych nieinwazyjnych metod odmładzania skóry jest termolifting, który umożliwia modelowanie ciała i wygładzanie twarzy. Odpowiednie wykorzystanie energii cieplnej wpływa na stymulację produkcji kolagenu i w naturalny sposób przywraca skórze jej dawną jędrność i elastyczność.

Termolifting w Białymstoku

Termolifting to jeden z zabiegów, przywracających skórze młody wygląd, przeprowadzanych w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku. Ten bezinwazyjny zabieg jest połączeniem trzech różnorodnych procedur: stymulacji ciepłem, peelingu wodnego i koktajlu składników odżywczych. Termolifting można przeprowadzić na różnych partiach twarzy i ciała. Dzięki niemu możliwa jest redukcja oznak starzenia, wygładzenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy i napięcia skóry.

Ile kosztuje zabieg termoliftingu - cena

Cena termoliftingu zależy od wielkości obszaru, na którym ma zostać przeprowadzony zabieg oraz od ilości powtórzeń. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem na naszej stronie internetowej.

Co to jest termolifting?

Termolifting to bezinwazyjny zabieg pozwalający na poprawę nawilżenia, jędrności oraz struktury skóry bez konieczności użycia skalpela. Korzyści wynikające z zabiegu wynikają z połączenia działania energii cieplnej, peelingu wodnego oraz zastosowania składników odżywczych, dobranych odpowiednio do potrzeb skóry pacjenta.

Ciepło
dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu następuje obkurczenie włókien kolagenowych oraz stymulacja fibroblastów wpływających na powstawanie nowych włókien. To nie tylko powstrzymuje proces starzenia, ale również zapewnia odmłodzenie skóry. Peeling wodny opiera się na połączeniu działania powietrza i wody, co zapewnia oczyszczenie, dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry w trakcie zabiegu.

Na czym polega termolifting?

Termolifting to metoda nieinwazyjnego liftingu skóry oparta na wykorzystaniu energii cieplnej uzyskiwanej dzięki działaniu światła podczerwonego. Proces polega na podgrzewaniu głębszych warstw skóry, dzięki czemu rozciągnięte włókna kolagenowe kurczą się, a dodatkowo tworzą się nowe. Następuje poprawa napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie wyglądu.

Podczas zabiegu termoliftingu wykonywany jest również peeling wodny, który dzięki połączeniu działania wody i powietrza, umożliwia głębokie oczyszczenie skóry oraz lepsze działanie substancji odżywczych, które specjalista dobiera do potrzeb skóry pacjenta.

Termolifting to tzw. zabieg bankietowy, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji, a dodatkowo, bezpośrednio po zabiegu, zauważalna jest poprawa wyglądu i kondycji skóry.

Termolifting - wskazania 

Zabieg termoliftingu zalecany jest w przypadku zauważenia oznak starzenia, takich jak:

 • utrata owalu twarzy,
 • utrata elastyczności i jędrności skóry twarzy i ciała,
 • pierwsze zmarszczki,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • ciężkie powieki,
 • opadające policzki,
 • szara i matowa skóra.

Termolifting można przeprowadzić na dowolnej partii ciała, z wyłączeniem okolic błon śluzowych.

Zalecenia przed termoliftingiem - przygotowanie do zabiegu

Do wykonania zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Termolifting można przeprowadzić niezależnie od opalenizny czy fototypu skóry.

Termolifting - efekty

Światło podczerwone i peeling wodny zapewniają widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Następuje wyraźna poprawa napięcia i odmłodzenia skóry. Dodatkowo podniesienie temperatury w skórze właściwej wpływa na stymulację fibroblastów, co sprawia że tworzą się nowe włókna kolagenowe, a pacjent z dnia na dzień może cieszyć się coraz gładszą skórą. Stopniowa poprawa wyglądu następuje w ciągu kilku tygodni, a nawet miesięcy. Najkorzystniejsze efekty uzyskuje się dzięki przeprowadzeniu kilku zabiegów w miesięcznych odstępach.

Widoczne rezultaty:

 • doskonałe oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie skóry,
 • poprawa jędrności i elastyczności (termolifting brzucha!),
 • gładka skóra,
 • wymodelowanie ciała,
 • spłycenie bruzd i wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa owalu twarzy.

Ile trwa zabieg termoliftingu?

Czas trwania zabiegu termoliftingu zależy od wielkości obszaru ciała, na którym jest wykonywany. Zwykle trwa od 15 do 60 minut.

Zalecenia po termoliftingu

Osoby poddane zabiegowi mogą bez przeszkód prowadzić swoją codzienną aktywność. Okres rekonwalescencji wymaga jedynie używania kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz produktów kosmetycznych o działaniu łagodzącym. 

Przeciwwskazania do termoliftingu

Chociaż termolifting uznawany jest za całkowicie bezpieczny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Wśród nich wyróżnia się:

 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • poważne choroby przewlekłe (takie jak np. choroba nowotworowa),
 • otwarte rany i infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
 • przeprowadzone niedawno zabiegi przy wykorzystaniu botoksu lub kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania do termoliftingu

Termolifting uznawany jest za bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, a ryzyko powikłań jest niewielkie. U niewielkiego odsetka pacjentów może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu 24 godzin.

Termolifting w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto wykonać zabieg u dr Stawowskiej?

Instytut dr Stawowskiej w Białymstoku oferuje wiele nowoczesnych zabiegów zapewniających poprawę wyglądu skóry. Jednym z nich jest termolifting, czyli bezpieczne podgrzanie głębszych warstw skóry w połączeniu z peelingiem wodnym przy wykorzystaniu koktajli odżywczych. W wyniku zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów, obkurczenia starych i wytwarzania nowych włókien kolagenowych, co wpływa na znaczną poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii tworzy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą jak zadbać o skórę pacjentów. Wszyscy lekarze dopasowują metody działania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów, zapewniając wysoką jakość usług, komfort i bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu termoliftingu lub przekonać się na własnej skórze, jakie efekty zapewnia, zachęcamy do kontaktu z naszym Instytutem.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące termoliftingu..

Termolifting - co to jest?

Termolifting to metoda nieinwazyjnego liftingu skóry opierająca się na wykorzystaniu energii cieplnej. Bezpieczne podgrzanie głębszych warstw skóry prowadzi do obkurczenia rozciągniętych włókien kolagenowych i stymuluje produkcję nowych. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki są wygładzone.

Czy termolifting działa?

Tak. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu poprawia jędrność i elastyczność skóry, redukując widoczność zmarszczek.

Gdzie mogę zrobić termolifting (Białystok)?

Jest kilka klinik w Białymstoku, które oferują wykonanie termoliftingu. Jednym z miejsc jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii dr Stawowskiej.

Czy termolifting jest bezpieczny?

Tak, termolifting jest uważany za bezpieczny zabieg, o ile jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę w renomowanej klinice.

Termolifting - ile zabiegów trzeba wykonać, żeby zobaczyć efekt?

Efekty termoliftingu są często widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednakże dla uzyskania optymalnych rezultatów i długotrwałego efektu często zalecane są serie zabiegów, np. 3-5 sesji w odstępach kilku tygodni.

Czy termolifting powiek umożliwia ich podniesienie i powiększenie oczu?

W przypadku istnienia potrzeby uniesienia powiek zaleca się wykonanie zabiegu blefaroplastyki.

Termolifting - cena:

Termolifting - Zabieg złuszczania naskórka

Twarz

800-900zł

Podbródek

400zł

Szyja

600zł

Dekolt

700zł

Dłonie

400zł

Brzuch

1000zł

Kolana

500-600zł

Twarz + podbródek

1000zł

Twarz + szyja + podbródek

1400zł

Twarz + szyja + podbródek + dekolt

1800zł

Podbródek + szyja

900zł

Czas trwania zabiegu termoliftingu zależy od wielkości obszaru ciała, na którym jest wykonywany. Zwykle trwa od 15 do 60 minut. 

Zabieg wykonuje:

Beata Szymusiuk

Dyplomowana Kosmetyczka

Więcej informacji
search
Zabieg wykonuje:

Kinga Jarocka

Dyplomowana pielęgniarka

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward