2024-06-19

Plastyka powiek przed i po - zobacz efekty

Zobacz, jakie rezultaty daje plastyka powiek! Porównaj efekty przed i po zabiegu!

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wyglądu oczu, odmłodzenie całej twarzy i nadanie jej wypoczętego, pogodniejszego wyrazu. Procedura pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych, a tym samym na pozbycie się problemu opadających powiek, czy worków pod oczami, oraz zmęczonego, smutnego wyglądu. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, można przeprowadzić korektę powiek górnych, dolnych, lub obu jednocześnie. Chociaż efekty widoczne są od razu po zabiegu, na ostateczne i satysfakcjonujące rezultaty trzeba poczekać zwykle kilkanaście tygodni, umożliwiających regenerację tkanek. Zobacz, jakie rezultaty daje plastyka powiek! Porównaj efekty przed i po zabiegu!

Jak działa plastyka powiek?

Plastyka powiek to procedura chirurgiczna polegająca na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej, a czasami również mięśni, które w pewnym stopniu odpowiadają za stan powiek i ich opadanie.

Głównym celem zabiegu jest poprawa estetyki oraz funkcjonalności powiek. W przypadku powiek górnych nadmiar skóry oraz jej wiotkość mogą wpływać na zmęczony wygląd twarzy oraz ograniczać pole widzenia. Głównym problemem dotyczącym powiek dolnych są natomiast cienie i worki pod oczami, wyraźnie zaznaczona dolina łez, wiotka skóra i widoczne zmarszczki.

Dzięki plastyce powiek możliwe jest usunięcie nadmiaru skóry i zredukowanie przepuklin tłuszczowych. Zabieg niweluje problem opadających powiek górnych i pogorszenia widzenia, a także pozwala na pozbycie się worków pod oczami, oraz uzyskanie gładszej i bardziej napiętej skóry oraz odmłodzonego wyglądu.

Plastykę powiek górnych przeprowadza się poprzez nacięcie w naturalnym zagięciu powieki, dzięki temu blizna jest praktycznie niewidoczna). Natomiast przy plastyce powiek dolnych możliwe jest skorzystanie z jednej z dwóch metod zabiegowych - przezspojówkowej plastyki powiek (cięcie od wewnętrznej strony powieki), w trakcie której usuwa się tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, lub przezskórnej plastyki powiek (cięcie poniżej linii rzęs), kiedy możliwe jest usunięcie przepuklin tłuszczowych, nadmiaru skóry i jej wygładzenie w okolicy oczu. Oba zabiegi można przeprowadzić zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i znieczuleniu miejscowym. Proces gojenia trwa zazwyczaj kilka tygodni, a pełne efekty widoczne są po kilku miesiącach.

Plastyka powiek przed i po - zobacz zdjęcia

Plastyka powiek przed i po
Plastyka powiek przed i po
Plastyka powiek przed i po

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg plastyki powiek przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem opadających powiek, nadmiaru skóry, jej wiotkością, a także workami pod oczami związanymi z obecnością przepuklin tłuszczowych.

Plastyką powiek górnych i/lub dolnych są zainteresowania najczęściej pacjenci w średnim wieku, których skóra utraciła jędrność i elastyczność, co jej wiotczenie, marszczenie i opadanie oraz nadaje twarzy zmęczonego wyglądu (wskazania estetyczne). W niektórych przypadkach na zabieg plastyki powiek dolnych decydują się również młodsi pacjenci np. z asymetrią powiek lub z widocznymi workami pod oczami (mogą wynikać z predyspozycji genetycznych).

Zabieg polecany jest również osobom, u których opadające powieki powodują ograniczenie pola widzenia (wskazanie medyczne).

Ważne jest, aby pacjent przed zabiegiem skonsultował się z doświadczonym specjalistą, przeszedł badania laboratoryjne, był w dobrym stanie zdrowia ogólnego, przestrzegał zaleceń lekarza oraz miał realistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu.

Opadająca powieka - przed i po zabiegu

Opadająca powieka to problem, który może wpływać nie tylko na estetykę twarzy, ale również na funkcjonowanie oka. Przed zabiegiem pacjenci często zgłaszają trudności z widzeniem, uczucie ciężkości na powiekach oraz zmęczenie oczu. Po zabiegu plastyki powiek górnych zauważalna jest znaczna poprawa w wyglądzie oczu, wyrazie twarzy, a często także poprawa widzenia.

Powieki są podniesione, co otwiera oko, zaznacza ich kontur oraz sprawia, że twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Proces gojenia trwa kilka tygodni, jednak już od razu po zabiegu można zauważyć pierwsze efekty.

Worki pod oczami - przed i po zabiegu

Worki pod oczami to problem estetyczny, który jest spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej, a często również utratą elastyczności skóry. Przed zabiegiem twarz pacjentów sprawia wrażenie smutnej i zmęczonej. W zależności od metody zabiegowej, po plastyce powiek dolnych skóra pod oczami staje się gładsza i bardziej napięta i/lub przestają być widoczne worki pod oczami. Dzięki temu twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie.

Jakie efekty zapewnia zabieg plastyki powiek górnych i dolnych?

Plastyka powiek górnych i dolnych przeprowadzana jest ze wskazań medycznych oraz estetycznych. Dlatego może przynosić zarówno efekty w zakresie poprawy wyglądu, jak i funkcjonalności. Przede wszystkim zabieg usuwa nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe, co sprawia, że powieki wyglądają na bardziej jędrne i napięte. Zredukowanie problemu opadającej powieki sprawia, że oko wydaje się większe, a cała twarz odświeżona i rozpromieniona. Plastyka powiek górnych poprawia również pole widzenia u osób, u których opadające powieki powodowały jego ograniczenie. Dodatkowo korekta powiek może zmniejszyć uczucie ciężkości i zmęczenia oczu, co pozytywnie wpływa na komfort codziennego funkcjonowania. Natomiast u pacjentów po plastyce powiek dolnych wyraźnie zmniejsza się widoczność worków pod oczami, a w przypadku przezskórnego zabiegu skóra zostaje również wygładzona, dzięki temu pacjenci zyskują młodszy i bardziej wypoczęty wygląd.

Efekty plastyki powiek są długotrwałe, dlatego pacjenci mogą cieszyć się odmłodzonym wyglądem przez wiele lat.

Jak wyglądają oczy po plastyce powiek?

Bezpośrednio po zabiegu plastyki powiek pacjenci mogą spodziewać się pewnych nieprzyjemnych objawów niepożądanych, takich jak dyskomfort, obrzęk, zaczerwienienia, czy zasinienia, które są naturalną reakcją organizmu na interwencję chirurgiczną. Objawy ustępują samoistnie, zwykle w ciągu kilku tygodni po zabiegu. W miarę upływu czasu powieki zaczynają wyglądać coraz lepiej, a ślady po nacięciach stają się praktycznie niewidoczne.

Oczy po plastyce powiek wydają się bardziej otwarte, a spojrzenie – odświeżone i młodsze. Pacjenci często zauważają, że ich twarz wygląda na mniej zmęczoną i bardziej promienną, co wpływa na poprawę samopoczucia i pewności siebie.

Plastyka powiek górnych przed i po

Przed zabiegiem plastyki powiek górnych pacjenci często skarżą się na problem opadających powiek, które mogą nie tylko wpływać na estetykę twarzy, ale również ograniczać pole widzenia. Opadające powieki zwykle dodają lat i przyczyniają się do nadawania twarzy zmęczonego, smutnego lub niezdrowego wyglądu.

Po zabiegu plastyki powiek górnych powieki są wyraźnie uniesione i gładsze, co sprawia, że oczy wydają się większe i bardziej otwarte. Twarz ma radośniejszy wyraz i wydaje się wypoczęta.

Plastyka powiek dolnych przed i po

Głównym problemem pacjentów przed plastyką powiek dolnych są worki pod oczami, cienie, widoczna dolina łez, nadmiar wiotkiej skóry i zmarszczki. Objawy związane są zwykle z obecnością przepuklin tłuszczowych i przebiegiem procesów starzeniowych, m.in. utratą elastyczności skóry, które nadają oczom i twarzy smutny, zmęczony i postarzały wygląd.

Po zabiegu plastyki powiek dolnych skóra pod oczami staje się gładsza i bardziej napięta. Dzięki usunięciu przepuklin tłuszczowych, oraz nadmiaru skóry, worki pod oczami znikają, a twarz wygląda na bardziej wypoczętą i młodszą.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wyglądu oczu przed i po plastyce powiek.

Jak zmieniają się oczy po zabiegu plastyki powiek górnych - blefaroplastyka przed i po?

Po zabiegu korekty powiek górnych oczy wyglądają na bardziej otwarte, a spojrzenie staje się młodsze i bardziej wypoczęte. Zabieg usuwa nadmiar skóry, a w niektórych przypadkach również poduszeczki tłuszczowe i fragmenty mięśnia, co redukuje problem opadających powiek.

Czy po plastyce powiek górnych widać blizny?

Blizny po plastyce powiek górnych są praktycznie niewidoczne, ponieważ cięcia są umieszczane w naturalnych załamaniach powiek. Dodatkowo w wielu klinikach możliwe jest poddanie się zabiegowi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 niwelującego widoczność blizn.

Czy przy opadającej powiece lepsze rezultaty da lifting brwi, czy plastyka powiek - efekty?

W przypadku opadających powiek lepsze rezultaty zwykle daje plastyka powiek górnych, która bezpośrednio usuwa nadmiar skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej. Lifting brwi może nieco unieść powieki, ale wpływa przede wszystkim na poprawę położenia brwi. Natomiast doskonałe efekty przynosi połączenie obu procedur.

Czy powieki górne można skrócić, żeby nie opadały?

Podczas zabiegu plastyki powiek górnych usuwa się nadmiar wiotkiej skóry, poduszeczki tłuszczowe i fragmenty mięśnia dźwigacza powieki, dzięki temu powieki przestają opadać.

Czy przy plastyce powiek dolnych usuwa się worki pod oczami?

Tak, w trakcie zabiegu plastyki powiek dolnych u pacjentów z workami pod oczami można usunąć przepukliny tłuszczowe, odpowiedzialne za ich obecność.

Jakie są efekty plastyki powiek dolnych - przed i po?

Przed zabiegiem pacjenci często mają widoczne worki pod oczami, luźną skórę i zmarszczki. Po zabiegu skóra jest bardziej napięta i gładka, a worki pod oczami przestają być widoczne. Twarz wygląda na młodszą, pogodniejszą i bardziej wypoczętą.

Jak długo po plastyce powiek oko może być obrzęknięte - proces gojenia?

Obrzęk po plastyce powiek może utrzymywać się przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Zazwyczaj największy obrzęk pojawia się w krótkim czasie po zabiegu (pierwsze dni) i stopniowo maleje w kolejnych dniach.

Gdzie wykonuje się cięcie przy operacji powiek dolnych?

Plastyke powiek dolnych można przeprowadzić metodą przezspojówkową, przez nacięcie wewnątrz powieki (pozwala na usunięcie przepuklin tłuszczowych), lub metodą przezskórną, przez nacięcie tuż poniżej linii rzęs (umożliwia usunięcie przepuklin tłuszczowych, usunięcie nadmiaru skóry, wygładzenie okolicy oczu). W obu przypadkach blizny są praktycznie niewidoczne.

Czy plastykę powiek górnych można łączyć z plastyką powiek dolnych - efekty?

Tak, plastyka powiek górnych i dolnych może być przeprowadzona w czasie jednego zabiegu. Taka kombinacja zabiegów przynosi kompleksową poprawę wyglądu oczu i twarzy. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.