2024-02-17

Powiększanie ust metodą na płasko – na czym polega?

Na czym polega powiększanie ust metodą na płasko i jakie są główne zalety zabiegu?

Powiększanie ust metodą na płasko to popularny zabieg medycyny estetycznej przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Procedura pozwala na uzyskanie zmysłowych ust poprzez zwiększenie powierzchni czerwieni wargowej. Zabieg nie wpływa na zwiększenie objętości warg, dlatego efekty wyglądają bardzo naturalnie. Na czym polega powiększanie ust metodą na płasko i jakie są główne zalety zabiegu?

Czym jest powiększanie ust na płasko?

Modelowanie ust "na płasko" cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród klientek, jak i specjalistów z branży medycyny estetycznej. Zabieg wykonuje się za pomocą kwasu hialuronowego. Dzięki odpowiedniej technice iniekcji powiększone wargi wyglądają bardzo naturalnie. Efekt powiększenia uzyskuje się poprzez rozciągnięcie powierzchni czerwieni wargowej, a nie zwiększania objętości ust (stąd nazwa "na płasko"). Wyeliminowanie nadmiernego wypełnienia warg zapobiega efektowi "kaczego dzióbka", który jest częstą obawą pacjentek decydujących się na zabieg powiększania ust.

powiększanie ust metodą na płasko

Na czym polega zabieg powiększenia ust na płasko?

Zabieg powiększania ust na płasko, wykorzystujący kwas hialuronowy, rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu oceny stanu zdrowia, wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, oraz zapoznania się z dokładnymi oczekiwaniami i potrzebami.

Sama  procedura rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego, najczęściej w postaci kremu. Następnie za pomocą cienkiej igły dokonywane są precyzyjne iniekcje niewielkich ilości kwasu hialuronowego na granicy czerwieni wargowej. Charakterystyczną cechą zabiegu jest dokonywanie wkłuć prostopadle do czerwieni wargowej (w przeciwieństwie do równoległych, stosowanych w klasycznych metodach powiększania ust).

Procedura zapewnia naturalny efekt powiększenia ust, a w razie potrzeby również zmianę proporcji między wargami oraz delikatne podniesienie kącików ust. Ponadto technika powiększania ust na płasko, jak każdy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, wpływa również na poprawę nawilżenia ust, wzmacnia intensywność koloru czerwieni wargowej oraz wygładza zmarszczki wokół ust.

Do jakiego typu urody pasują usta robione na płasko?

Wielu pacjentów ma konkretne oczekiwania związane z wyglądem ust po zabiegu ich modelowania. Rolą specjalisty jest nie tylko pomoc w doborze odpowiedniej metody, ale również doradzenie, jaka zmiana wielkości ust będzie najbardziej korzystna dla danej osoby, biorąc pod uwagę typ urody oraz proporcje twarzy. Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj powiększenia ust będzie odpowiedni dla wszystkich pacjentek. Znacząco uwypuklone, pełne wargi mogą nie harmonizować z subtelnymi, delikatnymi rysami twarzy. Zaletą powiększania ust na płasko jest uzyskanie naturalnych efektów, które można dostosować do wszystkich typów urody.

Dla kogo jest polecana metoda powiększania ust na płasko?

Modelowanie ust na płasko jest metodą powiększania warg, która zapewnia duże możliwości, a jednocześnie pozwala uzyskać naturalne efekty. Dlatego jest szczególnie polecana dla osób, które:

 • chcą delikatnie podkreślić kształt ust bez znacznego zwiększania ich objętości,
 • marzą o precyzyjnym wymodelowaniu górnej wargi, bez jej nadmiernego uwypuklenia,
 • mają wąskie usta,
 • chcą poprawić proporcje między górną a dolną wargą,
 • mają asymetrię ust i chciałyby wyrównać kształt i kontury,
 • chcą zauważalnie powiększyć usta, ale uniknąć efektu "kaczego dzióbka",
 • mają zmarszczki wokół ust,
 • mają blade i/lub słabo nawilżone, suche usta.

Czy każdy może powiększyć usta - metoda na płasko?

Modelowanie ust na płasko za pomocą kwasu hialuronowego jest uznawane za bezpieczny zabieg dla większości osób. Jednak, jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, istnieją pewne ograniczenia i przeciwwskazania do powiększania ust metodą na płasko. Można wśród nich wyróżnić:

 • nadwrażliwość lub uczulenie na składniki preparatu,
 • ciążę oraz okres karmienia piersią,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • niewyrównaną cukrzycę,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • aktywne zakażenia w miejscu przewidywanego zabiegu,
 • chorobę nowotworową,
 • ogólne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • przyjmowanie leków powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych, czy antybiotyków.

Powiększanie ust na płasko - o czym warto pamiętać po zabiegu?

Po przeprowadzeniu zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym pacjenci mogą doświadczyć krótkotrwałych skutków ubocznych, takich jak obrzęk i zaczerwienienie w obrębie ust. Zdarza się też, że w miejscach nakłuć pojawiają się drobne siniaki bądź krwiaki. W związku z tym, zaleca się wyjątkową delikatność w pielęgnacji oraz ścisłe przestrzeganie instrukcji lekarskich.

Kluczowym elementem w zakresie pielęgnacji ust po zabiegu jest dbanie o higienę. W okresie bezpośrednio po zabiegu zaleca się unikania dotykania ust rękami, całowania, korzystania z basenu, czy jacuzzi. Wskazane jest również ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej, unikanie spożywania gorących posiłków, a także tych o zwiększonej zawartości soli i ostrych przypraw.

Należy zadbać natomiast o regularne nawilżanie warg i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Usta zrobione na płasko - czas trwania efektu powiększenia?

Czas utrzymywania się efektów powiększenia ust kwasem hialuronowym zależy od kilku czynników, takich jak m.in. indywidualna szybkość degradacji cząsteczki kwasu hialuronowego w organizmie, ilość i rodzaj preparatu, styl życia i pielęgnacja warg. Przyjmuje się się, że efekty widoczne są zwykle przez 6-12 miesięcy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty i przedłużyć efekt zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących postępowania po powiększaniu ust.

powiększanie ust na płasko

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące powiększania ust metoda na płasko.

Ile kosztuje powiększanie ust metodą na płasko - cena?

Cena zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od objętości i rodzaju preparatu oraz określonej kliniki. Cena powiększenia ust w Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku wynosi od 1000 zł.

Co to jest modelowanie ust na płasko?

Modelowanie i powiększanie ust na płasko polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu mikrodawek kwasu hialuronowego prostopadle do czerwieni wargowej. Zabieg wykonywany jest przy użyciu igły i pozwala na uzyskanie naturalnego efektu powiększenia ust bez zwiększania ich objętości.

Czy Russian Lips to metoda na płasko?

Tak, Russian Lips to metoda wstrzykiwania kwasu hialuronowego w taki sposób, aby uzyskać naturalny efekt powiększenia przy zachowaniu kontroli nad objętością warg ("na płasko").

Jak wyglądają usta robione na płasko?

Modelowanie ust na płasko zapewnia naturalny efekt powiększenia ust. Usta nie zmieniają objętości, a jedynie zwiększa sie powierzchnia czerwieni wargowej. Metoda umożliwia zmianę proporcji pomiędzy wargami, wyrównanie asymetrii, uniesienie kącików warg, nawilżenie ust oraz zintensyfikowanie koloru czerwieni wargowej.

Czy powiększanie ust na płasko boli?

Do zabiegu powiększania ust na płasko wykonywane jest znieczulenie miejscowe, zwykle w formie kremu z lidokainą, dlatego pacjent nie odczuwa bólu, ale może występować niewielki dyskomfort.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.