Medycyna estetyczna

Nici liftingujące

Zabieg już od: 1200pln

Nici liftingujące pozwalają na liftingowanie i rewitalizowanie tkanek. Stanowią mniej inwazyjną alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Zabiegi z ich wykorzystaniem to jedna z popularnych metod na poprawienie kondycji skóry oraz jej odmłodzenie.

Zastosowanie nici liftingujących

Nici liftingujące pozwalają na rewitalizację skóry, jej napięcie oraz uniesienie. To również sposób na lekkie skorygowanie kształtu poszczególnych elementów twarzy. Możliwa jest więc m.in. korekta nosa nićmi oraz korekta uszu nićmi. Nici liftingujące na podbródek, nici liftingujące pod oczy i nici liftingujące na czoło – to kolejne obszary zastosowania tej metody. 

Jak działają nici liftingujące?

Początkowo tego rodzaju nici stosowano wyłącznie w tradycyjnej chirurgii – podczas operacji, które wymagały szczególnej precyzji. Zyskały jednak bardzo dużą popularność w dziedzinie medycyny estetycznej.

Nici liftingujące wprowadza się pod skórę tak, aby ją podniosły i napięły. Dodatkowo pobudzane są procesy regeneracyjne – skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. 

Nici liftingujące są wykonane z materiałów bezpiecznych i wchłanialnych przez ludzkie ciało. To oznacza, że nie trzeba ich usuwać. Ulegają rozpuszczeniu po około 8 miesiącach. Efekty po niciach liftingujących są z kolei widoczne nawet przez 3 lata. Dokładny czas zależy od kwestii indywidualnych, stanu skóry oraz organizmu, a także od rodzaju nici. 

Warto mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie stałych, czyli nierozpuszczalnych, nici liftingujących. 

Nici liftingujące – jak wygląda zabieg? 

W Instytucie Dr Stawowskiej w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja medyczna, podczas której specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, bada jego potrzeby, a także wyklucza przeciwwskazania. Następnie lekarz dobiera odpowiednie metody oraz nici – tak, aby uzyskać optymalny efekt. Pod uwagę bierze m.in. wiek pacjenta, typ i stan skóry oraz obszar wykonywania zabiegu.

Zabieg z nićmi liftingującymi wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje punktowe nakłucia, po  czym wprowadza w nie nici, tworząc podtrzymujący szkielet. 

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny. W przypadku całej twarzy trwa zazwyczaj do 40 minut, z kolei w przypadku jednego jej obszaru (np. korekta nosa nićmi) zajmuje około 15 minut. 

Nici liftingujące – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu z nićmi liftingującymi należy stosować zimne okłady oraz przecierać miejsca wkłucia preparatem wskazanym przez lekarza. Co istotne, przez kilka dni należy unikać gorących napojów oraz rozgrzewających potraw czy składników, a przez przynajmniej 2 tygodnie wystrzegać się alkoholu. Trzeba uważać także na ekspresywną mimikę twarzy. Przez przynajmniej kilka tygodni nie można wykonywać masaży ani rozgrzewających zabiegów.  

Skutki uboczne po niciach liftingujących

Po zabiegu można zaobserwować obrzęki, siniaki i krwiaki. Źle założone nici liftingujące mogą też spowodować uszkodzenie nerwów, mięśni oraz np. ślinianek, jednak zdarza się to sporadycznie, a ponadto mają charakter przejściowy.

Przeciwwskazania do nici liftingujących 

Przeciwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących są m.in.:
- nowotwory, 
- choroby autoimmunologiczne, 
- stany zapalne w obszarze planowanego zabiegu, 
- opryszczka,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- ciąża i laktacja.

Nici liftingujące Białystok

Nici liftingujące w Białymstoku wykonują specjaliści instytutu Dr Stawowskiej – doświadczeni lekarze wykorzystujący certyfikowane metody oraz bezpieczne narzędzia. Nasze Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii mieści się w centrum Białegostoku, pacjenci nie mają więc problemu z dojazdem. 

Nici liftingujące - cena:

Nici liftingujące

Aptos Exellence Visage (10 szt.)

4500zł

Aptos Exellence Visage Soft (10 szt.)

3500zł

Aptos Nano Vitis (pod oczy)

1200zł

Aptos Nano Vitis (podbródek)

1800zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward